• $32,3607
  • €34,4602
  • 2438.65
  • 9814.19
19 Kasım 2021 Cuma

Dolunay ve yeni bir tutulma döngüsü

Kasım 2021 Dolunay, Boğa burcunda kameri da bir ay tutulması gerçekleşecek. Astrolojideki tutulmalar ani ifşaatlar, sonlar ve kaderin şok edici cilvelerini beraberinde getirme eğilimindedir, bu yüzden sizi konfor alanlarınızın dışını keşfetmeye zorlayacak bazı temel sarsıcı değişikliklere hazır olun. Tutulma kaosu boyunca topraklanmış ve kendinizle temas halinde kalmanıza yardımcı olması için Boğa'nın sabırlı ve çalışkan enerjisini doğru kullanmaya odaklanın.

Bu ay tutulması 2014'ten beri zodyakın Boğa/Akrep ekseninde gerçekleşen ilk tutulma olduğu için özellikle dikkat çekici. Önümüzdeki iki yıl içinde bu eksende yedi tutulma daha olacak, yani bu Dolunay, değerlerimiz, sahip olduklarımız ve enerjik bağlarımızla ilgili önemli ve kaderi belirleyen bir değişim döngüsünün başlangıcını işaret eder. Önümüzdeki birkaç yıl içinde muhtemelen onlar üzerinde çalışacağınız için, şimdi ortaya çıkan temalara dikkat edin.

KOÇ: 19 Kasım'da Boğa burcundaki Dolunay ve Ay tutulması oyunun kurallarını değiştirir ve varlığından haberdar olmadığınız kaynaklara erişebilirsiniz. Güneş, 21 Kasım'da Yay burcuna geçiyor ve bu size ilerlemek için zevk verecek. Aynı gün, Venüs, içinizdeki ateşi aydınlatan ekstra uzun bir altmışlık açı için cetveliniz Mars ile aynı hizaya gelir. Merkür, 24 Kasım'da Yay'dan geçiyor ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca, büyük miktarda bilgiyi saklama kapasiteniz olacak. Ticaretinizde yeni bir numara öğrenmenin zamanı gelmiş olabilir.

28 Kasım'da Mars, Neptün'e güzel bir açıyla kavuşuyor. Kariyer hedeflerinizdeki tutuşunuzu gevşetin ve bu anı geri adım atmak için kullanın. Dizginleri bıraktığınızda yolunuza çıkanlara şaşırabilirsiniz. Ertesi gün Merkür, Güneş ile bir araya gelir ve ikisi de Satürn'ün güç açısını oluşturur. Bu hizalamanın altında hayallerinizin akıl hocasını bulabilirsiniz. Zaten yerleşikseniz, bu role adım atan siz olabilirsiniz. Durum ne olursa olsun, ihsan edecek çok miktarda bilginiz ve öğrenecek daha çok şeyiniz var.

BOĞA: Mars 16 Kasım'da Uranüs ile karşı karşıya geldiği için bazı kişiler arası çatışmalar olabilir. Güneş de Jüpiter ile aynı hizada olduğundan, isteklerinizi başkalarının merceğinden görmemeye çalışın. Bunun yerine, tüm etkileşimleri yapıcı hale getirmeyi hedefleyin. 18 Kasım'da Venüs, Uranüs ile üçgen açı yaptığında yumuşayacaksınız. Ertesi gün burcunuzda dolunay ay tutulması olacak. Bu sizin için büyük bir kişisel değişime işaret ediyor. İster görünüşünüzü değiştirin, ister kendinize davranış şeklinizi değiştirin, kendi teninizde kendinizi daha çok evinizde hissetmeye başlayacaksınız. 20 Kasım'da Merkür Jüpiter ile hizalandığında ve birileri sizi aşırı derecede kıskandığında bir nefret uyarısı var. Ertesi gün Güneş, Yay burcuna geçtiğinde kim olduğunu hissedebileceksiniz. Önümüzdeki ay birçok sırrı ortaya çıkarmayı bekleyin.

