• $8,4396
  • €10,0747
  • 492.239
  • 1392.91
3 Ocak 2020 Cuma

2020'de dünya ve Türkiye

2020'de altı tutulma gerçekleşecek. İki Güneş tutulması ve dört Ay tutulması yaşanacak. Tutulmalar o¨nemlidir. Bitis¸ ve bas¸langıc¸lar yıkım ve yapılanmalar, tutulma ve enerjilerinin yansımalarıdır. Yeni Ay Dolunay go¨kyu¨zu¨nu¨n kısa su¨reli olarak etkilenecegˆimiz olagˆan yansımalarıdır. Fakat tutulmaları daima dikkate almalısınız. Her Gu¨nes¸ ve Ay tutulmasını etkisi 6 ila 12 ay boyunca yas¸amlarımızda sürdürecektir.

2020 Boyunca gündemde olacak konular

*Teknoloji

*Tıp

*Basın yayın

*Bankalar

*Sanal paralar

*Siyasi ve dini liderlerle ilgili büyük değişimler, risklerle dolu bir sürecin başlangıcıyla karşı karşıyayız.

2020’de ticaret savaşları, özellikle şubat ayından nisana kadar tüm dünyada etkili olacak. Türkiye'de doğa olayları ve depremler yaşanacak gibi görünüyor. Özellikle Ankara'nın hemen doğusu Güney bölgelerimiz güney doğu ve bunun yanı sıra Bodrum Yunanistan İzmir gibi bölgeler riskli enerjileri barındırmakta. Türkiye'de teknoloji eğlence sektöründe büyümeler söz konusu özellikle. Türk parasının değer kazanacağı, mart ayından itibaren daha istikrarlı enerjilerle karşı karşıya kalacağımız bir dönem bizleri bekliyor.

KOÇ:

Çok çalkantılı ve zorlu bir süreçten sonra büyük bir değişim enerjisi ile karşı karşıyasınız. Bir dizi sınavdan çok zorlu deneyimleri geride bırakıyorsunuz. Haftanın ilk günlerinde dikkat etmeniz gereken en önemli konu, saldırgan ve öfkeli tutumlar içinde bulunmamak olmalı. Özellikle işinizle ilgili konularda kötümser davranışlarda olmamaya özen göstermelisiniz.

BOĞA:

Son birkaç yıldır olumlu ve olumsuz bir çok olay yaşadınız. Akıl yönetimiyle ortaya koyacağınız bir meydan okuma haftası olacak sizler için. Çoğunlukla şans ve kariyeri kendi çabalarınızla elde

edebileceksiniz. Kazanç elde etmek ve evinizi düzene sokmak için iyi bir dönem. Aşk ve ilişkiler konusunda etkili kararlarınızı bu hafta almalısınız.

İKİZLER:

İş hayatınızda yeni projelerinizi hayata geçirebilir ve uzun zamandır üzerinde çalıştığınız bir eserinizi engellere rağmen ortaya çıkarıp zincirlerinizi kırabilirsiniz. İş ve finansla ilgili konularda fırsatları doğru değerlendirdiğiniz takdirde yeni bir gelir kaynağı oluşturulabilirsiniz. Bu günlerde bekar İkizler bir çalışma arkadaşınız ile romantik bir yakınlaşma içine girebilirsiniz.

YENGEÇ:

Bu hafta hiçbir konuda kendinizi tüketmeyin. İş hayatınızda farklı kaynaklardan gelirler elde edebilirsiniz. Ancak başarınızdan dolayı bir sürü problemle de karşılaşabilirsiniz. Hükümet ve vergi ile ilgili engeller bazı sorunlar ile karşılaşabilirsiniz.

ASLAN:

Maddi ve manevi kazanımlarla ilerleyebileceğiniz enerjiler var. Bu ay hırçınlıklarınızdan kendinize zarar veren davranış ve alışkanlıklarınızdan uzaklaşmayı başardığınız anda istikrar okları sizden yana yer alacaktır. İş ve özel yaşamınızda keskin kararlar almamaya dikkat etmeli işinizle ilgili belirsizliklerin endişesi ile farklı alanlara yönelerek iş değişikliği ya da ek iş gibi eylemlere yönelmemelisiniz.

