• $32,4741
  • €34,7172
  • 2481
  • 9530.47
9 Nisan 2021 Cuma

Lyrid Meteor Yağmurları

Lyridler M.Ö 690'a dayanan Çin yazılarında ortaya çıktı ve onları kayıtlardaki en eski meteor yağmurlarından biri haline getirdi. 21 Nisan gecesi, görücüye çıkacak. Bu göksel şöleni görmeniz için bilmeniz gerekenler ise 21 Nisan Çarşamba gecesi ve 22 Nisan Perşembe sabahı erken saatlerde görülebilir olması. Mümkün olduğunca çok sayıda kayan yıldız görmek için, Nisan ayının batışı ile gün doğumu arasındaki saati bekleyin .

LYRID METEOR YAĞMURU NEDİR?

Lyrids, Dünya'dan görülebilen daha zayıf yıllık meteor yağmurlarından biridir. Yoğun gecelerde, genellikle saatte 20'den fazla kayan yıldız üretmezler. Olay aynı zamanda tahmin edilemez: Nadir durumlarda, seyirciler saatte 100 meteor gibi inanılmaz dalgalanmalara maruz kalırlar. Bu nedenle Lyrids, astronomi meraklıları için kontrol edilmeye değer.

METEOR YAĞMURUNU ANLAMAK: ASTROLOJİK ÖNEM

Astrolojik olarak, kozmik toz olan bu duşlar birçok şeyi temsil eder. Toz ve buzdan oluşan bu parçacıklar bizim gizli özlemlerimizi temsil ediyor. Bu toz döküntüleri her zaman oradadır, ancak yalnızca dünya atmosferine girdiklerinde parlarlar. Bu nedenle, sembolik olarak şunu söyleyebiliriz ki, kişisel arzularımızı açığa çıkarmak ve toz gibi ölü rüyalarımızdan güzelliği veya parlamayı aramak için doğru zaman.

BURCUNUZ İÇİN MUHTEŞEM METEOR YAĞMURU NE ANLAMA GELİYOR?

ATEŞ GRUPLARI (KOÇ, ASLAN, YAY)

2021 Çeyreği göktaşı yağmurları hayatınızda hayırlı sonuçlar getirecek. Kararlılığınıza hayran kalacaksınız ve hayatta doğru yolu bularak yürüyeceksiniz. İşiniz hakkında daha tutkulu hissedeceksiniz. Ancak, herhangi bir geçici aksaklığın dikkatinizi dağıtmasına izin vermeyin. Başarı için çalışmaya devam edin. Hayatta rekabetle karşılaşacaksınız, ancak bu geçici bir aşama olacak.

TOPRAK GRUPLARI (BOĞA, BAŞAK, OĞLAK)

Bu olay sizi şansınıza yaklaştıracak ve gizli potansiyelinizin dolaptan çıkmasına izin vereceksiniz. Sezginizi dinleyin ve ona göre çalışın. Ailen tüm çabalarınızda size destek olacak. Yoğun programınızdan biraz zaman ayırmanız ve anı yaşamanız gerekir. Pratik olmak iyidir, ancak her eylem bir rüya ile başlar. Bu yüzden kendinize inanın ve pes etmeyin.

HAVA GRUPLARI (İKİZLER, TERAZİ, KOVA)

Genellikle çok meraklıdır. Herhangi bir nihai karar vermeden önce bilgileri analiz eder. Lyrid meteor yağmuru İkizler, Terazi ve Kova burcunda doğanlar için önemli bir mesaj getiriyor. Yeni bir işe başlarken hesaplama ve stratejik planlama çok önemlidir, ancak bazı şeylerin aşırı vurgulanması fırsatların kaybolmasına neden olabilir. Bu nedenle, her zaman önünüze çıkan herhangi bir fırsatı yakalamaya hazır olmalısınız.

SU GRUPLARI (YENGEÇ, AKREP, BALIK)

Bu insanlar, Lydrid meteor yağmurları sırasında ortaya çıkan, içlerinde gizli felsefi bir mesaj taşıyacaklar. Diyor ki, "Senin için olmayan şeyleri bırak ve geçmişe sarılmayı bırak. Ayrıca, her şeyin bir nedeni olduğuna inanın. İnsanlar değişiyor, böylece bırakmayı öğrenebilirsin ve işler ters gider, böylece haklı olduklarında onları takdir edebilirsin.

<p>Bakan Tekin: (Öğretmen atamaları) 'Değerlendirme yapacağız. Belli bir sayı yok'</p><p>(Sözleşmeli

Bakan Tekin'den öğretmen atamalarına ilişkin açıklama

Karadeniz'in peştamalını dünyaya tanıttı

Antalya'daki teleferik kazasının enkazı havadan görüntülendi: Facianın boyutu gözler önüne serildi

Sırrı ortaya çıktı: Makarna suyunu dökenler pişman oluyor!