• $30,9247
  • €33,4803
  • 2019.24
  • 9344.97
14 Mayıs 2023 Pazar

Seçim ve sonrası

Bugün demokratik oy verme hakkımızı kullanmak için sandık başına gidiyoruz. Milli iradenin tecellisi seçim sandıklarında gerçekleşir. Buna göre oluşacak siyasi eksen ülkemizi beş yıl yönetecek. Seçmenlerimiz seçime giren partilerin neler yaptıklarını veya yapmadıklarını, ayrıca neler vaat ettiklerini çok iyi bilmeli, anlamalı ve ona göre oylarını vermelidirler.

Seçim günleri aslında demokrasi şölenleri gibidir. İlk defa oy kullanacak kardeşlerimizin heyecanlarını büyük bir sevinçle paylaşıyoruz. İlk defa oy verme belki de ilk defa büyük olmanın somut bir tezahürüdür. Yaşı daha büyük seçmenlerimizin hissetiği ülke yönetimini belirlemede yapmış oldukları bilinçli tercihlerin öneminden kaynaklanan o güzel heyecanı hep birlikte hissedeceğiz. Tabi bir de yaşlılarımız var. Sandık başına zorlukla ama demokrasiye olan sarsılmaz inancalarıyla giden değerli büyüklerimizin ellerinden öpüyorum.

Ancak bu güzel tabloyu bozmak isteyenlere karşı da dikkatli olunması gerektiğini vurgulamak da isterim. Zira ülkemiz her zaman küresel emperyal güçlerin hedefinde olan kritik bir coğrafyada bulunmaktadır. Türkiye'nin siyasal geçmişinde yaşanan pek çok olumsuz veya kaotik olayların sadece iç dinamiklerden kaynaklanmadığı bilinen bir gerçektir. Bugünde seçim esnasında ve seçim sonrası bir takım olası provokatörler ve provokasyonlara karşı uyanık olmak, gerektiğinde güvenlik güçleriyle iş birliği yapmak önemlidir.

Seçimlerin huzur içerisinde ve bayram havasında geçmesini temenni ediyorum. Seçim sonuçları şimdiden ülkemize ve milletimize hayırlı olsun. Ülkemizi aydınlık geleceğe taşıyacak, bizleri daha güçlü daha müreffeh bir Türkiye'ye ulaştıracak, terörün kökünü kazıyacak bir iradenin oluşmasını diliyorum. Ülkemiz üzerindeki emperyalist planların bozulacağı, bayrağımızın dünyanın her yerinde gururla dalgalanacağı, ekonomimizin daha da güçleneceği bir döneme girmeyi arzu ediyorum. Büyük Atatürk'ün emaneti olan bu güzel ülkenin güvenlik ve geleceğinin hiçbir kaygıya yer olmadan devam edeceği mutlu yarınlar diliyorum.

Takdir Yüce Milletimizindir, hayırlı olsun.

<p>Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, Malatya'da bir tekstil fabrikasını ziyaret etti.

Bakan Işıkhan'dan tekstil fabrikasına ziyaret

Kulağakaçan böcekleri neden evlere gelir? İşte onlardan kurtulmanın yolları…

ABD dergisi açıkladı! Türk Hava Kuvvetleri Almanya, İngiltere ve Fransa gibi ülkeleri geride bıraktı | 2024 yılı güncel liste...

Apple'dan pirinç uyarısı! Binlerce liranız çöpe gidebilir