• $13,6595
  • €15,2145
  • 788.772
  • 2005.61
24 Mart 2011 Perşembe

İhtilal planı işlemez

G.Saray'da herkes şunu merak ediyor: Yönetim ibra olur mu, olmazsa da ne olur?
Genç kesim ibradan yana. Yaşı 45'in üzerinde olanlar tersini düşünüyor. Polat döneminde üye olan bini aşkın kişi de ibra istiyor. Kalamış ağırlıklı kesim de Polat'ı destekliyor. İki ihtimal şu anda dengeli. Ancak bu birbirine hınç duyan cephelere dönüşmemeli. Dönüşürse G.Saray çok zarar görür. Benim kişisel kanaatime göre az bir farkla da olsa ibra olur.
İbra olmasa da bir şey değişmez. Şu anda 2 tüzük var ve hangisinin yürürlükte olduğu belirsiz. Herkes işine gelen tüzüğe göre yorum yapıyor. İbra edilmezse yeni tüzüğe göre 3 kişi mahkemeye gidecek, mahkeme bilirkişi atayacak. Onların raporları da aynı doğrultuda olursa dava açılacak. Davanın da ortalama 1.5 yıl süreceğini düşünürsek zaten Polat'ın süresi dolar. Kısacası bu G.Saray başkanlığı makamının saygınlığını zedelemekten başka bir işe yaramaz.
Eski ve yeni tüzük arasındaki çelişkiler kadar, yeni tüzüğün içinde birbiriyle zıt maddeler var. Örneğin bir maddede başkanın düşmesi için yönetim sayısının yedekler kullanıldıktan sonra 4'e inmesi şartı var, bir başka maddede bu sayı 5 olarak verilmiş. Zaten yeni tüzük Dernekler Masası'ndan şartlı onay almış. Polat Faruk Süren'in yaptığı gibi yönetimini değiştirip, 15 kişilik yeni yönetim kurulu seçimi isteyebilir. Çünkü her iki tüzüğümüzde başkana böyle bir hak veriliyor.  

AĞIR DEĞİL 'AKİL' AĞABEY
G.Saray başkanının bu şekilde suçlanması için net deliller olmalı. Söylentiye dayanan şeylerle bir başkan suçlanmaz. Ancak 'Ağır abi', 'Derin G.Saray' gibi tabirler de yanlış. Onlar G.Saray'ın 'Akil ağebeyleri'dir. Yüzlerce kişi İnan Kıraç'a gidip, 'G.Saray'ı kurtarın' diye şikayette bulunmuştur. O da herkesin düşünüp söylemediği şeyleri cesurca dile getirmiştir. Söyledikleri yanlış değil. G.Saray'ın kurumsallaşmasını ve kişilerin inisiyatifine bırakılmamasını istiyor. Bu G.Saray'da devrim, diğer kulüplere de model olacaktır. 
İbra konusu Polat ve İnan Kıraç arasında bir oylama olamaz. G.Saray'da kimse annesini, babasını bile dinlemez. Beni iki çocuğuma hükmedemiyorum. 'Sen öyle yap baba biz böyle yapacağız karışma bize' diyorlar. Bu çok yaygın. Zorla zarfın içine oy koyup ellerine versen, tuvalete gidip değiştirirler. G.Saraylı'nın beynine ipotek koymak çok zor. Karşılıklı fikirler vuruşur ama insanlar vuruşmaz.

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Boynundaki şişlik için doktora gitti! İçinden bakın ne çıktı

Dalış sırasında köpekbalığına yem oluyordu! Okyanusta dehşet anları

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları