• $8,5537
  • €10,0889
  • 496.915
  • 1351.59
7 Eylül 2018 Cuma

Doğum haritası nedir?

Horoskop, kis¸inin dogˆum anındaki gökyüzünün bir tasviridir. Bir diğer adı ile gökyüzü evleri, Babil’deki Magiler go¨kyu¨zu¨nu¨ bir daire olarak go¨rmu¨s¸ler ve daha sonra Arap mu¨neccimlerinin ‘C¸arkı Felek’ adını verdikleri bu daireyi 12 es¸it parc¸aya ayırmıs¸lardır. Her biri 30 derecelik olan bu parc¸alara da ‘Ev’ denilmis¸ ve go¨kyu¨zu¨nu¨n yas¸amsal alanlarını temsil eden ‘12 Ev’ ortaya c¸ıkmıs¸tır.

‘12 Burç 12 tip insan yoktur’ derim. ‘Astroloji sadece burçlardan ibaret bir sistem değildir’ der ve şu örneği veririm. Koç burcu biri hayatının zirvesinde iken; bir diğer Koç insanı hayatının en zor ve kötü döneminde olabilir. Kişinin doğduğu gün önemlidir. Bir burcun ilk 10 günü, 2’nci 10 günü, 3’üncü 10 günü hangi diliminde doğduysanız etkiler farklıdır. Günlük, haftalık ve aylık yorumlara gelince; her şeyden önce bu yorumları yazan kişi, astroloji üniversitelerinden mezun olmuş; profesyonel bir astrolog olmak zorundadır.

Gezegenler sürekli hareket halindedir. Düşünün sadece Ay 2,5 günde bir burç değiştirir ve Ay büyüyen gelişen her şeyle ilişkilidir. Özellikle kadınlar, duygularımız, bilinçaltımız üzerindeki etkileri çok fazladır.

Diğer gezegenlerin geçişleri de gün içinde derece derece farklılıklar gösterir. Batı astrolojisine göre Tropikal Zodyak Güneş zamanlıdır. Çin astrolojisi aysaldır. Antik Çağ takvimini baz alır. Ve her yıl bir burcu kapsar. Hint astrolojisi ve Sideral, Zodyak’ı kullanır ve her bir sistem kendi içinde farklı tekniklerle gökyüzünün rehberliğinde kendimizi tanımamızı; yaşamımızı doğru şekilde yönlendirmemiz gereken konularda önceliklerimizi belirlememize yol gösterir.

Gelelim şimdi yorumlara; gerçek bir astrolog bu sistemlerden birini ya da benim kullandığım gibi Batı Çin ve Hint astrolojisini bir arada kullanarak gezegenlerin gün gün transitlerini inceleyerek; 12 burcun 1’inci, 2’nci ve 3’üncü dekanlarına göre günlük enerjilerini inceleyerek; bu doğrultuda yorumlarda bulunur. Hiç astroloji bilgisi olmayan biri bile bu yorumlardan faydalanarak Güneş burcuna göre astrolojinin rehberliğinden faydalanır. Bireysel doğum haritalarımız ise parmak izi gibidir.

Kişinin PİN kodlarını çözümleyen sağlıktan meslek hayatına; evlilik ve ilişkilerden her konuya rehberlik eden bireysel bir çalışmadır.

Pek tabii ki bireysel doğum haritası analizi günlük, haftalık ve aylık yorumlardan çok daha detaylı bir çalışmadır.

KOÇ

Fikir alışverişleri yeni projelerin içinde yer almanızı sağlayabilir. İlişkilerinizle ilgili konularda aile hayatınız başta olmak üzere sizi daha sessiz ve tartışmalardan uzak duran huzur arayan bir ruh hali içinde hissedebilirsiniz.

BOĞA

Enerjisi temposu yüksek bir hafta sizleri karşılamakta. Diğer planetlerin de etkisiyle arzularınız duygularınız yoğunlaşıp artacak ve eş ya da sevgilinizle ilişkiniz özel ve sevgi dolu bir hal alacak. Sürpriz bir evlilik teklifi alabilirsiniz.

İKİZLER

Devam eden bir ilişkinizde evlilik kararı alabilirsiniz. Evliyseniz eşinizle güven tazeleyerek ilişkinize bir şans daha verebilirsiniz. Aşkta yüzünüz gülüyor. İşinizde çözüm odaklı hareket edin.

YENGEÇ

Birçok gizli saklı mesele gün yüzüne çıkacak ve rahatlayacaksınız. Bekarsanız hayatınızı birleştireceğiniz o özel insanla tanışabilir, kalıcı bir beraberliğe adım atabilirsiniz.

ASLAN

Güneş gibi parladığınız bir haftadasınız. Kıskanç insanların negatif enerjilerine karşı savuma kalkanlarınızı hazırlayın ve başarınıza mutluluğunuza hiçbir şekilde müdahale etmelerine fırsat vermeden kararlı bir şekilde ilerleyin.

BAŞAK

Bu hafta başta ailenizle olmak üzere ikili ilişkilerinizdeki gerginlikler sona eriyor. Huzurlu günler sizleri karşılıyor. İş hayatınızda haftanın ilk günleri gecikmeler verilen sözlerin yerine getirilmemesi canınızı sıkabilir dert etmeyin.

TERAZİ

İkili ilişkileriniz, iş hayatınız tam anlamıyla değişim sürecinin içinden geçecek. Özellikle iş hayatınızla ilgili kariyer sahibi üst düzey konumda olan birisiyle yollarınız kesişebilir.

AKREP

Bu hafta özellikle iş hayatınızda kaybettiğiniz umutlarınız yeniden dirilmeye başlıyor. Özel yaşamınızda da tanıyacağınız ya da önceden tanıdığınız biriyle duygusal bir yolculuğun içinde bulabilirsiniz kendinizi…

YAY

Gökyüzü bu hafta değişimle gelecek memnuniyet verici gelişmelere dikkat çekmekte.Mutlu olmadığınız bir işiniz varsa başka bir yere çok daha iyi şartlarda geçiş yapabilirsiniz. Kararlarınızı uluorta paylaşmamaya dikkat edin.

OĞLAK

Hayatınızın pek çok alanında yeniliklere güçlü ve olumlu değişimlere, size maddi manevi zenginlikler getirecek gelişmelere hazırlıklı olun. Bu hafta başında geçmişle ilgili yarım kalmış konular ilişkiler gündeminize gelebilir.

KOVA

Bu hafta iş hayatınızda haksızlıklara maruz kalacağınız durumlar yaşanabilir. Bu durumu çözüme kavuşturmak için çözüm aramalı, güvendiğiniz insanlarla fikir alışverişleri içinde olmalısınız.

BALIK

Sezgilerinizin son derece yönlendirici olduğu enerjilerle karşı karşıyasınız. Resmi dairelerle ilgili sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Dikkatli olmalı ve başkalarından kaynaklı zararlar görmemek adına dikkati elden bırakmamalısınız.

<p>Aydın'ın Kuşadası ilçesinde, atık su hattından oluşan patlaktan boşalan lağım suları, yağmur suyu

Kuşadası'nda patlayan lağımın suları denize karıştı!

Kuzey Makedonya'nın zarafet sembolü... Osmanlı mirası Alaca Cami

2020 Tokyo Olimpiyatları görkemli törenle açıldı

Bayraktar TB3, TCG Anadolu'da birlikte görev yapacak