• $7,5526
  • €9,0544
  • 410.915
  • 1538.04
27 Nisan 2011 Çarşamba

Ne olacak G.Saray'ın hali!

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

Galatasaray'ın gündemindeki en önemli konuyu seçimin yapılıp yapılamayacağının tartışılması oluşturuyor. Konu çok net olmasına rağmen herkes gerçek olanı değil, kendi arzusuna uyanın doğru olduğunu kabul ettirmeye çalışıyor. Devletin mahkemesi 'Ben karar vermeden seçim yapamazsınız' diyip tedbir aldı. Mayıs'ın 3'ünde kararını açıklayacak ve bu karar büyük bir ihtimalle 14 Mayıs'ta seçimin yapılamayacağını belirtecek.

10 TEMMUZ MU?
Mahkemenin alacağı böyle bir karar Başkan Polat'ın aklanmamışlığını ortadan kaldıracak. İşte o zaman da Polat, seçim kararını verecek. En erken 10 Temmuz'da en geç de 2012'inin Mayıs'ında. Hangisini söyleyeceğini kendisi bilir. Ama fikrim Polat, sportif başarı sağlayacağını düşünürse 2012'inin Mayıs'ını bekler. Aksi takdirde 10 Temmuz'da kulübü seçime götürür. Belki de bu seçime kendisi yeni bir ekiple katılabilir. Aklımın almakta zorlandığı ve Galatasaraylılar'a yakıştıramadığım konu bunca yıl Galatasaray Kulübü'ne, hizmet etmiş olanlara karşı camianın bazı insanlarının rencide edilmesi, haklarında olumsuz sözler söylenip yazılar yazılması.

AKILLI OLUNMALI
Polat'a kızabilirsiniz ama Mali Kongre öncesinde, Mali Kongre'de ve sonrasında kızgınlıklarınızı Galatasaray terbiyesinin dışına çıkarak yansıtamazsınız. Taşıdığı reislik sıfatını zedeleyemezsiniz. Vakıf Başkanı İnan Kıraç'a medyada orada burada tenkit ölçüsünü aşarak ayıp edemezsiniz. Hayatınız boyunca onun katkıları ile ve onlar gibi olanların hizmetleriyle Galatasaray'ın bugünkü yerine geldiğini unutmamalısınız. Kendi bindiğiniz dalı kesmiş oluyorsunuz. Yarınlarda Galatasaray'a gönülden hizmet verecek insan bulmakta zorlanırız. Böyle günlerde yapıcı ve sakin olmak yerine kırıcı, yıkıcı olanları daha akıllı olmaya davet ediyorum.

<p>Ermenistan üzerindeki küresel güç mücadelesinin uzun süreceğini söyleyen Altınbaş Üniversitesi Öğ

Ermenistan'daki durum kimi, nasıl etkileyecek?

Kahramanmaraş'ta 3 mahalle karantinaya alındı

Türkiye'deki yaban hayatı fotokapana yakalandı

Güneş patlamalarının kaynağı ilk kez belirledi