• $8,2364
  • €10,0327
  • 484.788
  • 1441.33
15 Haziran 2018 Cuma

Astrolojide ay düğümleri

Kadim astrologlardan sonra son yıllarda Batı Astrolojisinde de fazlasıyla o¨nem kazanan Ay du¨gˆu¨mleri kis¸inin dogˆum haritasının gizli s¸ifreleridir adeta. O¨zellikle ruhsal astrolojide du¨gˆu¨mlere oldukc¸a o¨nem verilir. Yaptıgˆım harita analizlerinde ben de Ay du¨gˆu¨mlerinin kis¸iye kattıklarına, gelis¸tirmesi gereken yo¨nlerine ve yetenegˆinin hangi yo¨nde oldugˆuna meslek yas¸amıyla ilgili konularda is¸aret ettiklerine çok o¨nem veririm.

Ay du¨gˆu¨mleri kis¸inin ruhsal gelis¸imi, psikolojik travmalar, bu¨yu¨k bas¸arılar gibi hayati o¨nem tas¸ıyan konularda kis¸inin kendini kes¸fetmesine yardımcı olup engin yas¸am yolculugˆunda hedeflerini belirleyip yo¨nu¨nu¨ tayin edebilmesi adına harika ipuc¸ları verir.

Hint astrolojisinde de Ay du¨gˆu¨mleri o¨nemli bir yer tutar.

Astronomik olarak gerc¸ek gezegenler olmayıp, hesaplanarak bulunan go¨kyu¨zu¨ noktalarıdır. Go¨k ekvatoruyla ekliptik dai resinin c¸akıs¸ma noktalarında olus¸urlar. Hint astrolojisinde Kuzey du¨gˆu¨mu¨ (Rahu) ejderhanın bas¸ı ve Gu¨ney du¨gˆu¨mu¨ (Ketu) da ejderhanın kuyrugˆu olarak adlandırılmıs¸tır.

Kuzey Ay du¨gˆu¨mü¨ s¸ansla bagˆdas¸tırılırken Gu¨ney Ay du¨gˆu¨mu¨ ise kars¸ılas¸ılan engeller ve s¸anssız oldugˆumuz durumlarla ilis¸kilendirilir.

Kuzey du¨gˆu¨mde bulunan burcun kars¸ıt burcuda Gu¨ney du¨gˆu¨mde yerles¸mis¸tir.

Rahu ve Ketu fiziksel gezegenler degˆildir. Go¨lge gezegenler olarak adlandırılırlar fakat c¸ok gu¨c¸lu¨ enerjik noktalardır. Onlar gu¨nes¸ ve ay tutulmalarıyla Gu¨nes¸’in ve Ay’ın yolu arasındaki kesis¸im noktalarıdır.

Rahu bilinc¸siz arzuları tatminsizlikleri korkuları hırsları ve c¸o¨zu¨lmemis¸ sorunları temsil eder.

Rahu bulundugˆu evde zihinsel huzursuzluk, as¸ırı duyarlılık, gu¨c¸lu¨ arzuları temsil eden alanları go¨sterir. Dogˆum haritamızda gu¨c¸lu¨ bir Rahu’ya sahipsek ruhsal enerjimizi kontrol edebilir Kundalini gu¨cu¨ ezoterik bilgi ve uyanıs¸ı deneyimleyebiliriz.

“Gu¨ney du¨gˆu¨m” Ketu hayatın o¨zu¨nu¨ ararken, acıyla gelen deneyimleri zorlukları du¨s¸manlıkları ve ruhsal aydınlamayı temsil eder.

Ketu, ruhsal evrim ic¸in c¸ok o¨nemli bir gezegen olarak kabul edilir. Dogˆum haritamızda gu¨c¸lu¨ bir ketuya sahipsek psis¸ik olarak fazlasıyla gelis¸mis¸ ve duru go¨ru¨ yetenegˆine sahip olabiliriz.

Zayıf bir ketuya sahipsek memnuniyetsizlik ve reddedilme duyguları sorunlara neden olabilir su¨rekli gec¸mis¸te yas¸anmaktadır.

Ketu zararlı bir konumda ise sagˆlık sorunlarına ve kısıtlamalara neden olabilir.