BAŞAK:

İş hayatınızı kontrollü şekilde güçlendirecek ve çalışmalarınızın sonucunda başarıya doğru ilerleyeceksiniz. Bu hafta miras ve hukukla ilgili konularda sıkıntılar söz konusu olabilir. İkili diyaloglarda dikkatli olmalı gizliliğe önem vermelisiniz. Duygularınız yükselmeye başlıyor ve süre gelen ilişkinizde alışılmadık olaylarla karşılaşabilirsiniz dikkatli davranmalı evlilik ile ilgili kararlarınızı bu hafta almamaya gayret göstermelisiniz.

TERAZİ:

Düşünceleriniz iyilik ve güzellikle ayın ortasında kendini gösterecek ve özel hayatınızda egemen olacaktır. Haftanın ilk günlerinden itibaren iş ve yurtdışından gelen olumlu haberler hayatınızı kolaylaştırabilir. Maddi - manevi zenginliğinizin ve ailevi ilişkilerinizin düzene gireceği enerjilerle karşı karşıyasınız.

AKREPLER:

Bu hafta seyahatleriniz, maddi kazançlarınızı arttırmanızı ve güçlü iş birlikleri yapmanıza katkı sağlayabilir. Hafta ortasından itibaren işinizle ilgili başkalarından kaynaklanan aksilikler engeller ve gizli düşmanlıklar ile karşılaşarak mücadele verebilirsiniz. Sakinlik ve diplomasi bu süreci akıllıca yönetmenizi sağlayacaktır. Özel yaşamınızla ilgili konularda ise bekar Akrepler bu hafta içinde çok özel bir beraberliğe adım atabilirsiniz.

YAY:

Bu hafta iş ve özel yaşamınızda hesapta olmayan problemler yaşanabilir. Yine bu dönemde sağlığınızla ilgili konuları özellikle midenizle ilgili rahatsızlıkları önemsemelisiniz. Özel yaşamında problemler yaşayan Yay’lar çok önemli bilgiler öğrenebilir ve ilişkinizin seyrini bu bilgiler doğrultusunda değiştirebilirsiniz. Kariyer ve özel yaşamınızda köklü değişimlerin yaşanacağı özel bir hafta karşılıyor sizleri...

OĞLAK:

İş hayatınızda yakaladığınız fırsatlar konusunda net kararlar vermelisiniz. Kararsız kaldığınız takdirde gelen şansları değerlendiremeyebilir, büyük pişmanlıklar yaşayabilirsiniz. Sosyal yaşamınız oldukça hareketlenecek ve doğru yerde doğru insanlarla tanışmanın olumlu getirilerini deneyimleyebilirsiniz. Bu hafta boyunca dikkat etmeniz gereken konu, duygusal zekanızı mantıksal zekanızla dengelemek ve ilişkinizi yıpratacak davranışlarına sessiz kalmamanız olmalı.

KOVA:

Bu dönemde sağlığınız konusunda dikkatli olmalısınız. Geçtiğimiz yıl bir ameliyat ya da tıbbi müdahale geçirdiğiniz bir durum varsa dikkatli olmalı rahatsızlıklarınızın tekrar nüksedebileceğini dikkate alarak kendinizi yormamalısınız. Şans ayın son haftasında mali konularda olacaktır. Bununla birlikte, takıntı ve kaygılarınızı en aza indirilmelisiniz.

BALIK:

Karamsar davranmayıp kaygılarınızı kontrol altında tuttuğunuz sürece bu dinamik enerji doğru değerlendirerek pek çok ilkin altına başarı ile imza atacaksınız! Bu hafta dikkat etmeniz gereken en önemli konu gizli düşmanların iş ve arkadaşlık ilişkilerinizde kuracağı baskılara karşı dikkat etmek olmalı. Hafta sonuna doğru popülariteniz artacak insanların üzerinde olumlu etkiler bırakarak takdir toplayacaksınız.

<p>Mete Gazoz, Tokyo 2020'de altın madalyayı kazanarak tarih yazdı. Genç sporcumuzun henüz 17 yaşınd

Mete Gazoz sözünü tuttu! Henüz 18 yaşındayken bakın ne demişti

İki deli bir araya geldi: Adana'da Balotelli izdihamı

Bakanı Kurum, Antalya'da incelemeler yaptı

İstanbul'da tramvay raydan çıktı