• $17,9331
  • €18,4099
  • 1039.38
  • 2864.25
10 Ağustos 2018 Cuma

Merkür R Geri Hareketi Nedir?

I·letis¸ime ait her s¸ey Merku¨r’le ilişkilidir. Konus¸ma kabiliyetimiz, kendimizi ifade edis¸ tarzımız, el becerileri, ticari konularda go¨sterdigˆimiz yeteneklerin hepsi…

Nedir bu “R” geri giden gezegenler?

Retrograde kelimesinin anlamı geri gitmektir. Retro ‘’geri’’ Gradi ‘’gitmek’’ anlamına gelir. Peki, bir gezegen geri gidebilir mi? Günes¸ sisteminde her s¸eyin ekliptik düzlem üzerinde ileri dogˆru hareket ettigˆini biliyoruz. Retrograde gezegenler bu hareketi aniden terse çevirip geri gitmezler, boylamsal hareketleri hızla düs¸er. Daha dogˆrusu, duragˆanlas¸ır ve biz dünyadan gözlemledigˆimiz de geri gidiyormus¸ gibi gözlemleriz. Bir gezegen Retrograde ise onun temsil ettigˆi konularda yavas¸lamaları beraberinde getirir.

NOT: Dogˆum haritanızda ‘’R’’ geri hareket halinde gezegen ya da gezegenleri olanlar olmayanlara göre korku ve kaygıları daha yüksek kis¸ilerdir. Korkular günlük hayatlarında etkilidir.

İLETİŞİMDE AKSAKLIKLAR OLABİLİR

Merkür yılda üç kez ‘R’ geri harekette olur. Daha dogˆrusu duragˆanlas¸ır, gözlemlendigˆinde geri gidiyormus¸ gibi görünür ve iletis¸imle ilgili konularda gecikme ve aksamalara sebep olur. Bu dönemlerde gözden kaçan ayrıntılar, problemlere neden olabilir. Yanlış anlaşılmalar buna bağlı tartışmalar, elektronik eşyalarda sorunlar, maillerin zamanında yerine ulaşmaması gibi konularda gecikme ve aksamalar yaşanabilir. Kişisel doğum haritalarınızda Merkür hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekleştiriyorsa o evi temsil eden konularda iletişimle ilgili problemler yasayacağınızı ve dikkatli olmanız gerektiğini gösterir. Merku¨r zekâ ve kavramayı, konuşma becerisini, eğitimi ve tüm akıl uğraşlarını yönetir. Yazarların, öğretmenlerin ve hatiplerin yaratıcılığından sorumludur. Aynı zamanda ticaret ve pazarlama alanlarını yönetir.

Merku¨r’u¨n c¸alıs¸tıgˆı o¨teki alanlardan biri sinir sistemi diğeri de güven duygusudur. Bu nedenle gezegenin zararlı etkilediği haritalara sahip kişiler sinirli, aşırı heyecanlı, ukala ve güvenilmez olur. Merku¨r’u¨n ko¨tu¨ niyetle olmasa da yüzeysel tabiatı nedeniyle belirli evlerde zarar verdiği bilinir. Bu özelliği nedeniyle Hint bilgeleri ona flörtçü ve ikiyüzlü diyerek, bağımsız karakterine dikkat çekmişlerdir. Merku¨r cinsiyetsiz, yansız, sogˆuk ve nemli bir gezegendir. Dogˆrudan gu¨c¸ aldıgˆı 1. evde yerles¸mesi en faydalı durumdur. Bas¸ak’ın ilk yarısında yu¨kselimde ve gu¨c¸lu¨du¨r. Balık’ta ise alc¸alımda ve zayıftır. Ayrıca yo¨netici oldugˆu I·kizler ve Bas¸ak’da iyi sonuc¸lar c¸ıkartır. Koc¸ burcu yansızdır. Bogˆa dostdur. Yengec¸’de zararlıdır. Aslan da dost olurken, Akrep, Yay, Ogˆlak ve Kova yansız (no¨tr) davranır.

MERKÜR Geri Hareketi ‘’R’’ bizlere ne gibi faydalar sağlayabilir?

