• $8,658
  • €10,1795
  • 488.028
  • 1419.43
22 Aralık 2017 Cuma

Satürn Oğlak burcunda

20 Aralık- 17 Aralık 2020 tarihleri arasında yıldızların öğretmeni Satürn yönetici olduğu Oğlak burcundaki seyrinde olacak. 28.5 yıllık bir aradan sonra yönetici olduğu Oğlak burcundaki seyrine başlıyor yargıç Satürn. Unuttuğumuz es geçtiğimiz pek çok şeyi hatırlatacak enerjileri hissettirecek bizlere toplumsal ve bireysel anlamda.

Satürn bizi biz yapan değerleri akıl kontrolüyle bizlere hatırlatan yaptıklarımızı tek tek içinde barındıran ve bizi bizle yüzleştiren büyük bir baraj gibidir. ‘’Ruhsal’’ anlamda astrolojide yıldızların öğretmeni olarak adlandırılır. Ruhsal gelişimimizi, karşılaştığımız zorlayıcı olaylar karşısında takındığımız tutumu, aldığımız ve alamadığımız dersleri temsil etmektedir.

Satürn diğer gezegenler ile kıyasladığımızda disipline eden, zorlayan, testlerden geçiren eğitici öğretici bir komutan gibidir. Bizleri zorlar, sınar, disipline eder ve kendi gerçeğimize ulaşmamızı değerlerimizle bütünleşmemizi sağlar. Doğum haritalarımızda Satürn’ün bulunduğu ev hangi alanlarda enerjimizin engelleneceğini hangi kısıtlamalarla karşılaşabileceğimizi göstermektedir. Satürn transitleri hayatlarımızda daima çok önem taşır. Bedenimizde 7 çakra vardır. Satürn gezegeninin etkili olduğu Ajna çakra’dır. Bu çakranın anlamı “Sınırsız güçtür”. Alında kaşların arasında yer alır bir nevi üçüncü göz olarak adlandırılır. İki taç yaprağı vardır (Farklı bir görüşe göre her biri 48 yaprak olmak üzere 96 yapraktan oluşmuş iki kanattan oluşur), rengi indigo ve gezegeni Hint astrolojine göre Şani, Batı’ya göre Satürn’dür. Ajna merkezi bir nevi içe gerilmiş üçüncü göze benzetilen pineal veya epifiz bezine bağlı kabul edilir.

Bu çakra duru görü ve klervoyansa “Duyu ötesi şeyleri imgelemek ve duyarak algılama’’ tekabül eder. Uyarılması psişik hassasiyeti, kavramsal idrakı ve şuur genişlemesini arttırır. Bu merkeze tam vakıf olmanın insanı geçmişi, şimdiki zamanı ve geleceği ile ilişkilidir. Satürn’ün Oğlak burcundaki geçişindeki mesajları da ön yargısız gerçekçi ve yüksek bir bilinçle değerlendirmeliyiz.

NE EKERSEN ONU BİÇERSİN

Bu transitin sonunda hayatlarımızın bir dönemi kapanır ve yeni bir dönemi başlar. İşte bu yüzden Satürn geçişlerinde ektiğimizi biçeriz. Sevgi ektiysek sevgiyle karşılık alır. Nefret ektiysek kendimizi nefret savaşının tam da merkezinde buluruz hayatımızdaki bireysel toplumsal sınavlarımızı adilce sakinlikle kendimizi geliştirmeye ruhumuzu özgürleştirmeye çalışarak verme gayretinde olmalıyız.

KOÇ (21 Mart-21 Nisan)

Evlilik planlarınız bu hafta netleşecek. Aşk hayatınızda huzursuz edici durumlar ortadan kalkıyor. Gizli ve açık düşmanlıklar iş ve özel yaşamınızda gezegenlerin güçlü enerjilerinin yansımasıyla oyunların bozulmasını sağlayacak.

BOĞA (22 Nisan-21 Mayıs)

Güvendiğiniz dostlarınızla aranızı açmak isteyen kişilerin entrikalarıyla karşılaşacaksınız. Eşiniz ya da sevgilinizin maddi konularda yanlışlar yapmasından ve sizden gizlemesinden dolayı güven duygunuz sarsılabilir.

