• $8,3173
  • €9,9901
  • 477.067
  • 1345.15
02 Mart 2011 Çarşamba

Bu gece güneş doğmalı

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

Gaziantep ile oynanacak maç çok önemli bir konuma getiriliverdi. Sanki bu maç G.Saray Kulübü'nün miladı olacak. G.Saray yenerse her şey güzelleşecek, düzen yerine oturacak. Yenilirse felaketler diz boyu olacak. Sezgin ve Hagi yok edilecek, üç-beş futbolcu kovulacak. Hatta Polat istifa edecek ve takımın başına Faruk Süren ve Albayrak getirilecek...
Ne 'iyi olacak' abartısını ne de felaketlerin olacağına inanmıyorum. Bu G.Saray bugünkü büyüklüğüne o kadar kolay mı geldi ki, bir maçta bitiversin..
Binlerce futbolcunun ter kokusu var o formalarda. Kazanılan onca şampiyonlukları, Avrupa'dan getirilen kupaları, bir maçlık kulüp getirebilir miydi? Galatasaray'ın büyüklük olgusu bir maçta yok olacak kadar küçük mü? Asla ama asla değildir...

GÜNEŞİ DOĞURMAK
Bu gece ki maç kazanılsa da, kaybedilse de onun haşmetinden hiçbir şey değişmez. Birçok hataların birleşimiyle bugünlere gelindiyse, birçok güzel şeyler yapılarak da bu konumdan çıkıp istenilen düzeye gelinebilinir.
Ümitsizliğe gerek yok. Yeter ki iktidarla muhalefet arasında savaş olmasın. Yeter ki taraftarlar stadı doldurarak iyi günlerde olduğu gibi kötü günlerde de yanında olabilsin. 90 dakika boyunca sporcularını motive edebilsin.
Futbolculara gelince: Artık bu gece sahada savaşmalılar. Taşıdıkları formanın sahibi olan 25 milyon insanı mutlu etmeliler.
Başkanlarını ve yöneticilerini kendilerine hocalık yapan o formanın eski sahiplerini sevindirsinler, başlarını öne eğdirmesinler. Galatasaraylıyım diyen herkes bu gece sizden bu başarıyı bekliyor.
G.Saraylı olmak kolay değil. Aldığınız paraları helal ettireceğiniz böyle günlerde, zor da olsa sizlerin başaracağınıza inanıyorum. Bu gece 'Güneşi doğurmak' sizlerin elinde.

<p>Türkiye 'Kripto Tosuncuk' vakası ile sarsıldı. Kripto para borsalarından Thodex, dün işlemlere bi

Kripto parada 2 milyar dolarlık büyük vurgun: Thodex'in kurucusu Fatih Özer nerede?

82 saatlik kısıtlama öncesi trafik yoğunluğu

Endonezya kaybolan denizaltıyı aramak için bölgeye savaş gemileri konuşlandırdı

Doğadan topladığı dal ve kütükleri sanat eserine dönüştürüyor