• $31,1266
  • €33,8174
  • 2032.55
  • 9362.77
22 Aralık 2023 Cuma

2024 Tahta Ejderhanın Yılı

12 yıllık bir döngüyü takip eden Çin astrolojisinde, her yıl belirli bir hayvan burcuyla ve beş elementten (metal, ağaç, su, ateş ve toprak) biriyle temsil edilir. Her hayvan ve element benzersiz özelliklere, sembollere sahiptir ve hatta bağlantılı oldukları yılın olaylarını bile etkileyebilir. 2024 yılı, Çin kültüründe son derece saygı duyulan ve sevilen, bilge, efsanevi bir yaratık olan Tahta Ejderhanın yılı olacak. İnsanlara şans, refah ve yeni fırsatlar getirdiğine inanılır. Ejderha, Çin Zodyak döngüsündeki beşinci burçtur. Gücü, dayanıklılığı, kararlılığı, gücü ve başarıyı sembolize eder. Ağaç büyümenin, ilerlemenin ve yeni yaşamın kişileşmesidir; yeşil ise refahın, enerjinin, tatminin ve uyanışın rengidir.

2024' ÜN ANA RENGİ: YEŞİL

Yeşil, Yenilenmenin, büyümenin, iyileşmenin, uyumun rengi Ejderhanın ruhu ve enerjisiyle mükemmel bir şekilde uyumlanır. 2024'ün simgesi yaprak, yosun veya zümrüt yeşili renkleri daima evinizde ve iş yerinizde olmalı yıl boyunca.

KOÇ

Bu dolunay ev sıcaklığında bir uzlaşma havası getiriyor. Evet, duygularınız yükselmiş olabilir ama artık kabullenme ve anlayışı benimsemenin zamanı geldi. Bağışlamanın sahneye çıkmasına ve geçmişteki kinleri ortadan kaldırmasına izin verin. İş hayatınızda ise ani kararlar almamalısınız.

Koç Burcu 2024 Renginiz: Yeşil

Yeşil 2024 boyunca yolunuza çıkan tüm pozitifliği karşılamanız için güçlendirecek sizleri. Motivasyonunuz azminiz hedefleriniz için yeşilin enerjisini sonuna kadar değerlendirin.

Kristaliniz: Aura Kuvars ve Shiva Lingam

BOĞA

Bu dolunayda inatçı yaklaşımlarınızdan uzaklaşmalı özel yaşamınızla ilgili konularda sevdiklerinizin söylemlerini dikkate almalısınız. İş hayatınızda olumlu düşündüğünüz sürece hedeflerinize ulaşacağınız etkilerle karşı karşıyasınız. Affedin kendinizi sevdiğiniz insanı inatla güzel duyguları yok saymayın.

Boğa Burcu 2024 Renginiz: Kırmızı

Çin kültüründe insanlara zenginlik ve mutluluk getiren en şanslı renk olarak kabul edilir. Peki kim hayatında böyle olumlu nimetler istemez ki? Ayrıca, kırmızı güveni istikrarı sembolize eder ve Ejderha, cesur, azimli ve kalplerini yeni başlangıçlara açmaya hazır olmanızı sağlar.

Kristaliniz: Terahertz ve Akua kuvars

İKİZLER

Bu dolunay ile endişelerden uzaklaşmaya olsun niyetleriniz özünüzdeki iyiye sadık kalın ve sizin için gerçekten önemli olan şeylere odaklanın. Özel yaşamınızda tartışmalardan uzak durmalı daha anlayışlı bir tutum ile barışçıl bir yaklaşım içinde olmalısınız.

İkizler Burcu 2024 Renginiz: Mor

Etkileyici ve gizemli mor maddi manevi zenginliklerin rengidir. Ejderhanın çok sevdiği nitelikler olan liderliği, lüksü ve gücü bünyesinde barındırır.

Kristaliniz: Shiva Lingam ve Rutil Kuvars

YENGEÇ

Burcunuzda gerçekleşen dolunay ile kendinizi keşfetme yolculuğuna hazırlanın; iç dünyanızda şifalanacağınız iş hayatınızda hakkınız olanı alabileceğiniz etkileri iyi değerlendirin. Kendinizle ilgili zihninizden ve kalbinizden fışkıran gerçekleri kucaklayın ve kabul edin. Başkalarının beklentilerini karşılamaya elveda deme zamanınız geldi.

