• $8,8418
  • €10,3721
  • 496.819
  • 1384.68
27 Ağustos 2021 Cuma

Eylül 2021

Eylül, gelecek olanın aşamasını belirleyecek bir Ay olacak.

Ekim, devasa kozmik değişimlerin yıldır ve görünüşe göre Eylül boyunca bu enerjinin fısıltılarını alacağız. Kendi yaşamlarımızda değişiklik yapma ihtiyacı hissetmeye başlayabiliriz veya etrafımızdaki dünyada bir şeylerin değiştiğini göreceğiz.

Bu, özellikle astrolojik çarkın orta noktasını temsil eden Eylül Ekinoksunu geçerken daha da güçlenebilir.

Ekinoks, perdeyi incelten ve süptil enerjileri daha kolay hissetmemizi sağlayan, yılın oldukça hassas bir zamanıdır. Ayrıca astrolojik çarkta kendi yolculuğumuzda bir dönüm noktasına geldiğimizi gösterir.

Astroloji Koç Mevsiminde başlar ve Balık Mevsiminde biter. Bu ay gerçekleşen Terazi Mevsimi bu çarkın orta noktasıdır ve enerjinin akışında ve yönünde bir değişiklik meydana getirir.

Enerjideki bu değişim, her ikisi de çok fazla değişim ve geçiş getiren İlkbahar veya Sonbahar mevsimine girerken doğa anaya da yansır.

Eylül ayrıca çok güçlü numeroloji de getiriyor. Yılın 9. ayı olduğu için kişisel yıl numaramız ile kişisel ay numaramızın aynı hizada olduğu tek aydır. Bu, Eylül ayının, yıl için numerolojimizin armağanlarına ve derslerine gerçekten odaklanma zamanı olduğunu aklınızdan çıkartmayın.

Eylül ayrıca yılın son Merkür Retrosunu da getiriyor. Merkür R durağan konuma girdiğinde, bize geri harekette toplam altı gezegen verecek, bu da bir yavaşlama etkisi yaratacak ve ilerlemeden önce birkaç adım geriye gitmemiz gerektiğini hissederek gözden geçirmeler yapacağız.

Bu enerji uzun sürmeyecek, ancak Ekim'den ayrıldığımız zaman, bu gezegenlerin neredeyse tamamı yeniden doğrudan seyahat edecek. Enerjideki bu yaklaşan değişim, Eylül'ü, eninde sonunda ilerlemeye hazırlanırken lastik bandın kendini geri çektiği ay gibi hissettirebilir!

Eylül 2021 için neler olduğuna daha yakından bakalım

Eylül 2021

6 Eylül Başak Yeni Ay

Başak Yeni Ay, karışık bir enerjiyi beraberinde getiriyor. Macera ve üretkenlik duygularını harekete geçirebilir, ancak aynı zamanda bazı nesiller veya atalardan kalma yaraları ortaya çıkarmak veya bunlarla çalışmak için daha derine indiğimizi de görebilir. Ataların şifacısı olarak bilinen asteroit Nessus, bu Yeni Ay'da çok aktiftir ve kendimizi artık taşımamız gerekmeyen bir nesil döngüsü veya çocukluğumuzdan kalma kalıpların daha fazla farkına varır hale gelebiliriz. Yeni Aylar tipik olarak bir niyet belirleme ve yeni başlangıçları karşılama zamanıdır, bu nedenle geçmişten bir şey farkındalığınıza gelirse, bu enerjiyi gelecekte size daha iyi hizmet etmek için bu enerjiyi nasıl değiştirebileceğinizi ve dönüştürebileceğinizi düşünmek için kullanın.

7 Eylül- Merkür Gölge Dönemine Giriyor

Merkür, ayın ilerleyen saatlerinde gerilemeye hazırlanırken yavaşlamaya başlar. Bu yavaşlama dönemine gölge dönemi denir. Bu dönemde yeni bir şeyler eklemek yerine yavaşlamaya başlamamız ve üzerinde çalışmak ve tamamlamak istediğimiz projeleri düşünmemiz önerilir. Haziran 2021'den itibaren benzer temaların tekrar hayatımıza girdiğini görebiliriz veya bu andan itibaren yaşanan aksilikler sonunda ortadan kaldırılabilir veya açığa çıkabilir. Daha fazlası için 26 Eylül'e bakın.

