• $8,5052
  • €10,2797
  • 499.315
  • 1441.33
18 Mayıs 2018 Cuma

Numeroloji Nedir?

Evrende her sayı her harf bir gezegenle ilişkilendirilmiştir. Türk İslam kültüründe EBCED Avrupa da ise numeroloji adlandırılır. Her birimizin doğum tarihlerimize isimlerimize göre yaşamımızın kadersel etkileriyle betimlenen sayıları vardır. Bu sayılar temsil ettikleriyle hayatlarımız da hangi gezegenle ilişkili ise o gezegenin temsil ettikleriyle ilgili konularda kendi şifrelerimizi çözmemize yardımcı olur. Sayılardan türetilen Numeroloji’de en çok kullanılan yöntem “Pythagoran” sistemidir.

Numerolojik sistemde 1’den 9’a kadar sayılar ve bunlara ilave olarak sadece 11 ve 12 sayıları yer alır. Her sayının açıkladığı bir kişilik oluşumu vardır.

Doğum tarihinizi gün / ay / yıl olarak yazın. Hesaplamak için sadece tarihi ve sayıları toplayın. Örneğin siz 31 Ekim 1973 doğumlusunuz (Ekim 10’ncu ay olur. )

31 / 10 / 1973

(31 = 3+ 1 = 4) + (1+0= 1) + (1973 = 1 + 9 + 7 + 3 = 20 = 2 + 0 = 2) 4 +1 + 2 = 7

Bu durumda sizin doğum tarihinize göre numerolojik sayınız 7 olur. Şimdi yukarıdaki hesaplama yöntemine göre sayınızı öğrenin.

DOĞUM SAYISI 1: Yaratıcılık, bağımsızlık, özgünlük, ego, kendine düşkünlük. Bu insan doğal bir liderdir.

DOĞUM SAYISI 2: Sezgi, iş birlik anlayışı, tasarım ve kavrama, aşırı duyarlılık, bağımlılık. Bu insan sevgi dolu, barış yanlısı, eleştirici ve ideal ortaktır.

DOĞUM SAYISI 3: Sanat kabiliyeti, sosyal kişilik, dostluk meyli, yüzeysellik, ziyankarlık. Bu insan dışa dönüktür. Hayatı ve eğlenceyi sever.

DOĞUM SAYISI 4: Pratiklik, uygulayıcılık, güvenilirlik, bükülmezlik, Sağlamlık. Sıkı bir çalışandır.

DOĞUM SAYISI 5: Özgürlük, uyum kabiliyeti, gezginlik, değişkenlik, erotizm meyli. Cesur, yürekli ve ikna edici bir kişiliktir.

DOĞUM SAYISI 6: Aşk, sorumluluk, anlayış, her işe karışmak, kıskançlık. Sıcak, koruyucu ve mutlu kişiliktir.

DOĞUM SAYISI 7: Ruhsallık, zihni analizcilik, zeka, eleştiricilik, sır saklama ve baskıcılık. Derin bir düşünürdür.

DOĞUM SAYISI 8: Yöneticilik yetenekleri, organizasyon yeteneği, güçlülük, maddi ve adil. Güçlü, kararlı ve sonuca giden kişiliktir.

DOĞUM SAYISI 9: Sanatkar, hümanist, romantik, duygusallık, konfor, sezgili, duyarlı ve yaratıcı kişiliktir. Meslekler: Ceo, lider, polis, komutan, itfaiyeci, çocuk doktoru, bankacı, uçak mühendisi.

DOĞUM SAYISI 11: Sezgi gücü, vatanperverlik, keşif yeteneği, duyarlılık, fanatik. Hayalci ve öngörülü kişiliktir. Sanatkardır. Bilinç üstü gelişmiştir. Çok gergin ve aşırı duyarlı olmaktan korunmalıdır.

DOĞUM SAYISI 22: Pratik bir idealist, maddi alanda üstünlük, çabuk, zengin olabilen, saldırgan. Pratik kişiliktir.

KOÇ

Haftanın ilk iki günü özgüveninizi özellikle öğrenci Koç’ların düşürebilecek enerjiler söz konusu. Yeni bir ilişki içine girdiyseniz yalanlar ve ihanet olasılıklarıyla, evli ve ilişkisinde sorunlar olmayan Koç’larda iletişimde sorunlara dikkat etmeli.