İKİZLER (22 Mayıs-22 Haziran)

Evlilik hayatında eşinizle çelişkiler ve sorunlar artabilir. Size dürüst olmadığı konuların ortaya çıkmasıyla gerginlikler tırmanabilir. Gerçekleri geç ifade etmenin getirisi ilişkinizde zorluklara neden olabilir. Kiminle konuştuğunuza dikkat edin.

YENGEÇ (22 Haziran-22 Temmuz)

Bu hafta arkadaş ve yakınlarınız sizi hayal kırıklığına uğratabilirler. Haklı çıkmak anlık yalandan zaferler kazanmak için sizin hakkınızda gerçek dışı söylemlerde dedikodularda bulunabilirler. Dikkatli olmalı, olana bitene seyirci kalmamalısınız.

ASLAN (23 Temmuz-23 Ağustos)

Özel yaşamınızda eşinizin olumsuz bağımlılıkları ya da alışkanlıkları yüzünden tartışmalarınız yoğunlaşabilir. Kendisini hatasız görmesi yüzünden uyum sağlamakta zorlanabilirsiniz. Bekar Aslanlar özel yaşamınızda dikkatli olmalısınız.

BAŞAK (24 Ağustos-23 Eylül)

Finansal konularda şans sizinle ilerleyecek. Kazançlarınız artabilir. Bir iş arıyorsanız ya da yeni bir iş bulmak için girişimleriniz varsa gerçekleştirebilirsiniz. Bir işletmeyi işletiyorsanız, iş faaliyetlerinde kazanımlarınız artacak.

TERAZİ (24 Eylül-23 Ekim)

Yeni bir diyet programı ve zararlı tiryakiliklerinizden uzaklaşarak keyif verici bir döneme geçebilirsiniz. Geçmişte yaşadığınız bir ilişkinin kahramanının tekrar karşınıza çıkmasına aldanmayın.

AKREP (24 Ekim-22 Kasım)

İkili ilişkilerinizdeki iletişim yararlı sonuçlar getirecek. Çalışma hayatınızda entrikalarla karşılaşabilirsiniz. Aşka emek ve sabır göstermeyi reddettiğiniz sürece eş ya da sevgilinizle ilişkinizi huzura kavuşturamayacaksınız.

YAY (23 Kasım-22 Aralık)

Bir gayrimenkulü beklediğiniz fiyatlara alıp satabilirsiniz. Eşinizin ailesiyle ilişkilerinizde aşırı samimiyet göstermek şımarıklıklara ve sizi yok sayarak sadece kendilerini düşünerek hareket etmelerine neden olabilir.

OĞLAK (23 Aralık-20 Ocak)

İş hayatınızda finansal konularda iniş çıkışlarla karşılaşıp, ufak tefek meseleler yaşayacaksınız. Kendi ayaklarının üzerinde duramayanların söylemlerini dikkate almayın. Aşk hayatınızda ise şans sizden yana.

KOVA (21 Ocak-19 Şubat)

Kovalar beklediğiniz kazançları elde edebilir kazanımlarınızı doğru şekilde arttıracak girişimlerde bulunabilirsiniz. Birlikte olduğunuz kişinin olumsuz yönlerini aşabilmesi ona güveninizi arttırabilir.

BALIK (20 Şubat-20 Mart)

İş değişikliği işbirlikleri ya da süregelen işinizi büyüteceksiniz. Ortaklıklarda yeni oluşumların içinde yer almadan iki kez düşünün. Özel yaşamınızda pişmanlık duyup vicdan azabı çektiğiniz konularla yüzleşeceksiniz.

<p>Dermatolog Prof. Dr. Mustafa Özdemir cilt sağlığımızla ilgili aşağıda merak edilen tüm soruları S

Güneş lekeleri nasıl geçer?

Dünya Etnospor Konfederasyonu Başkanı Bilal Erdoğan, geleneksel sporlar tesisinin açılışını yaptı

Galatasaray Kulübünde yeni kurulan kadın futbol takımı tanıtıldı

Bingöl'de 284 kilo 200 gram esrar ele geçirildi