• $15,8516
  • €16,8991
  • 945.1
  • 2361.23
23 Şubat 2011 Çarşamba

Bakmayın şamataya onlar aslında kanka

Yıllardır taraftarlar ve sporcular arasındaki karmaşa ve üzücü olaylar son yıllarda futbolumuzun üst düzeydeki yöneticilerinin arasında da görülmeye başladı.
Başkan Polat, Galatasaray genel kurul üyelerini davet ettiği salona yanında 5-6 bodyguardla geldi. Kendisine bu sıfatı taşıma hakkı tanıyanlara güvenmediğinin göstergesi. Bu korkuya hiç neden olmadığını bilmesi gerekirdi. Galatasaray'a bu tavır hiç yakışmadı.Yıldırım, Demirören ve Polat, federasyona gözdağı veren, korkutmaya yönelik demeçler verdiler. TFF Başkanı Özgener de onlara alışık olmadığımız sertlikte cevap verince, ortalık karıştı. Fatih Altaylı'ya Ali Sami Yen'de fiziki, Haldun Üstünel'e de Şükrü Saracoğlu'nda sözlü saldırıda bulunanlar, İnönü Stadı'nda da bir kavganın içerisinde oldular. Futbolumuzu yöneten üst düzeydeki kişilerin girebildiği şeref tribününde yaşanan olaylar futbolumuzu yönetenler adına çok üzücü bir gösterge oldu.

SİSTEM YERLEŞMELİ
Ulusal takım Azerbaycan ve Kore'nin bile altında bir seviyeye inmiş, takımlarımızı içi geçmiş şöhretler ve müzmin sakatlar istila etmiş, Hiddink yurt dışındaki gurbetçilerden futbolcu seçer olmuş, Süper Lig takımlarımız Avrupa'da ilk turda elenmeye başlamışlar onları pek ilgilendirmiyor. Spor medyasına baskı yapıyorlar bir yandan da kupalara hasret taraftarlara yaptırdıkları inşaatları göstererek uyutmaya çalışıyorlar. Rekabet adına yaptıkları şamatalara bakmayın perde arkasında kanka oluyorlar. Yeşil sahalardan kazanılan paraların çoğunu da yabancı futbolcuların ceplerine koyuyorlar. Futboldaki bu karmaşanın nasıl biteceğini fazla düşünmeye gerek yok. Avrupa'nın büyük kulüplerinin uyguladığı idari yönteme futbol kulüplerimizi kavuşturmalıyız. Yani kurumsallaşmalı ve şahısların yerini sistem ve prensipler almalı.

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor

''TEKNOFEST Azerbaycan'' için geri sayım başladı! İşte ilk fotoğraflar