• $17,9594
  • €18,3075
  • 1027.4
  • 2857.18
8 Aralık 2017 Cuma

3- 23 Aralık Merkür geri harekette

Merkür retrosu Merkür geri hareketi söylemini televizyonda ya da gazetelerde sıklıkla duymuş okumuşsunuzdur. Bu hafta hazır Merkür geri hareketi başlamış iken 3-23 Aralık tarihleri arasında bizi neler bekliyor bakalım… İletis¸im, hitabet, mantık, zeka ve beceri gibi her şey Merku¨r’le ilişkilidir. Konus¸ma kabiliyetimiz kendimizi ifade edis¸ tarzımız el becerileri ticari konularda go¨sterdigˆimiz beceri ve yetenekler. Merku¨r’u¨ dogˆum haritamızda hangi evde go¨ru¨yorsak orada kendimizi daha iyi ifade edebilir ve bas¸arıya ulas¸abiliriz.

GERİ GİDEN GEZEGENLER

Retrograde kelimesinin anlamı geri gitmektir. Peki bir gezegen geri gidebilir mi? Günes¸ Sistemi’nde her s¸eyin ekliptik düzlem üzerinde ileri dogˆru hareket ettigˆini biliyoruz. Retrograde gezegenler bu hareketi aniden terse çevirip geri gitmezler boylamsal hareketleri hızla düs¸er. Daha dogˆrusu duragˆanlas¸ır ve biz Dünya’dan gözlemledigˆimizde geri gidiyormus¸ gibi gözlemleriz. Bir gezegen Retrograde ise onun temsil ettigˆi konularda yavas¸lamaları beraberinde getirir. NOT: Dogˆum haritanızda ‘’R’’ geri hareket halinde gezegen ya da gezegenleri olanlar olmayanlara göre korku ve kaygıları daha yüksek kis¸ilerdir. Fobiler korkular günlük hayatları üzerinde oldukça etkilidir.

İLETİŞİMDE AKSAMALAR

MERKÜR: Yılda üç kez ‘R’ geri harekette olur. Daha dogˆrusu duragˆanlas¸ır, gözlemlendigˆinde geri gidiyormus¸ gibi görünür ve iletis¸imle ilgili konularda gecikme ve aksamalara sebep olur. Merkür geri harekette olduğunda gözden kaçan ayrıntılar problemlere neden olabilir. Yanlıs¸ anlas¸ılmalar buna bagˆlı tartıs¸malar, elektronik es¸yalarda sorunlar, işlerin zamanında yerine ulas¸amaması, kontrat sözles¸me gibi konularda gecikme ve aksamalar yas¸anabilir. Özellikle 3- 23 Aralık tarihlerinde bu konulara dikkat etmemiz yararımıza olacaktır. Kis¸isel dogˆum haritalarınızda Merkür hangi evde ‘’R’’ hareketini gerçekles¸tiriyorsa o evi temsil eden konularda iletis¸imle ilgili problemler yas¸ayacagˆınızı ve dikkatli olmanız gerektigˆini gösterir. Merku¨r zeka ve kavramayı, konus¸ma becerisini, egˆitimi ve tu¨m akıl ugˆras¸larını yo¨netir. Yazarların, o¨gˆretmenlerin ve hatiplerin yaratıcılıgˆından sorumludur. Aynı zamanda ticaret ve pazarlama alanlarını yo¨netir. I·s¸ hayatının içinde olan kişilerin yas¸amlarını aydınlatan etkileri getirir.

KOÇ (21 mart-21 Nisan)

Özel yaşamınızla ilgili konularda söylemlerinize dikkat etmelisiniz. Anlık kızgınlıklar pişmanlıklar yaşamanıza neden olabilir. İş hayatınızda ise yeni başlangıçlar gibi planlarınız varsa iptaller ve aksaklıklarla karşılaşabilirsiniz.

BOĞA (22 Nisan-21 Mayıs)

Bu hafta iş ve eğitim hayatınızda gizliliğe önem vermeli fikirlerinizin çalınabileceği ihtimaline karşı dikkatle hareket etmelisiniz. Aile ve özel yaşamınızda aşırı kıskançlık ve kuşku yüzünden sorunlar yaşanabilir.

