• $8,1059
  • €9,711
  • 454.828
  • 1378.37
29 Haziran 2018 Cuma

Hangi filme gitsek?

Yaz aylarının rehaveti bu gün vizyona giren filmlerle birlikte biraz nefes aldırıyor sonunda… Hangi filme gitsem diye düşünüp düşünüp gitmeyenlerdenseniz, bu haftadan sonra işiniz zor. Çünkü haziranın son haftasından itibaren temmuz ayında oldukça iyi filmler sinemalarda boy gösteriyor olacak.

Denis Villeneuve’nin yönetmenliğini yaptığı, uyuşturucu kartelleriyle mücadele eden bir FBI ajanını hikâyenin merkeze alarak amansız bir operasyonu konu alan 2015 yapımı ‘Sicario’nun devam filmi ‘Soldado’ ilk filmdeki başrol oyuncuları Benicio Del Toro ve Josh Brolin ile yeniden karşımızda. Meksika-Amerika sınırındaki devlet-kartel savaşını konu alan devam filminde bu kez yönetmen koltuğunda ‘Suburra’ filmi ve ‘Gomorra’ TV dizisi gibi daha çok gangster/mafya filmleriyle tanıdığımız İtalyan yönetmen Stefano Sollima yer alması beklentileri de oldukça yukarıya çıkarıyor. İlk filmdeki atmosferi ve gerilimi korumayı başaran filmde, karakter gelişimleri ve Sollima’nın kattığı ruh öne çıkıyor. Bu türün sevenleri için hafta sonu iyi bir alternatif…

KAHKAHA SALONU

Bu haftanın bir diğer alternatifi ise eğlenceli konusuyla kahkahalarla salondan ayrılmayı garanti eden ‘Yakalandın’ (Tag) filmi. Konusunu bir grup arkadaşın, çocukluklarından bu yana oynadıkları elim sende oyunundan alan hikâye, yıllar geçmesine rağmen ne olursa olsun her koşulda elim sende oynamaktan vazgeçmeyen bu beş arkadaştan birinin evlenme arifesinde ve hatta düğününde bile oyuna devam etmesiyle daha da şenlikli bir hal alıyor. Jeff Tomsic’in yönettiği filmde, Mad Men’den tanıdığımız Jon Hamm, Hangover serisinin tanıdık yüzü Ed Helms ile birlikte Jeremy Renner ve Jake Johnson’ın yer aldığı oyuncu kadrosu filmi izlemeden dahi ikna etmeye yetiyor.

Son olarak haftanın öne çıkan filmlerinden, Hellen Mirren ve Donald Sutherland’ın başrolünde yer aldığı Paolo Virzi’nin yönettiği ‘Karavan’ (Leisure Seeker) ise eski bir karavanla yola düşen yaşlı bir çiftin yol hikâyesiyle iyi hissettiren bir Pazar günü filmi önerisi olarak bu haftaki en iyi alternatifler arasında yer alıyor.

<p>Kardiyoloji Uzmanı Prof. Dr. Özlem Esen Koronavirüs'ün kalp rahatsızlığı olanlar üzerindeki etkis

Koronavirüs Kalp Krizine Yol Açar Mı?

Güvenliğin dikkati, hayatını kurtardı

Polisin ikna çalışması sonucu teslim olan terörist ailesiyle buluşturuldu

Osmanlı döneminde padişahların iftar sofralarını süsleyen yemekler