BOĞA

Gökyüzü bilgi, akıl, cesaretle doğru tercihler ve kazanımları beraberinde getirecek. Enteresan enerjilerle karşı karşıyasınız. Gizli ve açık düşmanlarınıza karşı önemli stratejiler gerçekleştirip karşı ataklarla onları alt edeceğiniz bir aydasınız.

İKİZLER

Geçmişte paylaştığınız bir sırrınız ortaya gerçeği yansıtmayan bir şekilde dökülebilir ve siz haklı olduğunuz konularda haksız duruma düşebilirsiniz. Arkadaşınızın bir anlık boşboğazlığı başınızı ağrıtsın istemiyorsanız ilişkilerinizi dengelemelisiniz.

YENGEÇ

Eski eş ya da sevgilinizle anlaşmazlıklar söz konusu... İş değişikliği yeni bir işe başlama sizlere istenen sonuçları verecektir. Aile bireyleriniz destekler görebilirsiniz. Özel yaşamınızda ise kelimelerin gücünü sonuna kadar kullanmalısınız.

ASLAN

İş hayatınızda sabır diplomasi ve doğru zamanı bekleme, başarı olarak dönecek. Özel yaşamınızda ise gizli düşmanlıklarla karşı karşıya kalabilir ilişkinizi bozma engelleme çabası içinde olan insanların entrikalarıyla karşı karşıya kalabilirsiniz.

BAŞAK

İş hayatınızda ve finansal konular da şansınız yaver gidecek ve isteklerinizi gerçekleştirme imkanını yakalayabileceksiniz. İşinizle ilgili konularda süreklilikle yapılandırma ilerleme kalkınma sizlerle birlikteyken planlı hareket etmelisiniz.

TERAZİ

İşinizle ilgili her konuda şansınızı aklınızı sonuna kadar kullanmalı, işbirlikleriyle güçleneceğinizin bilincinden uzaklaşmamalısınız. Finansal konularda beklenmedik ödemelerle karşılaşabilirsiniz. Yatırımlarla ilgili konularda dikkatli olun.

AKREP

İşinizi genişletme yeni bir ortaklık yeni yatırım ve her türlü mali riskten uzak durmanız yararınıza olacaktır. İş arıyor ya da iş değişikliğine gitmek istiyorsanız tekrar düşünün. Eklemlerle ilgili sağlık sorunlarına dikkat edin.

YAY

Borsa ve yabancı para birimleriyle ilgili bir iş ya da yatırımınız yapma planınız varsa gözünüzü dört açmalı ve her türlü riskten uzak kalmalısınız. Kredi başvurusu alımlar için bir sonraki haftayı beklemeniz akıllıca olacaktır.

OĞLAK

Bağışıklık sisteminiz kolayca mevsimsel geçişlerden dolayı zayıf düşebilir ve buna bağlı sağlık sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Özel yaşamınızda hafta boyunca yeni bir şeylere başlamaktan uzak durmanız yararınıza olacaktır.

KOVA

İş hayatınızda evraklarınıza resmi belgelere dikkat edin. Eş ya da sevgilinizle sürpriz seyahatler söz konusu. Bekar Kovalar sizler içinde arkadaşlarınızın vesile olacağı yeni bir aşk ilişkisi gelişebilir.

BALIK

Güçlü kişilerden gelecek fırsatlar elde edebilirsiniz. Bu alanlarda karlı yatırımlar gerçekleştirebilirsiniz. İş hayatınızda karanlık günler bitiyor ve kalıcı işlerle adınızdan söz ettirmeye başlıyorsunuz.

<p>Tarihçi-Yazar Koray Şerbetçi bu hafta Kestirmeden Tarih  programında Kudüs özel bölümüyle karşını

Medeniyetlerin aynası Kudüs… Kadim şehre kim ne getirdi?

NASA Mars'ın 3 boyutlu görüntülerini yayınladı

Düştüğü dere yatağında 5 gün mahsur kaldı

Mersin sahilinde bulundu! Sahil güvenlik hemen çalışma başlattı