9-99 Eylül Numeroloji

9 Eylül, bir dizi tamamlama, son ve mezuniyet olan 99 numeroloji kodunun kilidini açar. Hayatınızda nelerden mezun oluyorsunuz? 99 aynı zamanda liderlik enerjisiyle de bağlantılı olabilir. Titreşimi, kazandığımız bilgeliği adım atmak ve hayatımızın liderliğini yeni bir şekilde almak için kullanmamızı sağlar. Şimdi bu alanlara odaklanın.

KOÇ: Gökyüzü iş ve özel yaşamınızda gerçekleşmesini istediğiniz arzu ve isteklerinize odaklanarak tüm kalbiniz ve zihninizle isteklerinizi Gerçekleştirmeniz için bir adım atmanız için destekliyor sizleri. Dua edin dileyin ve gerçekleşeceğinden emin olun. Yeni başlangıçlar yeni deneyimlere hazırsınız. Şimdi hedeflerinize doğru tüm donanımınız ve yüksek enerjinizle ilerleyin. Bugün duygu ve düşüncelerinizi coşkulu bir şekilde ifade eder ve olumlu tepkiler alırsınız. Hem iş hem de özel yaşamınızda etkisi oldukça mutlu edecek sizleri. Birine özel duygular besliyorsanız bugün aşkınızı ifade etmekten çekinmeyin.

BOĞA: Bugün işinizle ilgili konularda hiç kimsenin etkisi altında kalmadan kendinize yüreğinize güvenin ve cesur davranın. Özel yaşamınızda ise canınızı yakan ve yüreğinizde derin izler bırakan kişi ya da kişilerin yaşadıkları olaylara pişmanlıklarına şahitlik edeceksiniz. Merhamet duygunuzu gerçekten hak edenlere saklayın ve geçmişte size yaşatılanları hatırınıza getirin. Bu kez sadece görmekten çok anlamalı iyi bir insanı kötü edemeyeceğiniz gibi kötü birini de iyi edemeyeceğinizi bilmeli ve bu kişilere karşı tavrınızı duvarlarınızı örerek göstermelisiniz. Ak kara olur mu hiç? Özel yaşamınızda ise eş ya da sevgilinizin size olan sevgisinin gitgide artması ilişkinizde güven ve saygının getirdiği güzelliklerin en güzel karşılığı olacaktır. Bekar ve ilişkisi olmayanlar ise bugün ilgi duyduğunuz insanın duygularını açması ile kendinizi bir anda harika bir ilişkinin içinde bulabilirsiniz.

İKİZLER: Gökyüzü bugün sabah saatlerinde kendinizi oldukça gergin hissedeceğinize işaret etmekte. Gördüğünüz bir rüyanın etkisi altında kalmış olabileceğiniz gibi bilinçaltınızda yaşanmışlıkların verdiği olumsuz bir etki de etkili olabilir. Bugün kısa süreli de olsa meditasyon yapmalı ve ruhunuzu dinlendirerek sizi zorlayan enerjilerden arınmalısınız. Aile bireyleri eş ve kardeşlerle ilgili konular gündeminize gelebilir. Sevgiyle sorumluluklarınızı yerine getirmeye çalışmalı ve kim olursa olsun ailenizle ilişkilerinizi bozmaya çalışacak kişi ya da kişilere fırsat vermeyin.

YENGEÇ: Gökyüzü bugün değer verdiğiniz arkadaş ve dostlarınızın yakınında bulunan kişilerin kıskanç tavırları ve iğneleyici sözleri karşısında tepkisiz kalmayacağınıza işaret etmekte. Duruşunuz dostlarınıza verdiğiniz önem ve onların size duyduğu güven bu kişileri rahatsız ederek size bu tarz da yaklaşmalarına neden olacaktır. Artık bu gibi düşünce ve davranışlar içinde olan insanlara sabrınız kalmadı. Sözlerinizle karşınızda ki insanlara iyi bir ders vereceğiniz kesin. Bugün özel yaşamınızda aldığınız kararları uygulamaya koyabilir kısa bir süre içinde başarılı sonuçlar elde edebilirsiniz. Bugün dikkat etmeniz gereken konu bedeninizde ki kas ağrıları dinlenin kendinize zaman ayırın. Özel yaşamınızda ise bekar Yengeç'ler karşı cinsten gelecek şaşırtıcı teklifler söz konusu.

