• $31,5256
  • €34,2792
  • 2127.47
  • 8907.65
21 Eylül 2018 Cuma

Herkes burcunu yanlış mı biliyor

Öncelik astrolojide doğru bilinen yanlışlardan biride Güneş’in her ayın 22’sinde bir burç değiştirdiği yanılgısıdır. Zodyak’ta (Burçlar kuşağında) 12 burç vardır ve her bir burç 30 dereceden oluşur ve böylece 360 derecelik daire tamamlanır.

Siz herhangi bir burcun son günlerinde ve son derecelerinde sınırda doğduysanız Örnek: 21 Mayıs kendinizi Boğa burcu mensubu sanıyorsanız! Aslında İkizler burcu olabilir. Merkür’ün tüm özelliklerini taşıyabilirsiniz. Güneş’in burçlardaki geçişleri yıllara göre değişir bazen 19’unda 20’sinde bazen de 21’inde Güneş burç değiştirebilir.

Bir burcun son derecesinde doğduysanız mutlaka profesyonel bir astrologdan yardım almalı ve sizlerle paylaştığım tablodan doğduğunuz yıla göre, doğduğunuz anda Güneşin içinde bulunduğu gerçek burcunuzu öğrenebilirsiniz.

Astroloji engin bir deniz gibidir ucu bucağı eşsiz ve gizemli. Peki sizler günlük hayatınızda astrolojiden nasıl faydalanacaksınız? Örnek Koç burcusunuz ve bugüne kadar okuduğunuz yorumlar da kendinizle özdeşleştirdiğiniz hiçbir şey bulamadınız. Haklısınız! Dünyanın nüfusu yaklaşık 7 milyar olduğuna göre bunu 12 sayısına bölüp 5 ile çarparsak ortalama aynı burca mensup 3 milyar insan çıkar. Fakat her biri aynı burca mensup olmalarına rağmen farklı karakterler farklı özellikler ve farklı hayatlar yaşar… Koç burcu biri hayatının zirvesinde iken bir diğer Koç kişisi hayatının en zorlu deneyimlerini yaşıyor olabilir. İşte bunun için doğduğunuz gün ve doğduğunuz anda Güneş’in burçta bulunduğu derece önemlidir. Güneş her gün 1 derece ilerler. Her burç yıllara göre değişiklik gösterse de genel olarak bir burçtan geçişi yaklaşık 30 gün sürer.

KOÇ

Gökyüzü hafta boyunca hiç kimsenin sizi yapmak istemediğiniz bir şeye zorlamasına izin vermemeniz için uyarıyor. Duygusal yönünüzü harekete geçirerek bu durumunuzdan faydalanmak isteyenlere fırsat vermemelisiniz.

BOĞA

Pek çok konuda gelen şansları iyi değerlendirmelisiniz. Özellikle de iş hayatınızda birlikte çalıştığınız insanların sorumluluk alması gerektiğini hatırlatmalı, yapmayanlarla yollarınızı ayırmalı, yanlışların olmasına müsaade etmemelisiniz.

İKİZLER

Gökyüzü bu hafta akrabalık ilişkilerinizde yaşanacak gerginliklere işaret etmekte. Sevdiklerinizin taşıracak olaylara neden olmamalısınız. Yaşanan pek çok konuda saklı olan gerçeklerin su yüzüne çıkacağı enerjiler ile karşı karşıyasınız.

YENGEÇ

Hiç tahmin etmediğiniz kişilerin entrikaları ve girişimlerinizi engelleyen tavırlarıyla karşılaşabilirsiniz. Bu durum karşısında şaşırıp üzülebilirsiniz. Tepkinizi net bir şekilde ortaya koymalı ve kimsenin sizi engellemesine izin vermemelisiniz.

ASLAN

İş hayatınızda birçok kapının beklenmedik bir hızla size açılacak. Daha önce problem yaşadığınız ve engellendiğiniz konularda yaşanacak olumlu gelişmeleri iyi değerlendirmelisiniz. Karamsar ya da aşırı gururlu davranışlar içinde bulunmayın.

BAŞAK

İş hayatınızda sizin dışınızdaki kişilerin neden olacağı şeylerden yaşanacak aksaklıkların sizi bir hayli etkileyeceği bir haftadasınız. Bu aralar aşırı detaycı olmamalı işinizi geliştirip kazanımlarınızı arttırmalısınız.

TERAZİ

Gökyüzü iş ve eğitim hayatınızda başarılı olacağınız gelişmelere dikkat çekmekte. Özel yaşamınızda ise evli Terazi’ler ona karşı biraz daha sevgi dolu duyarlı davranmalı ve tartışmalardan uzak durmalısınız.

AKREP

Kararsızlıklarınızın sebep olacağı kişisel problemlere karşı dikkatli olmalısınız. Aldığınız kararları başkalarının etkisi altında kalmadan uyguladığınızda kaybetmezsiniz. Beklediğiniz finansal konuda acele etmeyin.

YAY

Ruhsal olarak kendinizi güçlü hissederek zinde olacağız keyifli enerjilerle karşı karşıyasınız. İşinizle ilgili olumsuz gecikmeler haftanın ilk günüyle sona eriyor. Bu hafta finansal konularda kimseye kefil olmamalısınız.

OĞLAK

İş ve eğitim hayatınızda yaptığınız çalışmaların pozitif anlamda oldukça etkili olacağı bir haftadasınız. İşinizle ilgili değişiklikleri bu hafta gerçekleştirebilir yer değişikliği taşınma gibi konuları istediğiniz gibi ilerletebilirsiniz.

KOVA

İş hayatınızda finansal krizleri çözüme kavuşturabileceğiniz enerjiler hakim... Özel yaşamınızda eşinizin yapıcı yöndeki uyarılarını dikkate alırsanız yaptığınız fedakarlıkları daha net göreceksiniz.

BALIK

Eğitim ve iş hayatınızda aşılabilir problemleri büyütmemeli çözüme yönelik davranışlar içinde olmaya gayret etmelisiniz. Bu hafta görüşemediğiniz bir arkadaşınızla karşılaşabilir, iş teklifleri alabilirsiniz.

<p>Beylikdüzü'nde denetim yapıldığı sırada 'Dur' ihtarına uymayan abartı egzozlu ve kasksız motosikl

Beylikdüzü'nde film sahnelerini aratmayan kovalamaca

Belçika'dan Gazzelilere yardım malzemeleri

ABD'yi kar fırtınası vurdu: Otoyollar kapalı

Gazze'ye uçaklarla insani yardım bırakıldı