• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
18 Mayıs 2011 Çarşamba

Başarının şifresi Terim'de

Doğan Sarıbeyoğlu
Doğan Sarıbeyoğlu
YAZARIN SAYFASI

Galatasaray Kulübü aslında son yıllarda önemli gelişmelerle güçlenmişti. Florya'daki sportif çöküntü bütün güzelliklerin üzerine örtüveren unsur oldu. Çöküntünün nedenine gelince... Bu yüzlerce defa yazıldı ama Başkan Polat dinlemedi. Şimdilerde 'Beraber gideriz' dediği Sezgin'le Galatasaray'dan ayrılıyorlar. İyi hizmetleri de oldu; onlar için 'Teşekkürler' diyoruz. Yeni Başkan Aysal'la Galatasaraylılar, derin bir nefes alacağa benziyor.
İlk günlerin görüntüsü muktedir, efendi, kararlı ve aklındaki tek amaç Galatasaray'a hizmet etmek. Yani bir başka amacı yok.
İşte bunun için 'Oh be' diyoruz. Florya'yı derleyip toparlamak içinse Terim'den daha iyisi olamazdı. Kim gelirse gelsin başarısız olurdu. Çünkü oranın çivisi çıkmıştı.
Çıkan çivilerin nerelere çakılacağını en iyi onun bildiğini düşünüyorum.

SEVECEN OLSUN!
Son döneminde Terim, transferlerindeki hatalarından dolayı başarısız olmuştu.
O günkü hatalarından 7 yıla yakın bir zaman dilimi içinde arındığını düşünüyorum. Terim'in beyni durmak bilmez. Bu 7 yıl içerisinde doğrusu da kafasında oluşmuştur. Yeni Terim'in çok farklı ve inançlı olacağını düşünüyorum. Dinlenme sürecinde Galatasaray'ı tekrar Avrupa'nın zirvesine taşıyacak gücü de toplamıştır.
Yeter ki yaşının gereği olarak daha sakin ve sevecen olduğunu göstermekten çekinmesin. 'Florya'ya hoşgeldin Terim' diyorum ama onun fikren hep orada olduğunu Florya'dan hiç gitmediğini söyleyebilirim. Daha şimdiden kimlerin gideceği, kimlerin geleceği elindeki şifrede kayıtlıdır. Galatasaray'a da Terim'e de hayırlı olsun.

<p>HDP Esenyurt ilçe binasında asılı, terör örgütü PKK elebaşı Abdullah Öcalan'ın afiş ve posterleri

HDP binasına baskın

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Kilo vermek için iştah kapatan besinler

Haftanın yalanları