İKİZLER: 19 Kasım'da Boğa burcundaki Dolunay, Ay tutulması altında bir zihniyet değişikliğine gidilebilir. Derin bir ölüm ve yeniden doğuş sürecinin başlangıcıdır ve eski cildinizi dökmek canlandırıcı hissedecektir. 21 Kasım'da Güneş, Yay burcuna geçtiğinde, önümüzdeki birkaç hafta için odağınızı temel ilişkilere kaydırmanın zamanı geldi. Ayın geri kalanında Venüs, Mars ile aynı hizada olacak ve sonunda yeni edindiğiniz bilgileri kolaylıkla eyleme geçirebileceksiniz. Merkür, 24 Kasım'da Yay'a giriyor ve bu zamanlarda arkadaşlarınızdan ve sevdiklerinizden gelen çağrıların yağmasını bekleyin. Onlarla konuşmak için zaman ayırın. Mars 28 Kasım'da Neptün ile bağlantı kuruyor ve muhtemelen listenizden bir hedefi işaretleyeceksiniz. Merkür, Güneş ile kavuşum yapar ve her ikisi de Satürn'e hoş bir açı oluşturur. Bu, ister iş ister romantik olsun, bir ortaklığa daha ciddi bir güzellik getirir, işler istediğiniz yöne gidecektir.

YENGEÇ: 19 Kasım'da Boğa burcundaki Dolunay ve Ay tutulması sosyal hayatınıza şok dalgaları gönderecek. Bağlantı kurabileceğiniz yeni ve heyecan verici insanlar var. Önümüzdeki altı ay sizlere büyük kazanımlar getirebilir. Güneş 21 Kasım'da Yay burcuna geçiyor ve önümüzdeki birkaç hafta için yoğun bir program bekleyebilirsiniz. Venüs ve Mars, ayın geri kalanı için ekstra güzel bir görünüm oluşturuyor, bu nedenle romantizm veya yaratıcı ortaklıklar için biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. 24 Kasım'da Merkür'ün Yay burcuna geçmesiyle her şeyi dengeleyebilirsiniz. Mars 28 Kasım'da Neptün ile üçgen açı yapacak ve bu oldukça aydınlatıcı bir gün olacak. 30 Kasım'da Merkür ve Güneş bir araya gelir ve Satürn'e faydalı bir açı oluşturur ve bazı dış mali yardımlar alabilir veya bir bağ daha derin bir seviyeye ulaşabilir. Ay yüksek bir notla sona eriyor.

ASLAN: 19 Kasım Boğa burcundaki Dolunay ve Ay tutulması altında kariyeriniz için anıtsal bir şey olacak. İster terfi edin, ister yeni bir işe başlayın ya da beklenmedik bir şekilde izin alın, hepsi iyi haber. Negatif her şey siliniyor böylece hayalinizin peşinden koşabilirsiniz. 21 Kasım'da Güneş, Yay burcuna geçiyor. Bu aynı zamanda Venüs ve Mars'ın ayın geri kalanı boyunca süren bir hizaya girdiği gündür. Özel hayatınızın son derece keyifli olmasını bekleyin. 24 Kasım'da Merkür'ün Yay burcuna geçişi ile biraz eğlenmenin ve kendinizi şımartmanın tam zamanı. Mars 28 Kasım'da Neptün ile üçgen açı yapıyor ve kalbinize daha derinden dokunan samimi bir an sunuyor. Doğal olarak yaydığınız neşe ve tutku, size yaklaşan herkes için bir ışık olacak. Özellikle yöneticiniz (Güneş) ve Merkür güçlerini birleştirip 30 Kasım'da Satürn ile olumlu bir açı oluşturduğunda ilişkilerinizi güçlendirmeye yardımcı olur.

BAŞAK: 19 Kasım'da Boğa burcundaki Dolunay ve Ay tutulması inançlarınızı önemli ölçüde değiştirecek. Eskileri serbest bırakmanın ve yenilerini kurmanın zamanı geldi. Güneş 21 Kasım'da Yay burcuna giriyor ve odağınızı ev ve aileye kaydırıyor. Venüs ve Mars, ayın sonuna kadar mükemmel bir uyum oluşturduğundan, bu hafta neşeli ve canlı bir enerjiye sahip. Gittiğiniz her yerde iyi hisler sizi takip eder. 24 Kasım'da Merkür, Güneş'i Yay'a kadar takip edecek ve önümüzdeki birkaç hafta içinde yakın arkadaşlarınız ve ailenizle yeniden bağlantı kuracaksınız. Güneş ve Merkür, 28 Kasım'da buluşuyor ve bu bir ev geliştirme projesine ilham verebilir. Mars üçgeni Neptün ile bir ortak/arkadaş olsun, başka birinin yardımını almak isteyeceksiniz. Satürn, ayı bitirmek için Merkür-Güneş kavuşumuyla yıldız hizalaması oluşturduğundan, muhtemelen sonuçlardan memnun kalacaksınız.