KOÇ

Haftanın ilk günlerinde dikkat etmeniz gereken konu saldırgan ve öfkeli tutumlar içinde bulunmamak olmalı. Özellikle işinizle ilgili konularda kötümser davranışlarda olmamaya özen göstermeli, başkalarıyla kendinizi kıyaslamamalısınız.

BOĞA

Yenilgilerinizi ardınızda bırakıyor ve bu kez savaşçı ruhunuzla yeniden belirliyorsunuz. Akılcı, çevik, yeni fikirlere açık olmayı başarıp değişimleri kabullenip özdeki güzellikleri harmanlamayı başardığınızda yeni bir yol başlıyor sizler için.

İKİZLER

Bu hafta eş ve iş hayatıyla ilgili direnç engeller mücadele gerektiren konuları oluşturabilecektir. Eşinizin yanında yer alır onunla birlikte motivasyonunuzu yüksek tutmayı başarabilirseniz bu süreçte yaşayabilecek zorluklar aşılabilir olacaktır.

YENGEÇ

Bu hafta öncelik sıralamanızda ilk sırayı kendiniz almalı başkalarını düşünürken yok saydığınız sizi değerli kılmak için çabalamalısınız. Hiçbir konuda kendinizi tüketmeyin. İş hayatınızda farklı kaynaklardan gelirler elde edebilirsiniz.

ASLAN

Siyasete meraklı Aslanlar bu alanda önemli gelişmeler yaşayabilir. Deniz aşırı yolculuklar, kazançlar, yatırımlar ve başarıyı beraberinde getirebilir iş hayatınızda. Maddi ve manevi kazanımlarla ilerleyebileceğiniz enerjileri getiriyor.

BAŞAK

Kariyerinizde yükselmek için birçok fırsat beraberinde gelecek. Kontrollü olup hırsla hareket etmediğiniz takdirde. İş hayatınızı kontrollü şekilde güçlendirecek ve çalışmalarınızın sonucunda başarıya doğru ilerleyeceksiniz.

TERAZİ

Düşünceleriniz iyilik ve güzellikle ayın ortasında kendini gösterecek ve özel hayatınızda egemen olacaktır. İş ve yurtdışından gelen olumlu haberler hayatınızı kolaylaştıracak. Yaşamın çeşitli yönlerinde iyi ilerleme ve gelişmeler olacak.

AKREP

Gökyüzü bu hafta yatırımlar yeni bir mülk ve evle ilgili konularda sizi destekleyecektir. Amaçlarınızı belirlemeli, şikayet etmek yerine çözüm üretmelisiniz. Bekar Akrepler bu hafta içinde çok özel bir beraberliğe adım atabilirsiniz.

YAY

Hesapta olmayan problemler yaşanabilir. Yine bu dönemde sağlığınızla ilgili konuları özellikle midenizle ilgili rahatsızlıkları önemseyin, Birçok gezegen R geri harekette olduğundan kararlarınızı bu ayda almayın.

OĞLAK

Sosyal yaşamınız oldukça hareketlenecek ve doğru yerde, doğru insanlarla tanışmanın olumlu getirileri olacak. İşte alacağınız sürpriz teklifleri değerlendirin. Özel yaşamınızda eş ya da sevgilinizle bağlarınız kuvvetlenecek.

KOVA

Sektör değişikliğine gidebilir, çalışarak ya da ortakla ve ortak çalışma alanlarında çalışarak muazzam bir kazanç elde edersiniz. Kendi yakınlarınızdan kaynaklı sorunlar söz konusu...

BALIK

İş ve özel yaşamınızda sizin dışınızda yaşanan olaylar gerginlikler yaratabilir. Karamsar davranmayıp kaygılarınızı kontrol altında tuttuğunuz sürece bu dinamik enerjiyi doğru değerlendirerek başarılı işlere imza atacaksınız!

<h3><strong>Haftanın magazin başlıklarını Akşam Gazetesi Magazin Müdürü Barış Kocaoğlu ve Eda Cabul

Kerem Bursin kafelere gidenlere 'salak' dedi, Maldivler'e gitti!

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı, füze atışlarına hazır

İzmir'de denizin yüzeyini 'deniz marulu' kapladı

Halk pazarları Covid-19 tedbirleriyle açıldı