İKİZLER (22 Mayıs-22 Haziran)

Yanlış anlaşılmalardan kaynaklı gecikmeler iş ve arkadaşlık ilişkilerinizde gerginliklere neden olabilir. Söylediklerinizi de söylenenleri de iyi anlatıp anlamaya çalışmalısınız. Özel yaşamınızda ise bitti değiniz ilişkinizde geri dönüşler yaşanabilir.

YENGEÇ (22 Haziran-22 Temmuz)

Gökyüzü hafta boyunca iş hayatınızda daha aktif ve girişimci olmanız gerektiğini vurgulamakta. İsteyin ve kazanmak için mücadele edin. Özel yaşamınızda ise kıskançlık duygunuz eş ya da sevgilinizle kırgınlıklar yaşanmasına neden olabilir.

ASLAN (23 Temmuz-23 Ağustos)

Bu hafta pek çok kişinin düşmanca davranışlarıyla karşılaşabilirsiniz. Hiç kimsenin iş hayatınızda da özel hayatınızda da huzurunuzu kaçırmasına izin vermemeli geçmişte yaşadığınız olumsuz olayların tekrarına fırsat vermemelisiniz.

BAŞAK (24 Ağustos-23 Eylül)

Gökyüzü bu hafta haksızlığa uğradığınız konularda yaşanacak keyifli gelişmeleri müjdeliyor sizlere. İş ve özel yaşamınızda adaletin yerini bulmasıyla daha iyi şartlara kavuşabileceksiniz.

TERAZİ (24 Eylül-23 Ekim)

Bu hafta gizli düşmanlıklar yüzünden iş hayatınızda zorluklar yaşanabilir dikkatli davranın. Kime güvenip kime güvenmemeniz gerektiğini anlamalı iş ve özel yaşamınızla ilgili gelişmeleri üçüncü şahıslarla paylaşmamalısınız.

AKREP (24 Ekim-22 Kasım)

Hafta boyunca yüksek farkındalığınız sorun yaşadığınız kişi ve olaylara karşı tavrınızı değiştirerek maddi manevi kazançlı çıkmanızı sağlayacak aldığınız kararları uygulamakta tereddüt etmemelisiniz.

YAY (23 Kasım-22 Aralık)

İşinizle ilgili konularda ani kararlar almamaya özen gösterin. Beklentileriniz gerçekleşmeyebilir. Biraz sabır ve gözlemci olmak hata yapmanızın önüne geçecektir. Özel yaşamınızda ise keyifli etkiler söz konusu.

OĞLAK (23 Aralık-20 Ocak)

Gökyüzü özel yaşamınızda kendi yakınlarınızın neden olacağı gerginliklere karşı dikkatli olmanız için uyarıyor. Eğri doğru olmaz kabul etmeli haklıdan yana tavır alabilmelisiniz. İş hayatınızda resmi belge imzalamayın.

KOVA (21 Ocak-19 Şubat)

İş ve hukuki konularda beklenmedik olaylar yaşayabilir umduğunuzu bulamamanın stresiyle hatalar yapabilirsiniz. Bu durum özel yaşamınızda da gerginliklere, fikir ayrılıklarına neden olabilir.

BALIK (20 Şubat-20 Mart)

Büyüme, gelişme ve pek çok fırsat fark ettiğiniz sürece sizler için değerlendirmeye hazır olacaktır. Kendinize güvenmeli, fırsatları kazanca çevirmelisiniz. Özel yaşamınızda ilk adımın karşı taraftan gelmesini beklemeyin.

<p>Ezgi Aşık soruyor, Meteoroloji Uzmanı Fevzi Burak Tekin cevaplıyor</p>

İstanbul'da sağanak yağış ne durumda?

Balıkesir'de işlenip 37 ülkeye satılıyor

Depremin izleri su altında tüm gerçekliğiyle duruyor

Çamura bulanan İstanbul Boğazı havadan görüntülendi! Deniz suyu kahverengiye dönüştü