• $7,2821
  • €8,7772
  • 406.209
  • 1527.45
06 Nisan 2011 Çarşamba

Futbolda sıcak günler

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

Galatasaray'da otorite her alanda sarsıldı ama Florya'da sıfırlandı. Futbol çöküverdi. Sahaya çıkmamak için kırmızı kart görenler, yedek kaldıklarına sevinenler, sahaya çıkıp da saklananlar, euroları alırken utanmıyorlar. Profesyoneller aldığı paranın hakkını vermelidir. Kırgınlığa, dargınlığa orada yer olamaz. Otoriteyi çökerterek kendi bindiğiniz dalı kesmemeniz gerekir.
5 yıl önce taraftarlar sahaya çıkan takımı ilk maçta protesto etmişler ama kaptan Hakan, Ergün ve Hasan liderliğinde bu sorun aşılmış ve şampiyonluk kazanılmıştı. Şimdi ömürlerinin kalanını saygı görerek yaşamaktalar.
Kaptanlık bandının bir anlamı vardır. Böyle günlerde takımı derleyip, toparlayanın koluna takılır. Ama şimdilerde Arda, bunları da boşveriyor. Sahada geziniyor. Herkes kazandığı parayı helal ettirmek zorunda. Romantizme, profesyonellikte yer yok. Sonunda Galatasaray'a bir şey olmaz. En kısa zamanda birileri gelir, derler toparlar. Olanlar yine futbolculara olur. Ömür boyu kara lekeyle yaşarlar. Yüzlerine kimse bakmaz. İşte asıl acıyı o zaman tadarlar.

SAYGI DUYULMALI
Başkan Polat bugün seçim tarihini açıklayacak. Kendisi bugünlerde kırgın ve üzüntülü olduğu için seçime de katılmayacak. Kongrede yapılanları hak etmediğine inanıyor. Ben de bugüne kadar hiç görmediğim tarzdaki bazı davranışları yadırgadım. Ne kadar hataları olsa da başkan olarak başını yere eğmeden yürüyor. Ona da her başkana olduğu gibi saygı duymaya devam edilmeli.

<p>Dünyaca ünlü bir markanın eski modeli Adriana Lima ve saltbea hareketi ile popüler olan Nusret Gö

Haftanın Magazin Başlıkları... Fahriye Evcen, Kuruluş Osman'da

Niğde'de kaçak kazı yapan 4 kişi suçüstü yakalandı

Akkuyu Santrali'nde ikinci ünitenin konsol kirişinin kurulumu tamamlandı

Adıyaman'da ''Gastropod'' nesline ait hayvan fosili bulundu