• $32,5038
  • €34,7826
  • 2499.53
  • 9693.46
29 Mart 2024 Cuma

2024'ün ilk Merkür Gerilemesi de 2 Nisan'da Koç burcunda

2024'ün ilk Merkür Gerilemesi de 2 Nisan'da Koç burcunda başlıyor. Ayrıca yılın en çok beklenen geçişlerinden biri iletişimin gezegeni Merkür R durağan seyrine başlıyor. Jüpiter ve Uranüs ayın 21'inde Boğa burcunda buluşuyor ve bu gezegenler en son 2010 yılında bir araya geldi. Jüpiter'i dünyamız ve evrimi hakkında anlatılar ören kozmik bir hikaye anlatıcısı olarak hayal edin; Uranüs ise normlara meydan okumak ve devrim yaratan gezegenimiz.

Bu güçlü gezegenler Boğa burcunda birleşirken, dünya, özellikle finansal piyasalarda ve iklim krizine yaklaşımımızda bazı değişken küresel değişimler dünya genelinde etkili olacak. Bu kavuşumun Boğa burcu döngüsünün başlangıcı olan ayın 20'sine denk gelmesi tesadüf değil.

Koç: Merkür Nisan'ın 1'inde durağan seyrine başlıyor, bu nedenle, yaşamda kendi koşullarınıza göre gerçekten nasıl ilerlediğinizi düşünmelisiniz. Şu anda bulunduğunuz konumu nereye gitmek istediğinizin ve oraya nasıl varacağınızın kontrolünü tamamen elinize almanın zamanı geldi. Koç burcunda Merkür gerilemesini en son 2017 İlkbaharında yaşadık, o yüzden geriye dönüp bir bakın ve o dönemde hangi temaların ve kalıpların ortaya çıktığını görün. Bu döngü ayın 25'inde bitse de gölge dönemi iki hafta daha uzar. Değişime açık olmalısınız. 8 Nisan 2024'te Koç burcundaki Güneş tutulması, geleceğinizin nasıl olmasını istediğinizi hayal etmek için güçlü bir fırsat sunuyor. Akışta ve kabulde kalın.

Boğa: Nisan sizler için oldukça önemli bir ay. 8 Nisan 2024'te Koç burcundaki Güneş tutulması sadece bilinçaltı evinize düşmekle kalmıyor, aynı zamanda size bahşedilmiş olan pek çok yeteneğinizi sakladığınızı fark etmenizi de sağlıyor. Tutulma sizi geceleri uyandırıp düşündüren her ne varsa çözümleri ve fikirlerinizi tutulmayı takip eden 2 hafta boyunca hayata geçirmenizi sağlayacak güçte. Boğa burcundaki Jüpiter ve Uranüs, 21 Nisan'da bir araya gelerek özgünlüğünüze adım atmanızda çok önemli bir dönüm noktasına işaret ediyor. Bu, radikal yeni başlangıçların olduğu bir aydır, ancak aynı zamanda nelerin hayatınızın merkezinde yer alması gerektiği konusunda önemli seçimler yapmayı da içerir, böylece zamanınızı ve kaynaklarınızı bu yeni gelişen döngüye başarılı bir şekilde yansıtabilirsiniz.

İkizler: Jüpiter, geçtiğimiz yıl boyunca bulunduğu 12'nci evinizdeki yolculuğunu tamamlayarak ruhsal özünüzle temasa geçmenize yardımcı oluyor. Kendinize sorun nasıl bir hayat yaşamak istediğinizi sağlayacak. Öfke hırs ya da kendini arama yolculuğunuzda yanlışa kapılarak kaydolmuş olabilirsiniz. Ve eğer şanslıysanız bu ay karşınıza size yol gösterecek bir rehber çıkabilir. Bu ay, öğrendiğiniz her şeyi incelemek için bir hazırlık döngüsü olarak değerlendirin, özellikle de Koç burcundaki Güneş tutulması, ile Ayın 8'inde hayaller ve dilekler evinize geldiğinde. Gelecek ay Jüpiter İkizler'e geçiyor ve bu, öğrendiğiniz ödevleri pratik kullanıma sunmanın en iyi zamanı olacak.

Yengeç: 1 Nisan'da Merkür kariyer sektörünüz de R durağan seyrine başlıyor, bu nedenle herhangi bir önemli ayrıntıyı kaçırmamak için durum tespiti yapın ve işinizi iki kez kontrol edin. İlk üç hafta çok fazla dikkatli olmalısınız ve yılın başında kendinize belirlediğiniz kariyer hedeflerinizi dikkatle inceleyin. Hangi niyetlerinizin iyileştirilmesi gerekiyor? Sorumluluğu üstlenmeye hazır olmadan önce onlardan elinizde ki işleri tamamlamaya çalışmalısınız. İletişim sektörünüzde Jüpiter/Uranüs birleşimi meydana geleceği için 21 Nisan'a dikkat edin. Bu süre zarfında sürpriz davetleri kabul etmekten çekinmeyin çünkü bunlar heyecan verici fırsatlara ve yeni bağlantılara yol açabilir.

