• $13,4334
  • €15,2741
  • 795.017
  • 2042.08
26 Nisan 2019 Cuma

BURÇLARA GÖRE ŞİFALI BİTKİLER

KOÇ: Doğum haritalarında Mars etkisi ağır basıyorsa kuvvetli Mars açıları yükselen Koç ya da 6’ıncı evde Mars varsa vücuttaki mineral ve vitamin dengesine dikkat etmeleri gerekir. Bitkisi Isırgan otu…

BOĞA: Doğum haritasında Venüs etkisi hakimse yükselen Boğa yada 6’ıncı evde Boğa yerleşmişse vücuda giren şeker ve karbonhidratlar kolay kolay yakılamaz ve direkt yağa dönüşürler. Bitkisi çoban çantası.

İKİZLER: Doğum haritalarında Merkür etkisi hakimse yükselen İkizler ya da 6’ıncı evde Merkür ya da İkizler burcu yerleşmişse, en büyük avantajları sindirim sistemlerinin çok iyi çalışmasıdır. Bitkisi ayı sarımsağı.

YENGEÇ: Doğum haritasında Ay’ın etkileri baskınsa yükselen Yengeç ise vücudun su ve tuz dengesi çok önemlidir. Vücut sıvılarının astrolojide yöneticisi Ay’dır. Vücutları su tuttuğu ve ödemler yaptığı için tuzlu gıdalardan uzak durmalılar.

ASLAN: Doğum haritalarında Güneş etkileri ağır basıyorsa kuvvetli Güneş açıları varsa yükselen Aslan ve 6’ıncı evde Aslan burcu varsa hassas olan kalpleri problem çıkarabilir. Bitkisi ebegümeci.

BAŞAK: Doğum haritasında Merkür hakimse yükselen Başak ya da 6’ıncı evde Başak ya da Merkür varsa, mide ve bağırsak problemleri yaşarlar. Bitkisi altın başak.

TERAZİ: Doğum haritasında Venüs etkisi hakimse Terazi yükselene sahipseniz vücuda giren şeker ve karbonhidrat direk yağa dönüşür ve kolay kolay yakılamaz. Bitkisi çıbanotu.

AKREP: Doğum haritasında Plüton gezegenin etkileri baskınsa yükselen burcunuz Akrepse, özellikle Plüton Güneş’ten ters açı alıyorsa Endokrin hormonu düzenli çalışmayabilir ve psikolojik kökenli hastalıklar görülebilir. Bitkisi calendula.

YAY: Doğum haritasında Jüpiter etkisi hakimse yükselen Yay yada Jüpiter açıları sert etkilerdeyse vücut çabuk yağlanır çok çabuk kilo verip aynı hızla alan yapıdadırlar. Bitkisi gece çuhası ve ökseotu.

OĞLAK: Doğum haritasında Satürn gezegeni hakimse yükselen Oğlak ve 6’ıncı evde Satürn varsa sırt ağrıları siyatik ishal gibi bağırsak problemleri yaşayabilirler. Kemikler ve dişler dikkat etmeleri gereken konulardır. Bitkisi binbirdelikotu.

KOVA: Doğum haritalarında Uranüs Satürn ve gezegenleri hakimse kalsiyum magnezyum fosfor ve potasyum alımına dikkat etmelidirler. Bitkisi kırlangıçotu.

BALIK: Doğum haritasında Neptün etkileri hakimse, yükseleniniz Balıksa ve 6’ıncı evde Neptün ya da Balık burcu varsa sinir sisteminiz oldukça hassastır. Bitkisi karahindiba.

KOÇ

Haftanın başından itibaren sağlıklı bir zindeliğe sahip olacaksınız. Sağlıkla ilgili herhangi bir sorununuz varsa, İyileşmeye başlayacaksınız. Aşk hayatınızda evli olanlar romantik anlar yaşayarak huzur bulacakları enerjilerle karşı karşıyalar.

BOĞA

Ayın ilk 10 gününde doğanlar için, haftanın ilk bölümünde yatırım ve dış ilişkiler için uygun bir zaman dilimi. Özel yaşamınızda eş ya da sevgilinize karşı daha derin bir bağ kuracak ve sevginizi karşılıklı güveninizi güçlendirebileceksiniz.

İKİZLER

Haftanın başında, mali konularda arzu edilen bir ilerleme elde etmeniz mümkün. İşinizle ilgili hedeflerinize ulaşmak için uygun enerjilerle karşı karşıyasınız, iyi değerlendirin. Özel yaşamınızda daha yüksek derecede bir bağlanma ve uyum olacaktır.

YENGEÇ

Eğitim ve iş hayatınızda çok şey başarmaya meyilli olacaksınız. Görüşmelerde başarı göstergeniz yüksek. Eş ya da sevgilinizle uyumlu olmayı başaracaksınız. Bilgi ve becerilerinizi zenginleştirebileceğiniz etkinlikler eğitimler söz konusu.

ASLAN

Aslanlar, resmi ya da özel bir işinizin güvenceye alınması için haftanın başından itibaren harika gelişmeler yaşayabilirler. Finansal konularda yaşadığınız zorluklar azalmaya başlıyor. Aşk hayatınızda şanslı enerjiler söz konusu.

BAŞAK

Haftanın başından itibaren, finans ve dış meseleler açısından adelet ve başarı sizden yana. Yasal alanlarda da sizin için olumlu gelişmeler söz konusu. Özel yaşamınızda da huzur ve sevgi hakim olacaktır.

TERAZİ

Profesyonel alanlarda üstünlük sağlayacağınız enerjilerle karşı karşıyasınız. Yönetim ve ortaklıklarda kâr elde edebilirsiniz. Aşk hayatınızda haftanın başından itibaren romantik anlarla mutlu olup mutlu edeceğiniz enerjiler hakim.

AKREP

Yatırımlardan beklenmedik kazançlar başarılar elde edebilirsiniz. Anneniz ve yakınlarınızla güçlü bir duygusal bağ kurabilir aradaki sorunları tamamen çözüme kavuşturabilirsiniz. Bekar Akrepler samimi ilişkiler kuracaksınız.

YAY

Akademik sektörde ilerlemekte başarılı olacağınız enerjilerle karşı karşıyasınız. Mali konularda haftanın başından itibaren önemli bir liderlik kazanabilirsiniz. Aile hayatınızda da aşk hayatınızda da mutluluk hakim olacak.

OĞLAK

Rahat bir yaşam elde etmek için maddi manevi olumlu başlangıçlar yapacaksınız. İşinizde başarılar elde edebilirsiniz. İş girişimleriniz de kazanımlar mümkün. Aşk hayatınızda gelişmeleri yönlendirmekte zorlanabilirsiniz.

KOVA

İş ve eğitim hayatınızda daha güçlü bir pozisyon ve tanınma kazanmak için uygun enerjilerle hakim. Sevdiklerinizi de üzmeyin ve hayatın tadını çıkarın. Eş ya da sevgilinizle ilgili endişeleriniz olabilir.

BALIK

Taşınmaz mülkler mirasla ilgili meseleler hakkında iyi haberler alacaksınız. Yabancı alanlarda ve yatırımlarda tatmin edici bir büyüme yakalayabilirsiniz. Eş ya da sevgilinizle uyumunuz daha yüksek seviyelere ulaşacaktır.

<p>Ezgi Aşık <span style='font-size: 1.6rem;'>soruyor, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr.

Rusya-Ukrayna gerginliği nereye evrilir?

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın