• $7,3591
  • €8,9596
  • 437.072
  • 1536.11
13 Mayıs 2011 Cuma

Görünen köy!

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

Galatasaraylılar, zor günlerin ardından iple çektikleri seçim gününe kavuştular. Merak edilen şey; seçimi kimin kazanacağı.
Ünal Aysal; kulüp deneyimi açısından zor durumda. Ama yöneticilerinin tecrübeleri fazla. Turgay Kıran ve Mehmet Helvacı da ise durum tam tersi. Başkanlar deneyimli, yöneticiler deneyimsiz.
Ekonomik güç konumunda Aysal çok farklı bir avantaja sahip. Kıran ve Helvacı da Aysal kadar yok. Sportif başarıya gelince Ali Dürüst ve Adnan Öztürk'ün varlığı Aysal'ı diğerlerine güçlü kılıyor.

YAŞLILAR AYSAL'CI
İnsani ilişkilerde Turgay Kıran her iki rakibinden de bir hayli önde. Ünal Aysal, yaşlı kesimden çok oy alacağa benziyor. Macerayı, riski sevmeyen, sağlamcıların da oyları Aysal'a gider. Yaşanan kötü günlerden korkanlar, sportif başarıyı hemen isteyenler de Aysal'a oy verirler. Ayrıca yönetimindeki bazı isimlerin ve yakın arkadaşlarının sağlayacağı oylar da bir hayli fazla olacak. Katılımın 4 bin civarında olacağını düşünüyorum. Aysal bunların bin 900'ünden oy alabilir. Kıran'a gelince iki önemli kaynaktan ona oy akışı olacak. Polat'ı sevenlerin tamamının oyu Kıran'a. İkinci kaynağı ise Ünal Aysal'ın 'paralı adam' lafından rahatsızlık duyanlar. Bence bin 400 civarında oy alabilir. Helvacı'nın oy şansının mevcut iki adaydan az olacağını düşünüyorum.
Akıllı, tutarlı ve bilgili seçim çalışmaları yaptığı için oyu biraz artsa da 700'den fazla olamaz diyebilirim. Ünal Aysal'ın kazanacağını düşünüyorum.

<p>Taceddin Kutay Kafa Konforu'nda bu hafta, 'hayatın tekliflerine karşı aldığımız pozisyonu nasıl t

'Refik'in kadar kıymetlisin hayatta...'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kutup ayılarını görüntülemek istedi, az daha canından oluyordu!

Başkan Erdoğan, Sosyal Atama Töreni'nde konuşma yaptı