• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
28 Mayıs 2011 Cumartesi

Galatasaray'da öne bakma zamanı

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

Ünal Aysal dönemi başladı... Camianın bilinen bir insanı ama tanınanı değil. Bugüne kadarki eylemleri bu nedenle dikkatle izlendi. Akıllı, becerikli, tecrübeli ve beyefendi olduğu tespit edildi. En önemli yanı da ticari bakışındaki büyük yelpaze. Kurumsallaşmayı çok kısa zamanda gerçekleştirebilecek bilgi ve tecrübeye sahip. Kafasının içinde de başka hesaplar yok. Bu son özelliğe, ülkemizde o kadar kolay rastlanmadığını iyi biliyorum. Kurumsallaşmada kulüp yönetiminin kişilerin kararıyla olması mümkün değil. İki dudak arasına sıkışmış emirler, 'Beraber geldik, beraber gideriz' sözleri, Florya'nın anahtar teslimi artık tarihe karıştı. Bundan sonra bütün şirketleri ve sportif kurumları başkan, yönetimin atayacağı profesyoneller yönetecek. Bu profesyonelleri de yine bir başka profesyonel grup kontrol edecek. Başarıya göre kazanılacak puan gerektiği kadar olmazsa sistem onun işine son verecek.

CHELSEA GİBİ OLACAK
Ahbap-çavuş yönetiminde olduğumuz döneme geri dönüp baktığımızda Carrusca'dan bu yana alınan futbolcuların çoğunluğu 10 maç bile oynamadan kovalandı. Bu yöntemle kaybedilen para 150 milyon dolar. Bu parayı kime verseniz, Chelsea ya da Arsenal gücünde bir futbol takımı oluşturabilir. Bu demektir ki Galatasaray'ın en geç ikinci yılında futbol ekibi Chelsea ayarında güçlü olacak. Taraftarlar ve camia buna hazırlansın. Arena Stadı'nda ikinci sezondaki yerlerini ayırtsınlar. Yeter ki bir yıldan bu yana yaşadıkları karmaşadan, bıkan ve yorgun düşen Galatasaraylılar, birlikte olmayı başarabilsinler.
İnternette, orada burada Aysal ve İnan Kıraç'a patolojik sözlerle saldıranlara bu nedenle acımamak mümkün değil. Bu kişilerin Galatasaraylılığı öğrenmelerine çok zaman var. Bu devrim inşallah Galatasaray'da meyvalarını verir. O zaman sırada Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı da görebiliriz. Buradan da ulusal futbolumuzu Avrupa'ya taşıyacak gücü yaratabiliriz.

<p>Peki, reform paketlerinde gelinen son durum ne? Hukuk ve  ekonomide hangi başlıkları konuşacağız?

Reform paketlerinde son durum ne?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Bakanlar Gül ve Karaismailoğlu, Gaziray Projesi'nde incelemelerde bulundu

Amasya'da mamutlara ait olduğu değerlendirilen fosiller bulundu