ASLAN: Bugün hemen her konuda dikkat çekip insanların pozitif yaklaşımlarıyla karşılaşabilirsiniz. Güler yüzünüz birçok problemi aşmanıza yardımcıdır. Fakat bugün, Özel yaşamınızda gizliliğe önem vermeli eş ya da sevgilinizle paylaşımlarınıza başkalarının şahit olmamasına özen göstermelisiniz. Aranızda kalması gerekenler dışarıya yansırsa ilişkiniz ciddi anlamda ikinizin de isteği dışında yara alabilir dikkatli olmalısınız. Beraberliği olmayan Aslan'lar bu süreçte duygusal beraberlikler hayal kırıklıklarına sebep olabilir. Anlık etkilenmelerle bir ilişki pişmanlıklara neden olabilir. Sizin bu hafta boyunca İş eğitim ve kariyerinize odaklanmanız faydanıza olacaktır.

BAŞAK: Gökyüzü bugün ailevi konuların ön plana çıkarak huzursuz olduğunuz hemen her konuda karşılıklı anlayışla çözüm bulacağınıza işaret etmekte. Anlayışınız olaylara yaklaşımınızda ki adil tutumunuz sizlere iş ve özel yaşamınızda avantaj sağlayacak. Birçok konuda haklılığınızın ortaya çıkması ile size muhalefet eden haklılığınızı ısrarla kabul etmeyen kişilerin size olan tutumlarının bir anda değişmesi ile kısa süreli bir şaşkınlık yaşayabilirsiniz. İşte bu noktada dikkatli olmalı ve bu insanlara karşı taviz vermeden hak ettikleri şekilde davranmalısınız. Özel yaşamınızda ise bugün eş ya da sevgilinizden gelecek maddi konularla ilgili güzel haberlere birlikte sevinecek ve ortak kararlar alacaksınız.

TERAZİ: Gökyüzü bugün yakın bir arkadaşınızdan gelecek bir haberle oldukça sevineceğinize işaret etmekte. Bu sizi de içine alan bir konu olabileceği gibi arkadaşınızın uzun zamandır mücadele ettiği bir konuda kazandığı zaferi de olabilir. Her iki durumda da sevineceksiniz. Bugün keskin kararlar almadan önce iki kez düşünmeli finansal anlamda risk taşıyan işlerden mümkün olduğu kadar uzak durmalısınız. Özel yaşamınızda ise birlikteliği devam eden Teraziler aşırı kıskançlıkların sebep olacağı tartışmalara karşı tepkiniz oldukça sert olabilir. Beraberliği olmayan Teraziler ise bugün çok hızlı düşünüp ani kararlar alabilir pişmanlık duyacağınız beraberlikler yaşayabilirsiniz.

AKREP: Gökyüzü kendinizi arınmış ve huzurlu hissederek yaşam sevincinizin artacağına işaret ediyor. Tıkanıp kaldığınız konularda çözümler üreteceğiniz ve bitkin ruh halinizden çıkarak enerjinizle herkesin üzerinde olumlu etkiler bırakacağınız bir gündesiniz. Bugün yeni insanlarla tanışabilir oldukça farklı fikir ve önerilerle karşılaşabilirsiniz. Bir ilişki içinde değilseniz ayaklarınızı yerden kesecek birine rastlamanız mümkün. Beraberliği devam eden Akrep'ler zamanında konuşmaktan çekindiğiniz rahatsızlıkların ağırlığını tartışmalarla gündeme taşıyabilirsiniz. Bunu yapmak yerine uygun bir konuşma ortamı hazırlayarak birlikte olduğunuz insana konuşmanız gerektiğini ifade edip sakinlikle yaklaşırsanız ilişkiniz ve sizin için çözümlenemez diye düşündüğünüz konular bir daha tekrar etmemek üzere ortadan kalkacaktır.