Aslan: En son ne zaman keyif aldığınız olaylar deneyimlediniz? 8 Nisan'da gerçekleşecek Koç'taki Güneş Tutulması, yaşamınızda karanlıkta kalan keşif alanınızın kilidini açarak içinizdeki çocuğu özgürleştirip yaralarınızı şifalandıracak. Yeni bir vizyoner bakış açısı kazanacaksınız yaratıcı yeteneklerinizi bastırdığınızı fark edecek ve kendinizi özgür bırakarak yeteneklerinizin kazanımlarını elde etmeye başlayacaksınız. Yurtdışı ile ilgili eğitim fırsatları gerçekleştirebilir başvurularınızın kabul görmesiyle sevinebilirsiniz. Aşk hayatınızda da şans sizden yana sevebilmenin sevilmenin şifası iyileştiriyor sizleri. Çok ayrıntılı düşünmeyin ve sezgilerinize her zamankinden daha fazla güvenin. Bu, soy ağacınızı atalarınızın karmalarını şifalandırmanızı öğretilmiş çaresizliklerden arınmanızı sağlayacak ve bu tamamen 24'ünde Akrep burcundaki Dolunay ile bağlantılıdır. Hangi kalıtsal inançların büyümenizi engellediğini düşünün. Korkularınızı olumsuz düşüncelerinizi yıkın ve kendinizi özgür bırakın.

Başak: Kendine en çok haksızlık ve baskı yapan burçların başını sizler çekersiniz. Ayın başında hedeflerinizin şu anda bulunduğunuz durumlar ile aynı hizada olduğundan emin olmak değerlendirmeniz akıllıca olacaktır. Pek çok konuda cesaret gösteremiyorsanız, 8 Nisan'da ki Koç burcundaki Güneş tutulması güç, dönüşüm ve yenilenmeyle ilgili doğum haritalarınızda 9'uncu evinizde etkili olacak. Bu enerjiden en iyi şekilde nasıl yararlanılır? Bu tutulma ile en büyük hedefleriniz üzerinde çalışın, çünkü sizi yavaşlatmak için içinizdeki eleştirmenin sesini dinlemeden birçok tutkunuzun üstesinden gelebilirsiniz. 1 Nisan ve 25'i arasında yönetici gezegeniniz Merkür'ün durağan süreçte olduğunu unutmayın iletişim sorunlarına karşı dikkatli olun, bu sizi adımlarınızı fazla düşünmeye sevk edebilir. Şüpheye düştüğünüzde kendinize şunu sorun: Korkunun eylemlerimi belirlemesine ne zaman izin verdim? Bu benim misyonumu, amacımı ve kendime olan inancımı nasıl etkiledi? Gerçek beni ortaya koymak için cesaretimi aklımı nasıl ortaya koymalıyım.

Terazi: Geçen ay 25'inde Terazi burcundaki Dolunay tutulması büyük olasılıkla sizleri çok etkiledi. İnsanlardan kendi hayatınız üzerinde kurulan otoriteyi nasıl ele aldığınıza kadar yeni düşünce hatları ortaya çıktı. 8 Nisan'da gerçekleşecek Koç burcundaki Güneş tutulmasının ilişkiler evinize düşmesiyle devam ediyor. Sizleri başkalarının onayını alarak yaşamanın dışına çıkmaya ve aslında yok saydığınız bir kenara atmış olduğunuz bazı önemli kararlar almaya itiyor. Gökyüzü enerjileri özellikle aşk hayatınız ortak işlerle ilgili karar vermenize yardımcı olsa da, kendi iç sesinize uyum sağlayabilmeniz de önemlidir. Yeni bir ilişki romantik ortamınıza beklenmedik bir şekilde gelebilir. Akışta ve kabulde kalın. Ve Merkür Gerilemesi 1 Nisan ve 25'i arasındaki ilişki bölgenize girmesi nedeniyle risk almaya istekli olup olmadığınıza hızlı bir şekilde karar vermeniz gerekebilir.

Akrep: Bu ay sizin için önemli bir kendini gerçekleştirme dönemi olacak. 8 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması rutinlerinizi dönüştürecek. Vizyonunuzun merkezinde kalarak gelişmek için eski alışkanlıkları bırakmanın zamanıdır. 24'ünde, benlik evinize denk gelen Akrep burcundaki Dolunay'a çok dikkat edin. Farkında olmadığınız duygusal yüklerden kurtulduğunuzda kendinizi yenilenmiş hissedeceksiniz. Rüyalarınız sezgileriniz karşınıza çıkan olaylar size duygusal kör noktalarınızla ilgili güçlü iç görüler sunabilir. Kendinize bakmayı nerede atlıyorsunuz? Yılın en çok konuşulan transitlerinden biri, ilişkisel alanınızda büyük bir heyecana neden olabilir. Jüpiter ve Uranüs 21'inde Boğa burcunda birleşiyor ve bu, yolunuza çıkan herkese isyan etmenize neden olabilir. Dikkat edin tepkilerinizi hak edenlere vermeli sizi seven ve önemseyenleri üzmemelisiniz.

