• $17,9559
  • €18,4363
  • 1035.74
  • 2853.46
30 Mart 2018 Cuma

Guillermo del Toro’suz Pasifik Savaşı

İlk kez beş sene önce Meksikalı Yönetmen Guillermo del Toro’nun yönetimiyle, insanlığın sonunu getirmeye çalışan dünya dışı yaratıklar olan Kaijularla Jaeger isimli insan pilotlar tarafından kontrol edilen dev robotlar arasındaki amansız savaşı izlediğimiz ‘Pacific Rim’ bu kez devam filmiyle sinemalarda...

Bu seneki Oscar ödüllerinde ‘En İyi Film’ ödülü kucakladığı ‘Shape of Water’ın (Suyun Sesi) yanı sıra ‘Hellboy’ ve ‘Pan’s Labyrinth’de canavarlara ve insan dışı yaratıklara beyazperdede hayat veren Guillermo del Toro, ‘Pacific Rim’de fantastik öğeleri bilim kurgu ve aksiyonla birleştiriyor. Bunun yanı sıra yoğun koyu renk ağırlıklı bir renk paleti kullanımıyla da apokaliptik ortamı adeta bir tablo gibi resmediyor. İlk filmin bu denli etkileyici oluşu ikinci filmin yolunu hazırladı ancak bu sefer yönetmen koltuğunda Guillermo del Toro yerine ‘Angel’, ‘Daredevil’ gibi TV dizilerini yönetmiş olan Steven S. DeKnight var. İkinci filmde, Kaijularla savaşın ardından 10 sene geçmiş ve babası komutan Stacker Pentecost’un ölümünden sonra pilotluk eğitimini yarıda bırakıp hayatını hurda Jaeger parçaları çalarak sürdüren Jake’in (John Boyega), bir soygun sonrası izini sürdüğü Jaeger hackerı teenage Amara (Cailee Spaeny) ile birlikte hapsi boylamak yerine pilotluk eğitimine gönderilmesiyle ile asıl hikâye yeniden canlanıyor.

İlk filmi etkileyici yapan öğeler yani Guillerme del Toro’nun yaratıcı gücü bu filmde yok ama hikayenin dramatik unsurlarından ziyade ‘Pacific Rim Uprising’in heyecan dolu bir aksiyon filmi olduğunu söyleyebiliriz. Ve yine ilk filmdeki gibi öne çıkan bir Idris Elba karakteri yerine Charlie Day, Scott Eastwood ve son iki Star Wars filmiyle tanıdığımız John Boyega ile ortalama seyreden bir oyuncu kadrosunu izliyoruz. Devam filminde en azından karakterlerin hikayeye farklı bir derinlik kattığını görmek, belki biraz daha yan hikayeleri hissedebilmek iyi olurdu… Son tahlilde, ‘Pasifik Savaşı İsyan’ iyi vakit geçirmeyi garanti eden, temposu yüksek ve göz alıcı efektli bir aksiyon filmi olarak aklımızda kalıyor.

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...