• $8,837
  • €10,3957
  • 497.403
  • 1384.68
5 Ocak 2018 Cuma

Muhteşem Hugh Jackman

Hugh Jackman’ın başrolünü üstlendiği ve daha film vizyona girmeden önce sosyal medyada yayınlanan sahne arkası ve prova görüntüleriyle adeta Jackman’ın tek kişilik şovu olarak konumlanan ‘Muhteşem Showman’ müzikal film türünde Türk izleyicisinin sıkılmadan izleyebileceği vizyonun en eğlenceli filmlerinden biri...

Michael Gracey’in yönetmenliğini yaptığı film, ‘show business’ ifadesini İngilizceye kazandıran Amerikalı girişimci ve şov adamı P.T. Barnum’un fakir bir terzi olan babasının yanında başladığı iş hayatında sıfırdan en tepeye yükseliş öyküsünü konu alıyor. Filmde, Barnum’un (Hugh Jackman) çocukluk aşkı Charity ile (Michelle Williams) evlenmesinin ardından hayallerine ulaşmak isterken, Charity’e sunmaya çalıştığı hayat için var gücüyle çabasını ve bu esnada kendisiyle birlikte diğer insanların da kişisel menkıbelerinin gerçekleşmesini izliyoruz.

SINIF AYRIMINDAN ÖZGÜRLEŞMEK

Sınıf ayrımının ve ırkçılığın öne çıktığı bir dönemde, kendini ve çevresindeki kişileri olduğu gibi kabul edip kişilerin farklılıklarına değer veren Barnum’un toplumun dışladığı tipleri sahneye çıkarması hayli büyük olayları tetikliyor. Filmde izleyicinin eğlenceli vakit geçirmesi üzerine kurgulanan hızlı, neşeli ve akıcı sahnelerle bir taraftan Hugh Jackman’ın halen daha yaşlanmıyor oluşuna kafa yorarken diğer taraftan özellikle müzikal türünde kimyaları çok iyi tutmuş bir oyuncu kadrosunun öneminin farkına varıyoruz.

SAMİMİ BİR OYUNCULUK VAR

Tabii ‘Muhteşem Showman’de asıl şov Hugh Jackman’ın sahne marifetleri üzerine kurulduğundan aslında hikâyeden ziyade filmin temposunun izleyiciyi içine çekmesi hedeflenmiş. Bu anlamda Zac Efron ve Zendaya’nın da Jackman’la birlikte samimi oyunculuğundan bahsetmekte fayda var.

EĞLENCELİ BİR SEYİR

Tabii film, hayallerinin peşinden koşan Barnum’u tasvir ederken aynı zamanda bu ‘freakshow’dan ticari fayda sağlayan işadamı rolünü de kendisine uygun görmesiyle nispeten bir çelişki yaratsa da hareketli çekimleri ve tüm eğlencesiyle sinema salonlarını doldurmayı garantiliyor. ‘Muhteşem Showman’ çok büyük beklentiler içine girmeden, Hugh Jackman’dan eğlenceli bir seyir görmek isteyenler için iyi bir alternatif…

<p>Bu programda ezber yok, kimin ne konuşacağı belli değil. aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serka

'Ortaya Karışık' Başladı

''Yola çıkmalı'' dedirten 5 film

Mezarlıkta toprağa yarı gömülü halde bulundu!

Kilo vermek isteyenler dikkat! Limon diyetiyle ayda 10 kilo vermek mümkün