Yengeç Burcu 2024 Renginiz: Gold Altın Rengi

Altın rengi heyecan verici olasılıkları ve iyi şansı çeken bir renktir. Ejderha yılında güvenli hissetmenize yardımcıdır. Efsanevi yaratık, refah ve zenginlikle ilgili her şeyi sever ve altın da bu enerjiyi sizler için en yüksek noktaya çıkartır.

Kristaliniz: Selenit, Trehartz.

ASLAN

Bu dolunayda arınacak zihninizi yoran tüm endişelerinizden şifalanacaksınız. Doğruların gün yüzüne çıktığı arındığınız iş ve özel hayatınızda huzurlu anların kapılarını araladığınız bu süreci iyi değerlendirin. Gösterdiğiniz çabalar yerini bulacak.

Aslan Burcu 2024 Renginiz: Saks Mavisi

Saks Mavisi'nin canlandırıcı enerjisini yaşamınıza taşıyın. Bu cesur renk, Aslan'ın doğasıyla uyumlu olarak zihinsel çevikliği ve yeniliği teşvik eder. Bilişsel yeteneklerinizi geliştirmek ve büyüme fırsatlarını yakalamak için Saks Mavisi'ni çalışma alanınıza entegre edin.

Kristaliniz: Shiva Lingam ve Yılancık Taşı

BAŞAK

İş hayatınızda büyük resmini görmenin zamanı geldi bunu başardığınız anda sorunlara yerinde müdahale edece sağlıklı ve doğru kararlar alabileceksiniz. Özel yaşamınızda kurgulamaktan vazgeçin. Her ilişkinin kusursuz olması gerekmez. Önemli olan, sizi sevdiğini bildiğiniz insanla mutlu olabilmek unutmayın.

Başak Burcu 2024 Renginiz: Mercan Kırmızı

Mercan kırmızısı enerjinizi yükseltsin. Bu sıcak ve besleyici renk, Başak burcunun şefkatli ve sosyal doğasını tamamlayan sevgi ve şefkati temsil eder. İlişkilerinizi geliştirmek ve olumlu sosyal bağlantıları çekmek için yaşam alanlarınızda kendinizi mercan kırmızısı ile çevreleyin.

Kristaliniz: Shiva Lingam, Yeşil Kuvars.

TERAZİ

Bu Dolunay ile parlamanın vakti geldi sizler için. Hak ettiğiniz bir takdirin karşınıza çıkmasına hazırlanın. Bir işte terfi veya çabalarınızın takdir edileceği özel günlerdesiniz. Özel yaşamınızda ise kararlarınızı netleştireceğini enerjiler ile karşı karşıyasınız.

Terazi Burcu 2024 Renginiz: Siyah

Siyah duygusal doğanıza uygun olarak güvenilirlik ve dayanıklılıkla ilişkilendirilir. Sakin bir ortam yaratmak ve sarsılmaz enerjinizi güçlendirmek için siyah tonlarını yılbaşı gecesi ve yıl boyu üzerinizden eksik etmeyin.

Kristaliniz: Shiva Lingam, Labradorit.

AKREP

Bu dolunayda inandığınız felsefelerinizi ve inancınızı sınayan olaylar ile karşılaşabilirsiniz. Kesinlikle paniğe kapılmayın bu zorlukların farkındalık kazanmanız için olacağını bilin. Kötümserlik yerine iyimserliği seçin, iyi hislere odaklanın ve bu olumsuz düşüncelerden uzaklaşın. Özel yaşamınızda ise romantizm yükseliyor.

Akrep Burcu 2024 Renginiz: Turkuaz

Turkuaz iç huzuru ve ulaşılabilirliği temsil eder. Turkuaz ilişkileri iyileştirdiği, sevgi ve şefkati teşvik eder. Yeni yılda insanlarla bağınızı güçlendirmek istiyorsanız renginizi yıl boyu da üzerinizden eksik etmeyin.

Kristaliniz: Shiva Lingam, Akuamarin.

