• $8,2779
  • €10,0282
  • 482.691
  • 1427.73
18 Mayıs 2018 Cuma

Haylaz kahraman ‘Deadpool’

Onu diğerlerinden ayıran bir dolu özelliği var. Fazla kendine güveni, haylazlığı ve çılgın enerjisi ile tabii ki Marvel evrenin en orijinal ve en gönül çelen süper kahramanı Deadpool’dan bahsediyorum.

Süper kahramanlıkla, sinema endüstrisiyle, Kanadalı olmakla ve çok da kendisiyle dalga geçen Deadpool, yetişkinlere hitap eden bir karakter olmasının avantajı ile bel altı komedi öğelerini aksiyonla birleştirerek fantastik film janrasında kendini ayrı konumlamayı başarabildi.

Ryan Reynolds Etkisi

Tabii burada Ryan Reynolds’un samimi ve hatta kendiliğinden alaycı kişiliğinin yanı sıra senaristlerin durum komedisindeki güçlü kalemlerini de hesaba katmak gerek. Deadpool 1’de sevdiğimiz ne varsa Deadpool 2’yi de aynı minvalde okumak yanlış olmayacaktır. Serinin ikinci filminde de kötüleri haklama işine devam eden ağzı bozuk kahraman Deadpool’u X-Men üyesi Cyclops’un oğlu olan Cable’ın peşine düştüğü mutant çocuğu korumaya çalışırken izliyoruz.

Zenginleşen hikâye yapısı

Reynolds’a eşlik eden Domino (Zazie Beets) karakteri Deadpool parodisine renk katarken Cable (Josh Brolin) ve talihsiz X-Force ekibi ile senaryo kurgusu aslında alıştığımız düzenin dışına sapmadan ve sadık izleyicilerin de beklentisini boşa çıkarmadan sağlam bir devam filmi sunuyor. İkinci film aile olmaya ve aile olmanın getirdiklerine odaklanıyor ve bunca akla zarar aksiyonun yanında yine geleneği bozmayarak Deadpool ve Vanessa romantizmini son kertede yaşatıyor. ‘John Wick’ ve ‘Sarışın Bomba’ filmlerinin yönetmeni David Leitch’in yönettiği ‘Deadpool 2’ aksiyon anlamında doyururken, bu filmle birlikte kurulan X-Force ekibinin yeni yan hikâyelerini ve özellikle Domino karakterinin spin-off’larını da önümüzdeki yıllarda beyazperdede izleyebiliriz gibi gözüküyor. Bugün vizyona giren ‘Deadpool 2’, Avengers’ı vizyondaki tahtından indirebilir mi bilinmez ama ilk filmde yakaladığı özgün mizah anlayışından hareketle yeniden harmanladığı eğlence ve aksiyon karmasıyla, sevenlerinin beklentilerini boşa çıkarmayacak gibi gözüküyor.

<p>Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'un  aksam.com.tr Genel Yayın Yönetmeni Serkan Fıçıcı'nın konuğu o

Milli Eğitim Bakanı Akşam TV'de... Serkan Fıçıcı'nın soruları yanıtladı

Yusufeli Barajı gövde inşaatında sona gelindi

Kahramanmaraş'ta heyelan sonrası oluşan Turkuaz Göl, turizme kazandırılacak

Mudanya Yat Limanı deniz salyasıyla kaplandı