• $9,2703
  • €10,7598
  • 526.492
  • 1409.56
11 Ocak 2019 Cuma

2019 tutulmalarla başladı

6 Ocak Türkiye saatiyle 04.41 Oğlak burcunda kısmi Güneş tutulması gerçekleşti. Astrobilimde Güneş ve Ay tutulmaları oldukça önemlidir. Tutulmalar 6 ila 12 ay etkilidir.

Satürn, Pluto, Kara Ay ve Güney Düğümü’nün yanı sıra (5 ile 24 Ocak arasında) Merkür (21 Ocak’a kadar) Güneş enerjileriyle pragmatizmi büyütür. Hayatlarımızda daha fazla yapılandırmaya ihtiyacımız var. Endişeli, gergin, mutlu olmaktan korkup sahip olduklarımızı kaybetme endişesiyle her zamankinden agresif hislere yenilmemiz gereken enerjilerle karşı karşıyayız.

21 Ocak’ta da Aslan burcunda gerçekleşecek Ay tutulması da bizi bu yönde ilerlemeye teşvik edecektir.

Bazı şeyler aceleyle gerçekleşeceği için kritik bir noktaya ulaşılabilir. Bu tutulma, 27 Temmuz 2018’deki Ay tutulması ve 11 Ağustos 2018’deki Güneş tutulmasıyla bağlantılıdır.

Mars - Koç burcunda ilerlerken yapmak isteyeceğimiz her şey için çok fazla enerji sağlıyor bizlere.

Fakat aynı zamanda bize düşünmeden hareket etme ve risk alma cesareti verir. Mars’ın Merkür ile (7-8 Ocak 2019), Satürn (19-23 Ocak 2019) ve Pluto (31 Ocak - 3 Şubat 2019) ile birlikteliği sağladığı zamanlar, ilk dürtümüzün başa baş gittiği, daha akıllıca bir yaklaşım veya stratejik düşünceyle hareket edeceğimiz zamanlardır.

Mars-Merkür karesi söz konusu olduğunda, şiddetle sona erebilecek kavgalara karşı bir eğilimden bahsedebiliriz.

Satürn’ün yansımasıyla zaman yönetiminde zayıflık, eylemdeki senkronizasyon eksikliğinin yanı sıra ilgisizlik veya hayal kırıklığı da söz konusu olabilir.

Venüs, 7 Ocak’ta Yay burcundaki Jüpiter ile aşk üzerine yeni fikirler ve yeni bakış açıları ortaya çıkaracaktır.

KOÇ

Gösterdiğiniz sabır ve karşılıklı fedakarlıklarla şekillenecek. İşinizle ilgili olumlu bir haber kendinize güveninizi artırırken size barış elini uzatan insanları geri çevirmemelisiniz. Pozitif yaklaşımlarınız her bakımdan sizleri güçlendirecek.

BOĞA

İş hayatınızda ve hukuksal konularda şans rüzgarı sizden yana esmeye başlıyor. Kendi gücünüzü keşfedip yaratıcılığınızı hayatınızın her yönüne yansıtabilirsiniz. Finansal konularda kazanımlar artabilir ve ev ya da araba alımı gerçekleştirebilirsiniz.

İKİZLER

Mücadele ettiğiniz rahatsızlığınız da iyileşmeler söz konusu. İşinizde aradığınızı bulamasanız da genel anlamıyla bu hafta sizler için bereketli olacak. Dikkat etmeniz en önemli konu taşınma ya da dekorasyon gibi konularda yaşanan gecikme olmalı.

YENGEÇ

İşinizle ilgili her konuda çevrenizde oluşan olumsuzluk çemberini kırabilir, birilerine iyi bir ders vererek istediğiniz zaman savaşçı ruhunuzu ortaya çıkaracağınızı göstereceksiniz. Yakınlarınızla ilişkileriniz önem kazanmakta, uyarıları dikkate alın.

ASLAN

Haftaya olumlu enerjilerle başlıyorsunuz. İçsel huzurunuz fiziksel enerjinize fazlasıyla yansıyacaktır. İşinizle ilgili konularda kelimelerin esiri olmadan gerçekçi davranmalı, hedeflerinizi belirlemeli ve kararlılıkla ilerlemelisiniz.

BAŞAK

Zihniniz keskin çalışacaktır. İşinizde daha esnek yaklaşımlarınız, dürüst yapınızla kazançlı çıkmanızı ve hakkınız olanı almanızı sağlayacak. Özel yaşamınızda korkularınızı ilişkinize yansıttığınız sürece mutlu olmanız güç.

TERAZİ

İş ve ailevi konularda doğru kararlar alabilmek için kendi düşüncelerinizin doğruluğunda ısrarcı olmak yerine karşınızdaki kişilerinde düşüncelerini önemseyin. İşinizle ilgili yeni teklifler söz konusu olabilir. Ön yargılarınızı bir yana bırakın.

AKREP

Bu hafta pek çok konuda yakın çevrenizdeki insanlardan öğreneceğiniz dersler söz konusu… İşinizle ilgili geçmişle ilgili sorunlar haftanın ilerleyen günlerinde karşınıza çıkabilir. Her zorluk aşılır ilkesiyle hareket edin.

YAY

İş ve anlaşmalarınızla ilgili değişimleri yapmak için fırsatlarla karşılaşabilir, isteklerinizi kolaylıkla hayata geçirebilirsiniz. Ailenizde kardeşlerinizi ilgilendiren sorunları çözüme kavuşturmak için ön planda olabilirsiniz.

OĞLAK

Yeniden diriliş, uyanış haftası sizler için. Ağırlıklardan kurtuluyor ve kendinizi daha önce hissetmediğiniz kadar güçlü ve dinamik hissetmeye başlıyorsunuz. Özellikle iş hayatınızda arkanızdan dönen dolapları fark edeceksiniz.

KOVA

İşinizde çalışanlardan kaynaklı sorunlar yaşanabilir. Açık fikirli olun ve uzun vadeli planlar yaparak hareket edin. Çocuk ya da çocuklarınızın duygusal hayatında yaşanacak gerginliklerle ilgilenebilirsiniz.

BALIK

Haftaya işiniz dolayısıyla karşılaşacağınız ya da muhatap olacağınız biri yüzünden gergin başlayabilirsiniz. Finansal konularda yaşanacak olumlu gelişmeler rahatlamanızı sağlarken borçlarınızı da kapatacaksınız.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan yoğun bir mesaiyi  geride bıraktı. Devletin zirvesi önce savunma sana

Külliye'de savunma toplantısı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'de Din Eğitimi Sempozyumu'na katılarak konuşma yaptı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ekim 2021)

Kumanda görünümlü tabanca, polisi yaraladı