• $9,5795
  • €11,148
  • 556.165
  • 1492.93
30 Temmuz 2021 Cuma

Merkür Aslan'da

Merkür, Zodyak mandalasının canlı, yüksek sesle sabit ateş burcu Aslan'da, kolektif için ne anlama geliyor?

Bu gökyüzünün altında, hepimiz merkezde olmaya meyilliyiz... Ve orada olmaktan tamamen zevk alıyoruz.

Merkür'ün Aslan geçişi, iletişim kurma şeklimize yetenek katıyor. Sadece bir mesajı iletmek yeterli değil, stil ve gösterişle yapılması gerekiyor. Ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca hepimiz tam olarak bunu yapmak için can atacağız.

Astrolojik olarak Merkür, küçük göksel top iletişim tarzlarımızı harekete geçirir. Başkalarıyla nasıl bağlantı kurduğumuzu etkilerken, aynı zamanda nasıl düşündüğümüzü, seyahat ettiğimizi, hareket ettiğimizi ve bilgiyi nasıl işlediğimizi de etkiler... O zaman pek değil!

Ama bilmeye değer olan şey, bu gezegenin doğum astroloji haritanızdaki konumuna ek olarak, Merkür'ün şu anki Zodyak işaretine göre belirlenen kolektif burcumuz üzerinde günlük bir etkisi olduğu, artı yaptığı tüm önemli yönleri ve tabii ki... . O anda doğrudan mı yoksa geriye doğru hareket mi ediyor (korku!)

KOÇ: Bu hafta olumlu değişimler sizleri karşılıyor. İş hayatınızda ekip çalışması yaparak isteklerinize ulaşmaya başlayabilirsiniz. İş hayatınızda sorunlar yaşadığınız kişilerle arabulucular sayesinde karşılaştığınız tüm problemleri aşabileceksiniz. Özel hayatınızda beraberlikleri devam eden Koç'lar karşı tarafın haksız davranışları karşısında gergin zamanlar yaşayabilirsiniz. Hiçbir ilişkide fedakarlık tek taraflı olmayacağından sizde değiştiremeyeceğiniz olayların üzerine ya gitmeyecek ya da giderek birlikteliğinizi sona erdireceksiniz. Beraberliği olmayanlar ise size ilgisi olan kişinin yakınlaşmasıyla sürpriz bir beraberliğe adım atabilirsiniz.

BOĞA: Gökyüzü sizi özgürleştirecek güçlü kılacak enerjiler ile dolu bu hafta. Yapmayı planladığınız projelerinizi girişimlerinizi haftanın ilk gününden itibaren gerçekleştirmeye başlayabilirsiniz. İş hayatınızda finansal olarak ta şartlarının iyileşmeye başlamasıyla iş ilişkilerinizi güçlendirmek için iletişime önem verin ve uzun zamandır ertelediğiniz görüşmelerinizi hafta boyunca yapmaya odaklanın. Özel yaşamınızda ise siz bekar Boğalar işiniz gereği tanıyacağınız biri ile romantik bir başlangıç yaşayabilirsiniz. Evli ya da beraberliği devam eden Boğa'lar endişeleriniz ortadan kalkıyor birlikte olduğunuz insanın üzerine düşen fedakarlığı yapması ile güven duygunuzu kazanacak ve ilişkinizi hayatınızın merkezine taşıyabileceksiniz.

İKİZLER: Gökyüzü sizi büyük bir değişim enerjisiyle karşı karşıya bırakıyor bu hafta. Uzun zamandır baskı altında tutulduğunuz pek çok şeyden uzaklaşmaya başlıyorsunuz. Daha önce ertelediğiniz pek çok konuyu bu hafta gündeminize alacaksınız. İşinizle ilgili her konuda disiplinli davranışlarınızla hakimiyeti elinize alacak kendinize yüksek hedefler belirleyerek kararlı adımlarla ilerleyeceksiniz. Bekar İkizler bu hafta sonuna doğru etkilendiğiniz kişi ile romantik gelişmeler yaşayabilirsiniz.