TERAZİ: 19 Kasım'da Boğa burcundaki Dolunay ve Ay tutulması, derin ve kişisel bir dönüm noktasına işaret ediyor. Onlardan kalıcı olarak kurtulmak için birkaç şeytanla yüzleşmeniz gerekebilir. Güneş 21 Kasım'da Yay burcuna geçiyor ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca, dışarıda olmak için güçlü bir ihtiyaç hissedeceksiniz. Venüs ayrıca ayın geri kalanında sürecek olan Mars ile uygun bir hizalama yaratır. Bu, kendinizi yeni bir ışıkta göreceğiniz için kişisel gücünüzü geri alacağınız zamandır. 24 Kasım'da Merkür, Yay burcuna geçiyor, bu yüzden kendinizi cesurca ifade etmeye hazır olun. 28 Kasım'da Mars, Neptün'e uygun açıdayken, işinizde heyecan verici yeni bir projeyle karşılaşabilirsiniz. Merkür ve Güneş de buluştuğunda, hemen atlayacaksınız. Her ikisi de 30 Kasım'da Satürn'e altmışlık açı yapacak. Çalışmanın eğlenceli olamayacağını kim söylüyor?

AKREP: 15 Kasım'da Güneş Jüpiter ile çarpıştığında duygularınız daha da kırılgan olabilir. Kimseyi, özellikle de değer verdiğiniz kişileri havaya uçurmamaya çalışın. Ertesi gün Mars, Uranüs ile karşı karşıya geldiğinden, ortaklık içinde çözülmesi gereken bir sorun olabilir ve işler beklenmedik bir dönüş alabilir. Boğa burcundaki Dolunay ve Ay tutulması, ilişki bölgenizde gerçekleşiyor. Ufukta büyük değişiklikler var ve hepsi kaderinize yol açıyor. 21 Kasım'da Güneş, Yay burcuna geçtiğinde sezonunuz sona eriyor. Bu tam bir güven artırıcıdır ve yanıyormuş gibi hissedeceksiniz. Ayın geri kalanında Venüs'ün muhteşem bir Mars görünümünde olmasıyla, çekicilik sizin süper gücünüzdür. 24 Kasım'da Merkür Yay burcuna geçiyor ve dikkatinizi bu evin daha pratik konularına, mali durumunuza çeviriyor. Şu anda, büyük bir satın alma işlemi yapmaya hazırlanıyor veya daha fazla nakit getirmek için ek bir koşuşturma başlatıyor olabilirsiniz. Mars, 28 Kasım'da Neptün ile üçgen açı yapacak, bu yüzden ay bitmeden dışarı çıkın ve biraz eğlenin. Merkür ve Güneş buluşacak ve kendilerini Satürn'e uygun bir açıda bulacaklar. Bu ayı kendin gibi hissederek bitireceksin.

YAY: 19 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay ve Ay tutulması günlük rutininizi tamamen değiştirecek. Girişimcilik için işinizden ayrılmaya karar verebilir veya sağlık sorunları nedeniyle yaşam tarzınızı değiştirmek zorunda kalabilirsiniz. Günlük hayatınızı büyük ölçüde değiştireceksiniz. Güneş 21 Kasım'da burcunuza giriyor ve bu zaman zarfında tekrar kendiniz gibi hissedeceksiniz. Ayın geri kalanında Venüs ve Mars altmışlık açıda durur, bu nedenle kişisel bakım yakın zamanda durmayacaktır. Bu biraz "kendini tedavi et" enerjisidir. Merkür, 24 Kasım'da burcunuza giriyor, bu yüzden her zamankinden daha fazla ifade sahibi olacaksınız. Aşırıya kaçmamaya çalışın ve özellikle ertesi gün ilişkilerinizde başkalarının da söz almasına izin verin. 28 Kasım'da Mars, Neptün ile uyumlu bir açı oluşturuyor. Bu, arkadaşlarla bir araya gelmenin en iyi zamanı.