Eski dost ve arkadaşlarımızla bir araya gelebilir geçmişte değerlendiremediğimiz işleri daha iyi şart ve imkanlarla değerlendirebilir uzun zamandır aradığımız bulamadığımız kaybettiğimizi düşündüğümüz belge ya da eşyanın karşımıza çıkması ile sevinebiliriz. Merkür ‘’R’’ hareketi süresince kelimelerin esiri olabileceğimizin bilincine vararak özden gelmeyeni söze yansıtmamayı öğrenebiliriz.

KOÇ

Gökyüzü, başarı çıtanızı yükseltmeniz için iş başında destekliyor sizleri. Fikir alışverişleri iş hayatınızda yeni projelerin içinde yer almanızı sağlayabilir. Bekar Koç burçları aşk hayatınızda yaşanacak hızlı gelişmelere hazır olun.

BOĞA

Enerjisi, temposu yüksek bir hafta sizleri karşılamakta. Gökyüzü, bu hafta aşk, arkadaşlık ve ikili ilişkilerinizde önemli olayları beraberinde getirip ilişkilerinizde sorunlar yaratan hemen her şeye karşı tavrınız son derece net ve keskin kılabilir.

İKİZLER

Gökyüzü bu hafta sizlere duygusal fırsatların geleceğini müjdelemekte. Devam eden bir ilişkiniz varsa evlilik kararı alabilir evli iseniz eşinizle güven tazeleyerek ilişkinize bir şans daha verebilirsiniz. Merkür R geri hareketi krizleri tetikleyecek.

YENGEÇ

Özel hayatınızda bekarsanız hayatınızı birleştireceğiniz o özel insanla tanışabilir kalıcı bir beraberliğe adım atabilirsiniz. İletişimin gezegeni Merkür ‘R’ Geri hareketi ile kredi sözleşme anlaşma gibi konuları hafta başında halletmeye çalışmalısınız.

ASLAN

Güneş gibi parladığınız bir haftadasınız. Bugünlerde kıskanç insanların negatif enerjilerine karşı savunma kalkanlarınızı hazırlayın ve başarınıza mutluluğunuza hiç bir şekilde müdahale etmelerine fırsat vermeden devam edin.

BAŞAK

Yönetici gezegeniniz iletişimin gezegeni Merkür R geri hareketi sebebiyle evinizin su tesisatı elektronik eşyalarıyla ilgili problemler yaşanabilir. Merkür hayatınızda gecikmelere verilen sözlerin yerine getirilmemesine neden olabilir.

TERAZİ

Sürprizlerle dolu bir haftaya hazır olun! İkili ilişkileriniz iş hayatınız tam anlamıyla değişim sürecinin içinden geçecek. Özellikle iş hayatınızla ilgili kariyer sahibi üst düzey konumda biriyle yollarınız kesişebilir, yardım alabilirsiniz.

AKREP

Uzun bir süreçten sonra hayatınızın merkezinde huzur kazanç ve sağlığın olacağı bir hafta karşılıyor sizleri. Kaybettiğiniz umutlarınız yeniden yeşeriyor ve kendinize olan güveninizi kazanmaya başlıyorsunuz.

YAY

Merkür ‘R’ geri hareketi sizleri iş ve özel yaşamınızda kiminle nerede ne konuştuğunuza dikkat etmeniz için uyarıyor. Özel yaşamınızla ilgili bir anlık duygusallıkla 3. şahıslarla yaptığınız paylaşımlarınız başınızı ağrıtabilir.

OĞLAK

Güçlü ve olumlu değişimlere, size maddi manevi zenginlikler katan gelişmelere hazır olun! Bilinçaltınızda yaşanan çatışmaların yansıttığı olumsuzlukların farkına varın. Dargın olduğunuz sevgilinizle barışabilirsiniz.

KOVA

Merkür geri hareketi iş hayatınızda yanlış anlaşılmalar ve yanılgılarla haksızlıklara maruz kalmanıza neden olabilir. Bu süre bu durumu çözüme kavuşturmak için yakınlarınızdan çözüm aramalısınız.

BALIK

Sezgilerinizin algı yönetiminizin yoğun ve yönlendirici olduğu enerjilerle karşı karşıyasınız. Aşk ve iş hayatınız yeniden şekilleniyor ve zorluklardan sonra gelen kolaylıklar kararlı tavırlarınız sizi başarılı kılmaya başlıyor.

<p> </p>

Suriye'ye harekatı kimler neden istemiyor?

İbrahim Kendirci panikledi: Annemden saklıyordum!

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?