YENGEÇ: Gökyüzü finansal konularda istediğiniz gelişmelerin gecikmesi sebebiyle gergin enerjilerle uğraşacağınız enerjilere dikkat çekmekte. Sizin dışınızda gelişen olaylara müdahale etmemeli kendi sorumluluklarınızı yerine getirip beklemede kalarak hareket etmelisiniz. Özellikle ortaklaşa yapılan işlerde kararlı tavrınızı koruduğunuzda hem saygınlığınızı hem kazanımlarınızı arttıracaksınız. Hafta ortasından itibaren finansal akışınızda rahatlamalar söz konusu. Özel yaşamınızda hayal kırıklıkları yaşayabilirsiniz. Aşırı güven ve sevginin karşılığını alamadığınız düşüncesi sizlere ayrılık kararı almanıza neden olabilir. Bekar Yengeç'ler bu hafta yakınlaşmalılar söz konusu olabilir.

ASLAN: Gökyüzü sizler için pozitif enerjileri barındırıyor bu hafta yolunda gitmeyen pek çok şeyin üstesinden geleceksiniz. Hayata karşı sorumluluklarınızda kazanımlarınızda artmaya başlıyor her bakımdan. Sağlığınızla ilgili üşütmeye bağlı iltihapları önemseyin ve dikkatli davranın. Yeni bir iş yapmayı düşünen Aslan burçları bu hafta beklediğiniz şartların oluşması ile olumlu girişimlerde bulunabilirler. Özel hayatınızda eş ya da sevgiliyle ortaklaşa değerlerde buluşarak biz olabilmenin getirdiği güzellikleri yaşamın her alanında etkili ve pozitif şekilde deneyimleyemeye başlıyorsunuz kıymet bilin ve bu güzellikleri koruyarak ilerleyin. Bekar ve ilişkisi devam edenler ilişkilerine resmiyet kazandırmak için kararlar alabilirler.

BAŞAK: Bu hafta iş hayatınızda birlikte çalıştığınız kurum ve kişilerin öneri ve görüşlerine önem vermelisiniz. Size doğru gelmeyen konulara karşı fikirlerinizi ifade etmekten çekinmemelisiniz. Finansal ve hukuki konularda aleyhinize yaşanan girişimler doğru yol almanız ve dikkatiniz sayesinde lehinize dönebilir. Özel hayatınızda ise iş ve ailevi stresinizi eş ya da sevgilinize yansıttığınız takdirde ilişkinize zarar verebilirsiniz. Bekarlar hayatınızın aşkıyla karşılaşabilirsiniz. İlişkisi devam edenler birlikte olduğunuz kişinin bir yalanını yakalayarak ondan tamamen uzaklaşabilirsiniz.

TERAZİ: Gökyüzü iş hayatınızda şartlarınızın iyileşmeye başlamasıyla birlikte başvuru ve girişimlerinizin olumlu yaklaşımları beklentileriniz gerçekleşmeye başlıyor. İş hayatınızda yaşanan olumlu enerjilerle enerjinizde yükselecek ve ailenizle olan ilişkilerinizde ki problemleri de ortadan kaldıracaksınız. Ev ve iş hayatınızda yaşanan gerginlikler ortadan kalkıyor. Özel yaşamınızda eş ya da sevgilinizle ne kadar özverili davransanız karşılığını aşk ile alacağınız enerjilerle karşı karşıyasınız. Bekar Terazi'ler için aşk enerjileri hakim gökyüzünde sürpriz beraberliklere adım atabilirsiniz.