OĞLAK: 19 Kasım'da Boğa burcundaki Dolunay ve Ay tutulması romantizm alanınızı vuracak. Bu süre zarfında, bir kaçamak ciddileşebilir veya boşa çıkabilir. Radarınızda kimse yoksa bu değişebilir ve çift Oğlaklar, kurulan ilişkilerde romantizmi canlandırıyor olabilir. Güneş 21 Kasım'da Yay burcuna geçiyor ve beraberinde bazı soğuk hisler getiriyor. 24 Kasım'da Merkür, Güneş'i Yay burcuna kadar takip eder ve bu halkın gözü önünde olma zamanınız olsa da, aynı zamanda bağlantıyı kesme zamanıdır. Kendinize biraz zaman ayırdığınızdan emin olun. 28 Kasım'da Mars, Neptün ile aynı hizaya geliyor ve işteki bir proje üzerinde tam kontrol sahibi olabilirsiniz. Merkür ve Güneş de bugünde buluşuyor, bu nedenle önümüzdeki birkaç günü kesinlikle rahatlamak için kullanmak isteyeceksiniz. Bunu yapmak, kendinizi tazelenmiş ve Ay'ı kapatmak için Güneş-Merkür kavuşumunun alıcı ucundaki Satürn ile birlikte plakaya çıkmaya hazır hissetmenizi sağlar. İşi tam da istediğiniz gibi halletmek için herkesin başvuracağı kişi siz olacaksınız.

KOVA: 19 Kasım Boğa burcundaki Dolunay ve Ay tutulması, derin duygularınızla temasa geçmeniz ve onları sizi harekete geçiren güce dönüştürmeniz için size ilham veriyor. Güneş 21 Kasım'da Yay burcuna geçiyor ve siz başkalarıyla bir araya gelirken gelişeceksiniz. Tatil sezonunun koşuşturmacasının tadını çıkarın. Venüs ve Mars destekleyici bir açı oluşturur ve size gerçekten arzu ettiğiniz şeyin peşinden gitmeniz için bir heyecan verir. Etkileri ayın sonuna kadar güçlü, bu yüzden bu kısa zaman aralığında büyük adımlar atmayı bekliyoruz. 24 Kasım'da Merkür Güneş'i takip ederek Yay burcuna geçecek ve önümüzdeki birkaç hafta boyunca birçok insanla sohbet edeceksiniz. Katılmak için birkaç tatil etkinliğiniz olabilir. Mars 28 Kasım'da Neptün ile üçgen açı yapacak ve tüm sıkı çalışmanız için hiç görmediğiniz bir şekilde ödüllendirilebilirsiniz. Güneş ve Merkür de buluşuyor ve önümüzdeki birkaç gün için bazı sosyal tükenmişliklere yol açıyor. 30 Kasım'da Satürn ile faydalı bir açıyı başlatacaklar, bu yüzden dikkatinizi içine çekin.

BALIK: 19 Kasım'da Boğa burcunda Dolunay ve Ay tutulması gerçekleşecek ve pek çok değişikliğine can atacaksınız. Yeni bir mahalleye veya farklı bir şehre büyük bir hareket planlamaya başlayabilirsiniz. 21 Kasım'da Güneş Yay burcunda hareket ederken hedefler devreye giriyor ve gerçekten "rüyayı yaşamak" konusunda ciddileşmenin zamanı geldi. Venüs ve Mars da uyumlu bir hizalama oluşturarak tüm ilişkilerinize daha büyük bir amaç duygusu verir. Ayın geri kalanında sosyal hayatınız gelişiyor. Merkür, 24 Kasım'da Yay burcundan geçiyor ve önümüzdeki birkaç hafta tamamen düşündüğünüz planlarınız ile ilgili. Gitmek istediğiniz yere ulaşmak için ne gerekiyor? Neptün 28 Kasım'da Mars'tan hararetli bir enerji alıyor, bu yüzden bu zamanda muazzam bir şekilde güçlenmiş hissedeceksiniz. Güneş ve Merkür de buluşuyor ve bu sizi biraz şatafatlı yapabilir. Bu enerji altında egonuzu kontrol edin.

<p>Anadolu Yayıncılar Federasyonu (AYF) Başkanı Sinan Burhan, Filistin'de bugüne kadar 140 gazetecin

Sultanahmet Meydanı'nda Gazze'de öldürülen gazeteciler anılacak

Antalya'da teleferikte mahsur kalanları kurtarma çalışmaları devam ediyor

İstanbul'da insan trafiği!

Hasankeyf'te bayram tatili yoğunluğu