• $17,9582
  • €18,268
  • 1028.01
  • 2857.18
9 Ağustos 2019 Cuma

Annesi adına sanat okulu açıyor

Ressam ve moda tasarımcısı Emre Ertürk ile yeni projelerini ve astrolojiyi konuştuk.

Yeni projelerinizden bahseder misiniz?

Annemi ve babamı kaybettikten sonra 25 yıllık yurtdışı serüvenime ana vatanım da eklenmiş oldu. %100 natürel ve onarıcı cilt bakım ürünlerimi, Emré NY koleksiyonlarına ek olarak 5 ay önce hayata geçirdim. Dostum, Luis Bien ile ortaklaşa bir EmréNY Designer Skin Care serisi yarattım. Bunun yanı sıra kuzenimle Emre Ertürk NewYork Home’un deneyimli olduğu dekorasyon ve ev aksesuvarları departmanını birleştirdik. Bu yıl ayrıca resim sanatında 25’inci sanat yılıma özel resim sergilerimi açmaya devam ediyorum.

Çalışmalarında ilhan kaynağınız nedir?

Her dönemin ilhamı farklıdır, bu dönemde oluşan ilhamım; annem Serpil Güzey’in adını taşıyacak olan sanat ve tasarım okulu; Serpil Guzey School of Design. Beraberinde okul binasının hemen yanında da bir Emré NY operasyonunu kurmak.

Yengeç burcusunuz, yönetici gezegenin Ay’ın yansımasıyla güçlü sezgilere sahip olduğunu söyleyebilir misiniz?

Sezgilerim inanılmayacak kadar güçlü. Meslek hayatımda bugüne kadar çok kazık yedim. İlk başlarda sezgilerimi kulak ardı ediyordum. Annem vefat edeli 12 ay oldu, artık sezgilerimi kendim için kullanıyorum. Dezavantajları, negatiflikleri, egoistlikleri hemen başta, fark edip manevra kabiliyetimi uyguluyorum.

Astroloji hayatınızın neresinde? Gökyüzü enerjilerinden nasıl faydalanıyorsunuz?

Konuda eksper olan birkaç bilgeden aldığım öğretilerle, gökyüzündeki zor dönemlerde meditasyon ve sanat yapmam gerektiğini öğrendim. Sezgilerim güçlü olduğundan gökyüzünde olan bitenin efekti bende görülebiliyor ancak meditasyon ve sanatla çabuk atlatırım. Bir de tam olarak nereden geldiğini bilmediğim ateş yakmak, mum yakmak, yıldızlarla konuşmak gibi iç dürtülerim var.

En çok anlaştığınız burçlar hangileridir?

Kova, Aslan, Yengeç, Başak, Oğlak

KOÇ

Önemli görüşme ve projelerinizi girişimciliğinizle kabul ettirebilirsiniz. İş ve eğitim hayatınızda detaylara dikkat edin. Küçük bir ayrıntı başınızı ağrıtabilir ve buna bağlı gecikmeler yaşayabilirsiniz.

BOĞA

Özel yaşamınızda sevgilinizin yaptığı sürprizler sizi heyecanlandıracak. Enerjinizi yüksek tutun. Özel yaşamınızda aldığınız derslerle kimsenin sizi üzmesine izin vermeyeceksiniz.

İKİZLER

Bu hafta göksel enerjiler , daha önce fark edemediğiniz ayrıntıları fark etmeniz için harekete geçmenizi sağlayacak. İş ve özel yaşamınızda sizin için neyin gerekli neyin gereksiz olduğunu ayırt edeceksiniz.

YENGEÇ

İş hayatınızda gelecek iyi haberlerle kendinize olan güveninizi kazanacaksınız. Finansal konularda şanslı bir haftadasınız. Özel hayatınızda beraberliği olmayan Yengeç’ler sürpriz teklifler alabilirsiniz.

ASLAN

Huzurunuzu kaçıracak düşüncelerinizden uzaklaşmalısınız. Maddi konularda gelişme yaşayabilirsiniz. Haftanın son günü sizin aleyhinize çalışan insanları fark edeceksiniz.

BAŞAK

Gökyüzü bu hafta, çevrenizdekilere karşı duygusal patlamalar yaşamamanız için sakinliğinizi korumanız gerektiğine dikkat çekmekte. Olaylara şüpheci yaklaşmanız sorun yaratabilir.

TERAZİ

İş hayatınızda eğitimle ilgili konularda değişiklikler içinde bulunmamalısınız. Karşılaşacağınız sorunları zekanızla alt edecek ve haklarınıza sahip çıkacaksınız.

AKREP

Gökyüzü hafta boyunca yakın çevrenize karşı daha hassas davranmanız yönünde uyarıyor. Onların fikir ve davranışları sizi rahatsız edecek şekilde olsa da siz yapıcı olmaya çalışın.

YAY

Gökyüzü yoğun geçecek bir haftaya işaret etmekte. Yaşanan gelişmeleri akıllıca değerlendirmeye çalışın. Başkalarının etkisi altında kalmadan kararlınızı kendiniz belirleyin.

OĞLAK

Sorunlu bir evliliğin içindeyseniz karşı tarafında isteğiyle ortaklaşa kararlar alarak yollarınızı ayırabilir ya da sevginin hakim olduğu ilişkilerde ortak kararla ilişkinize bir şans daha tanıyabilirsiniz.

KOVA

Pek çok konuda sapla samanı birbirinden ayırt etmeyi başarabileceksiniz. İş hayatınızda kendinizi hak ettiğiniz yerde hissetmeyebilirsiniz. Bu duygudan uzaklaşmaya çalışın.

BALIK

İş ve eğitim hayatınızda büyük işler başarabilirsiniz. Pozitif düşünün, geçmişte kalması gereken düşüncelerinizden arının. Yeni başlangıçlar için enerjinizi doğru yönlendirin.

<p>Ezgi Aşık soruyor meteoroloji uzmanı Ayhan Erdoğan cevaplıyor.</p>

Yağmurlu hava ne zaman yurdu terk edecek?

Balıkesir'de işlenip 37 ülkeye satılıyor

Depremin izleri su altında tüm gerçekliğiyle duruyor

Çamura bulanan İstanbul Boğazı havadan görüntülendi! Deniz suyu kahverengiye dönüştü