YAY: Özel yaşamınız da bekar Yay'lar bugünlerde size yaklaşan insanlara karşı temkinli davranın geçmişte yaşadığınız hiç te hak etmediğiniz olayların bilinci ile karşınızda ki insanı tanıyarak aceleci davranmadan bir ilişkiye adım atın. Geçmişte yaşadığınız olumsuzlukların gününüzü zehir etmesine de izin vermemelisiniz. Yaşam her zaman güzelliklerden ibaret değildir. Tabi sizin gibi duygularıyla yaşayan insanlar için durum daha zordur. Fakat unutmamalısınız ki, Sizler ne kadar güçlü görünürseniz görünün duygulara çok önem verir ve aynı şekilde yaşamınızda ki insanlardan da karşılık beklersiniz. Seçimlerimiz kaderimiz gibidir. Daha seçici davranarak ve hayatınızda durmaları gereken yeri belirleyerek insanları daha iyi tanıdıktan sonra yaşamınızda yer vererek bazı üzücü durumların önüne geçebilirsiniz.

OĞLAK: Gökyüzünün olumlu etkileriyle duygularınız bugün oldukça derin ve güçlüdür. Sakin kararlı ve yaşananları derin bir incelemeden geçireceğiniz bir gündesiniz. Bu haliniz çevrenizde ki bazı insanları rahatsız edecektir. Görmezden gelin ve değerlendirmelerinizin sonunda neler yapacağınızın planlarını yapın. Bugün ruhsal çalışmalar için oldukça uygun bir gündesiniz meditasyon yapabilir dua ederek ruhunuzu arındırabilirsiniz. Özel yaşamınızda ise eş ve çocuğunuzdan göreceğiniz destek ve sevgiyle moral bulacak ve yaşadığınız zorluklarla baş edebilecek gücü toparlayacaksınız. Beraberliği olmayan Oğlak'lar geçmişte kalan bir ilişki tekrar ısrarlı bir şekilde karşınıza çıkabilir gözyaşları ve pişmanlıklara inanıp inanmamak tamamen sizin iradenizde.

KOVA: İnsanları kendiniz gibi görmekten vazgeçin artık. Yeteri kadar zarar görüp yaralandınız. Kendi değerinizin farkına varma zamanı geldi. Yeteneklerinizden asla şüphe etmeyin. Sizin diğerlerinden faklı olduğunuzu, en çarpıcı şekilde ortaya koyan özelliğiniz, içinizde var olan evrenin size hediyesi yeteneklerinizdir. Kendi benliğinizi, fikirlerinizi ortaya koyarak; diğer insanlarla ortaklaşa düşünüp; işbirliği içinde bulunmayı, kendinize görev edinmelisiniz. Sizler aşırı iyi niyet ve karşınızda ki insanlara hak ettiğinden fazla değer vermenin bedelini hoş olmayan deneyimlerle yaşıyorsunuz. Öncelikle insanları suçlamaktan kendinize haksızlık etmekten vazgeçin kendinize adil davranın ve yaşanmışlıklardan kazandığınız deneyimleri kabullenerek bunun bilinci ile seçimlerinizi gerçekleştirin.

BALIK: Bugün yaşayacağınız bireysel gelişimler sizi derin bir uykudan dinç bir şekilde uyanmışçasına olumlu ve güçlü bir şekilde etkileyecek ve siz çevrenizde olan biten hemen her konuya hakim olarak rahatsızlık duyduğunuz birçok şeyi istediğiniz yönde düzenleyerek bazı kişi ve olayları da yaşamınızdan çıkaracaksınız. Evli Balıklar oldukça sıkıntılı günler geçirdiniz. Yaşanmışlıklardan çıkarttığınız derslerle, evliliğiniz için neyin gerekli olduğunun farkındasınız artık. Sizler için eşiniz ve yuvanız vazgeçilmezdir. Bugün temelleri sağlamlaştırarak geçmişe sünger çekeceksiniz. Size yaşatılan haksızlıkları bir kenara bırakmanın zamanıdır şimdi. Siz mutluluğa doğru yürüyün Gökler rehberiniz yolunuz ışık olsun...

<p class='MsoNormal'>Gelecekte yer alması beklenen yerli ve milli üretim araçlar  da TeknoFest'te ha

Ayakları Yere Basmayan Festival: TeknoFest

''Yola çıkmalı'' dedirten 5 film

Mezarlıkta toprağa yarı gömülü halde bulundu!

Kilo vermek isteyenler dikkat! Limon diyetiyle ayda 10 kilo vermek mümkün