Yay: Yaratıcı gücünüz nisan ayında sarsıcı enerjiler ile sizi kendinize getirecek. Bir fikri erteliyorsanız, 8 Nisan'da gerçekleşecek Koç burcundaki Yeni Ay ve Güneş tutulması sizi harekete geçmeye itebilir. Koç burcundaki Merkür gerilemesi aslında daha önce hiç düşünmediğiniz farklı yaratıcı ortamların içinde olmanızı sağlayacak güçte. Heyecanın çoğu zaman korkunun diğer tarafında yer aldığını unutmayın, bu yüzden onu kucaklayın. 21'inde, Jüpiter ve Uranüs kavuşumu çalışma sektörünüzde etkili olacak kendinizi birden fazla görevle başarılı bir şekilde ilgilenirken bulabilirsiniz. Gerekirse yeni fikirlere veya açık olun ve beyin fırtınası yapmak için yer açmak için programınızı boşaltın. Özel yaşamınızda ani olaylar yaşanabilir bunlar olumlu da olabilir olumsuz da akışta kalın.

Oğlak: Nisan ayı 1'inde Koç burcundaki Merkür Gerilemesiyle başlıyor ve duygu evinizi etkileyerek sizi duygularınızı daha açık bir şekilde ifade etmeye teşvik edecek. Paylaşmak, orada bastırdığınız pek çok var olan duyguyu görmenize yardımcı olabilir. Tutulmalar bizi yol ayrımına getiriyor 8 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması, sizi nerede uzun vadeli kökler kurabileceğinizi düşünmeye sevk edecek. Kendinizi bulunduğunuz işe konuma ilişkiye ait mi hissediyorsunuz yoksa yeni şeyler keşfetme dürtüsü mü hissediyorsunuz? Mevcut ortamınızın büyümenizi destekleyip desteklemediğini veya başka bir yerde daha iyi gelişip gelişmeyeceğinizi sorgulamanıza yol açacak. Akışta kalın gerçekçi olun ve ilerleyin.

Kova: Fikirlerinizi arkadaşlarınızla, dijital ağınızla paylaşmaktan çekinmeyin; kimin dinlediğini asla bilemezsiniz ve fikirleriniz sizi bambaşka bir noktaya taşıyabilir. 8 Nisan'da Koç burcundaki Güneş tutulması iletişim sektörünüze bir haberci göndererek düşüncelerinizi ve fikirlerinizi net ve açık bir şekilde ifade etmeniz için ideal bir zaman haline geliyor. Her şeyi anlamanıza gerek yok; sezginizin size rehberlik etmesine izin verin. Boğa burcunda uzun zamandır beklenen Jüpiter ve Uranüs kavuşumu 21'inde kendi ev bölgenizde gerçekleşecek, bu yüzden önemli dönüşümlere yenilikçi yaklaşımlara açık olun. Dünyanın herhangi bir yerine seyahat etme şansınız olsaydı nereye giderdiniz ve yanınızda kimi getirmek isterdiniz? Keşfedin yolculuk fırsatlarını değerlendirin akışta ve kabulde olduğunuzda hayallerinizi gerçekleştireceğiniz imkanlara hazır olun.

Balık: Nisan ayı sizler için uyanış kendinize değer verme ve barışma ayı olacak. Nisan'a kendinize şunu sorarak başlayın 'Kendine değer vermek benim için ne anlama geliyor? Bunu nasıl tanımlarım?' Venüs 5 Nisanda Koç burcuna giriyor ve size içten dışa parlayacak güçlü bir dokunuş yapacak. 8 Nisanda Koç burcundaki Güneş tutulması, sürekli olarak başkalarını mutlu etmeye çalışmadan, ihtiyaçlarınızı ve arzularınızı ön planda tutan kararlar almanızı hatırlatacak. Ayrıca, becerilerinizin ve yeteneklerinizin değerini azaltıyorsanız veya bu özelliklerinizin karşılığını maddi manevi karşılığını alamıyorsanız, tutulma bu konuları yeniden şekillendirmek için uyandıracak ve fırsatları fark etmenizi sağlayacak. İster ilişkilerde ister çalışma ekibinizde olsun, masaya getirdiğiniz şeylerle tam olarak tanınmayı hak ediyorsunuz. Mücadeleci ve girişken olun.

Gökler rehberimiz yolumuz ışık olsun.

<p>İsrail ordusunun abluka altındaki Gazze Şeridi'ne yönelik acımasız saldırı ve ambargosu 7 aya yak

Nuseyrat Kampı'ndaki Filistinliler yıkımın boyutunu aktardı

Kaçıran pişman oluyor: 50.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri…

Bodrum'da inşaatta toprak kayması! İki işçi, yaralı olarak kurtarıldı

Uşak'ta şiddetli fırtına! Bazı ev ve ahırların çatısı zarar gördü