• $7,362
  • €8,9057
  • 410.175
  • 1528.82
15 Nisan 2011 Cuma

Ekonomik özgürlük demokratik yönetim

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

Galatasaraylılar tüzüklerinin kıskacında. Alışık olmadıkları yöntemler ve kurallarla olağanüstü seçime gidiyorlar. Yeni tüzükteki geçici bir madde (G1-3) eski tüzükteki hakları da geçerli kılıyor. İsteyen eski tüzüğü isteyen yeni tüzüğü kabullenebiliyor. İşine hangisi gelirse eline onu alıyor. Sportif camiayı, hukuksal bir ortama dönüştürdüler. Başkanlar yönetimlerine ilk önce bir avukat almak zorunda kaldı.
Ünal Aysal bir gün bile Galatasaray Kulübü'nün içine girmedi. İşi gücü de Belçika'da. Hangi değer yargısı ile başkan adayı olduğu belli. Tek özelliği parası. Ama şimdi de 'Para vermeyeceğim' diyor. Bir de Galatasaray kül olmadı ki küllerinden yaratılsın. Öyle bir konumda olsa bile hangi kulüp deneyiminizle yaratıcılık yapabileceksiniz.

HİZMET YARIŞI VAR
Galatasaraylılar, kulüplerini para baskısı ile yönetmek isteyenlere karşı sıkıntı duymaktalar. İşte bu nedenlerden sessiz çoğunluk rahatsızlık içinde. Özgörkey, kaotik ortamın dışında duruyor. 3 yıl yöneticilik yapmış. Galatasaraylılar onu o da Galatasaraylılar'ı tanıyor. Coca Cola, Meysu gibi birçok büyük şirketi yönetiyor. Pazarlama A.Ş.'deki başarısı neler yapabileceğinin kanıtı.
Bu seçimde tüzük karmaşasının nasıl çözümlenebileceğini bilmiyorum. Allah'tan Diş Tabibi Levent Yücel, bu konularda hukuk uzmanı oluverdi de rahatladık. Yorumları ile dernekler masasından takdir bile aldı. Galatasaray, bugünlerde zor bir yaşam içerisinde. En büyük mutluluk ise hizmet yarışına bu şartlarda bile talip olanların çok olması. İyi günlerde görülmeyenler bile heyecanla koşuşturmaktalar. Bu güzelliği, asaleti Galatasaray'da görmekten çok mutluyum. İşte geleceğin en önemli garantisi bunlar. Böyle bir ortamda seçimi kazananın etrafında güç birliği için birleşileceğinin mesajı da alınıyor.
İşte büyük reformun ayak sesleri. Ekonomik özgürlüklerde sıra demokratik seçim ve demokratik yönetimde.

<p>Türkiye, CHP'li belediyelerdeki çöp rezaletini konuşuyor. Nuh Albayrak, Maltepe'deki çöp toplama

CHP'de 'çöp' krizi ve Bülent Tezcan'ın 'Maltepe' yalanı

Düzce'de altyapı çalışması sırasında şans eseri bulundu!

Her yerde uyuyabilen vurdum duymaz insanlar

Endonezya'nın Sinabung Yanardağı'nda hareketlilik