YAY

Bu dolunay finans ve yatırımlar alanlarında ki sorunlarınızın çözümlenmesi adına destekliyor sizleri. İş hayatınızda duygularınız ile değil stratejik şekilde ilerlemeniz önem taşımakta. Özel yaşamınızda ise kıskançlık krizleri gerginlikleri tetikleyebilir.

Yay Burcu 2024 Renginiz: Beyaz

Yeni Başlangıçlar, Kendinizi Yeni Yıla taze ve temiz bir başlangıç yapmanın hayalini kurarken bulursanız, beyaz giymek iyi bir seçim olabilir. Beyaz yeni başlangıçlarla, saflıkla ve yeni bir başlangıçla ilişkilendirilir.

Kristaliniz: Aura Kuvars, Terahertz.

OĞLAK

Bu dolunay ilişkilere dair her konuda uğradığınız baskı ve haksızlıklara karşı güçlü kılacak sizleri bu gücü akıllıca kullanmanın zamanı geldi. Kendinize sınırlar koyabilir, gerektiğinde "hayır" diyebilirsiniz harekete geçin. İş hayatınızda ise kontrolcü davranmalı işi şansa bırakmamalısınız.

Oğlak Burcu 2024 Renginiz: Gümüş

Gümüş aynı Altın gibi, finansal başarıyı temsil eder ve hayatınızdaki olumlu değişiklikleri hızlandırmanıza yardımcı olabilir. Bu nedenle, konu Yeni Yıl tarzınıza Gümüş rengini eklemeli başarı ve olumlu değişikleri kendinize çekmelisiniz.

Kristaliniz: Kyanit ve Aura Kuvars.

KOVA

Bu dolunayda kendinize sorun kendime ve beni sevenlere hak ettikleri ilgiyi gösteriyor muyum? Peki ruhsal tarafınızla ilişkiniz nasıl? Bunları şifalandırmalı ilişkilerinizi güçlendirmeli ve iş hayatınızda ki sorunları geçiştirmeden üzerine gitmelisiniz yarım olanı tamamlamak ve büyütmek için.

Kova Burcu 2024 Renginiz: Turuncu

Turuncu coşkunun ve duygunun rengi. Turuncu sıcaklık ve neşe yayar ve duygusal güç sağlayan eğlenceli bir renk olarak kabul edilir. İyimser ve canlandırıcıdır, hayata kendiliğindenlik ve pozitiflik katar ve sosyal iletişimi ve yaratıcılığı teşvik eder. Psikolojik kaygılarınız rengin enerjisi ile şifalansın. Auranız güçlensin ve hedeflerinizde ulaşmakta motivasyonunuz artsın.

Kristaliniz: Bizmut, Shiva Lingam.

BALIK

Bu dolunay sizin için tamamen yaratıcılıkla ilgili. Mart ayından bu yana Satürn sizleri bir hayli zorladı. Ancak korkmayın, çünkü şimdi yaratıcı yönünüzü ortaya çıkarmanın zamanı geldi. İfade etme ve hakkınızı aramaya hazır olun. Özel yaşamınızda ise yeni başlangıçlardan uzak durmanız en yüce hayrınıza olacaktır.

Balık Burcu 2024 Renginiz: Yeşil

Uyumun ve sağlığın rengi. Yeşil, bedenimizi ve zihnimizi canlandıran cömert, rahatlatıcı bir renktir. Duygularımızı dengeler ve kendimizi güvende ve emniyette hissetmemizi sağlar. Aynı zamanda büyüme ve refah vaatleriyle bize umut verir ve yol boyunca bize yardımcı olarak şans sağlar.

Kristaliniz: Selenit, Yılancık Taşı.

<p>Kaza, akşam saatlerinde Kazımdirik Mahallesi 169 Sokak Küçükpark mevkiinde meydana geldi. İddiaya

İzmir'de korkunç kaza! Motosiklet kaldırımda yürüyenlerin arasına daldı

Sirkeci-Kazlıçeşme Raylı Sistem Hattı açıldı... 15 gün ücretsiz olacak

Elazığ Palu'da maden ocağında göçük meydana geldi! 4 işçinin göçük altında kaldığı bildirildi

Türkiye'nin yerli savaş uçağı! KAAN ''görünmez'' olacak!