• $9,5431
  • €11,0692
  • 549.735
  • 1519.25
12 Ekim 2018 Cuma

Peki şimdi nereye?

John Hamm, Jeff Bridges, Chris Hemsworth, Dakota Johnson’dan oluşan rüya gibi bir oyuncu kadrosu ve retro afişleriyle ‘El Royale’de Zor Zamanlar’ (Bad Times at the El Royale) vizyona girmeden önce beklentilerimizi oldukça yükseltmişti. Üstüne filmin yönetmen ve senarist Drew Goddard’ın kaleminden çıkması, filmde ne göreceğimiz konusundaki gizemi pekiştirdi. Peki, ‘Cabin in the Woods’un yönetmeni, ‘Martian’, ‘Buff the Vampire Slayer’, ‘Lost’ gibi film ve televizyon dizilerinin yazarı olan Goddard’dan beklenmeyeni beklerken çok fazla şey mi bekledik?

60’ların sonlarında Nevada Kaliforniya sınırındaki terk edilmek üzere olan El Royale Oteli’nde yolları kesişen 7 yabancının hikâyesinde, her karakterin kendi sırlarıyla yüzleşmesini izliyoruz. Otele aynı anda giriş yapan gizemli rahip Flynn (Jeff Bridges), siyahi şarkıcı Darlene (Cynthia Erivo), güzel hippi Emily (Dakota Johnson) ve ukala satışçı Laramie Sullivan (John Hamm)… Daha ilk andan başlayan soru işaretleri, Tarantino-vari hikâye anlatımı ve dönemi en çekici haliyle hissettiren yapım tasarım ve sanat yönetmenliği sayesinde film, merak içinde ve tetikte bir seyre dönüşüyor. Ne var ki film tüm orijinalliğine rağmen, biraz B filmi biraz gizemli bir kara komedi arasında gidip gelirken bu iş nereye gidecek diye düşündürtüyor ve bu anlarda da (filmin uzunluğunun da etkisiyle) soru işaretleri bir yere bağlanmakta zorlanıyor.

‘El Royale’de Zor Zamanlar’, yıldız oyuncu kadrosunun yanı sıra silik resepsiyonist Miles rolünde Lewis Pullman, metronom eşliğinde şarkı söylerken bir yandan da hayatta kalmaya çalıştığı sahnede olduğu gibi filmin en çılgın anlarını etkileyici kılan şarkıcı Darlene rolünde Cynthia Erivo ve pek sevdiğimiz Xavier Dolan’ın cameo’suyla yine de izlerken sıkmayacak, keyifli bir seyir sunuyor.

Yol Arkadaşım 2

Bedran Güzel’in yönetmenliğini yaptığı, İbrahim Büyükak ve Oğuzhan Koç’un başrolünü paylaştığı komedi filmi ‘Yol Arkadaşım’ samimiyetinden kaynaklı mizahıyla ilk filmde izleyenleri yüzlerde gülümsemeyle bırakmıştı. Bugün vizyona giren ikinci filmde ise yine Onur ve Şeref’in yol macerasına konuk olarak ilk filmden aşina olduğumuz komediyle harmanlanmış bir dostluk hikâyesi izliyoruz. Devam filmlerinde ilk filmlerin etkisi genelde daha fazla olsa da ‘Yol Arkadaşım 2’, senaryoyu da kaleme alan İbrahim Büyükak’ın gözlem gücünden doğan mizah unsurlarıyla hayranlarının beğenisini kazanacak, güldüren bir yapım.

<p> </p>

CHP-HDP ortaklığı... Çatlak kapıda mı?

Türkiye'ye has uçak! Motoru dursa bile uçuyor

Çorum'da anne ile kızı aynı üniversitede eğitim görüyor

Kayseri'de Geç Roma-Erken Bizans dönemine ait mozaikli yapı bulundu