AKREP: Bu hafta eğitim ve finansal konularda yaşanacak gelişmelerle sevineceksiniz. İşiniz gereği cesaretli davranmayı bırakmadığınız takdirde zorluklar aşılabilir olacak sizler için. Öfke kontrolü aile ve iş hayatınızda fazlasıyla önemli sizler için. Bunun yanı sıra hukuki sorunlar problemler yaşayan Akrep'ler sakin kalmayı başarmalılar. Özel hayatınız da eş ya da sevgilinizle haklı çıkmak adına baskın davranışlar sergilememeli, tek taraflı düşünmek yerine karşı tarafı anlamaya gayret göstermelisiniz. Bu dönem çocuk isteyen çiftler için oldukça uygun bir zamandır.

YAY: Bu hafta iş ve eğitim hayatınızda maddi manevi kazanımlarınızı arttıracaksınız. Birlikte çalıştığınız insanlardan da destek göreceksiniz. Dikkat etmeniz gereken en önemli nokta yakınlarınızın iş ilişkilerinize müdahil olmamanız için uyarıyor sizleri. Aksi halde toparladığınız işleriniz bu müdahalelerden dolayı bozulabilir. Özel hayatınız da önem kazanacak eş ya da sevgilinizle birbirinize anlayışlı davrandığınız takdirde sorunlarınızı tamamen çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu dönem çocuk isteyen çiftler için oldukça uygun enerjileri barındırmakta. Bekar ve ilişkisi devam edenler ilişkinizde yanlış anlaşılmalar hızlı bitişlere yol açabilir.

OĞLAK: İş ve finansal konularda hızla gelişen olaylara yetişmekte zorlanabilirsiniz. Özellikle başkalarının etkisi altında kalarak iş ve özel hayatınızda anlık kararlar büyük pişmanlıklar ve zarar göreceğiniz olaylar yaşamanıza neden olabilir. Bu hafta yatırım planlarınızda da anlık kararlar zarar görmenize neden olabilir dikkatli olun. Özel yaşamınız da ise bekarlar sürpriz beraberliklere adım atabilirler. Süre gelen ilişkileri olanlar ise sorunları aşıp romantizmi yoğun olarak yaşayacakları enerjilerle ile karşı karşıyalar.

KOVA: Bu hafta iş ve eğitim hayatınızda hakimiyeti elinize alacak kendinize yüksek hedefler belirleyerek kararlı adımlarla başkalarıyla değil, kendinize güvenerek ilerleyeceksiniz. Kendi yakınlarınızdan kaynaklanacak finansal zorluklara karşı zekice davranarak doğru davranışlarda bulunarak yaşanan olumsuzluklardan zarar görmemeyi başarabilirsiniz. Aşk hayatınızda ise bu hafta şanslı bir haftanın içine giriyorsunuz. Evli ve ilişkisinde devam eden Kova'lar sevindirici gelişmelerle karşı karşıyasınız. Bekarlar sizlerde duygu dolu bir ilişkiye başlayabilirsiniz.

BALIK: Bu hafta iş hayatınızda göreceğiniz destekle karşılaştığınız tüm problemleriniz çözüme kavuşmaya başlayacak. İş ve eğitim hayatınızda sezgilerinizin rehberliğinde yol almanız doğru kararlar almanızı sağlayacaktır. Özel hayatınızda ise evli ve ilişkisi devam edenler eş ya da sevgilinizin haksız yorumları ve suçlamaları yüzünden gergin zamanlar yaşayabilirler. Hiçbir ilişkide fedakarlık tek taraflı olmayacağını görmeli, kararlar almanız gerektiğinin farkına varabilirsiniz.

<p>Yeşilçam'ın usta ismi Hülya Koçyiğit, 1963 yılında henüz 16 yaşındayken Susuz Yaz adlı filmle bey

Hülya Koçyiğit bilinmeyenlerini anlattı

Düzce'nin 1830 rakımlı Kardüz Yaylası'na kar yağdı

Az bilinen tarihi fotoğraflar ve hikayeleri

''Gıda Denetim Seferberliği'' kapsamında Trakya'da denetimler başladı