• $8,0958
  • €9,7508
  • 460.704
  • 1377.23
16 Mart 2011 Çarşamba

Paranın yerini akıl almalı

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

Yalnız G.Saray'da değil bütün takımlarda çok önemli güç kaybı var. 3 büyükler bile Avrupa'da bozguna uğradılar. Kendi liglerinde de zor günler yaşıyorlar. Sorun kulüplerin yönetimini ellerinde tutanların yanlışlarında.
Yıllardır akıl gücüyle değil, para gücüyle var oldular. Koltuklarını da aynı yöntemle korudular. G.Saraylılar uyandı. Reform savaşı veriyorlar. Kargaşa ve kaosun asıl nedeni bu. Paradan akla geçiş de sancısız, sıkıntısız olamıyor.
Yabancı sayısını artıranlar bugünlerde ulusal takıma futbolcu bulamaz oldular. 4 yılda 70 futbolcu, 8 teknik direktör alan paraya rağmen sonuç ligde 11'incilik. Beşiktaş'ın da G.Saray'dan pek farkı yok. Akıl iktidar olursa her şey ancak o zaman düzelecek. Yaşarsak biz de bunu göreceğiz.

TARAFTARLAR BURADA YÖNETİCİLER FİRARDA
G.Saraylı futbolcuların derbide bütün güçleriyle savaşacaklarına inanıyorum. O zaman skor çok önemli olmayabilir. Çünkü futbolda şans faktörünün önemli bir yeri var.
Topa defalarca gol olacak diye vururlar kaleye girmezse girmez. Bir de bakarsın rakip takım tek bir akın yapar 40 metreden topa vurur ve gol oluverir. (Geçen yılki Fenerbahçe derbisinde olduğu gibi) İşte buna yapacak bir şey bulunamaz.
ultrAslanlar'ın iki sorumlusunun TV'deki konuşmaları beni çok etkiledi. Düzeyli ve kaliteli konuştular.
Florya'nın kararmasından, Mecidiyeköy'ün kızarmasından sonra bu konuşmalarla gönüllerimiz yeşilleniverdi. Onları kutluyorum.
G.Saraylı taraftarlar buralarda. Kulüplerini zor günlerinde yalnız bırakmıyorlar. Ama birileri firarda. İşte kara gün dostluğundan örnekler sergiliyor. Cuma günü her iki takıma da başarılar diliyorum. Galip gelenin Cim-Bom olmasını istiyorum.

<p>Türk SİHA'ları Rusların kabusu oldu. Suriye, Libya ve Dağlık Karabağ'da Bayraktar TB2'lerin kulla

Rusların kabusu oldu: Türk SİHA'larını vurdular ama yalnızca animasyonda

Lider Beşiktaş'a Sivas'ta coşkulu karşılama

Nemrut Krater Gölü çevresinde açılan kardelenler görsel şölen sunuyor

Pakistan'da Türk mimarın imzasını taşıyan eser: Faysal Camisi