• $28,9238
  • €31,245
  • 1877.99
  • 8057.42
19 Ekim 2018 Cuma

Ev alma komşu al!

Daha bilemiyorum başka hangi şekilde adını ansak ama şurası kesin ki Onur Ünlü, yine seyirciyi aynı anda hem en eğlenceli şekilde şaşırtmayı hem de şaşırtmamayı başarıyor. Selcan Özgür ile birlikte kaleme aldığı, A. Taner Elhan’ın yönetmenliğini yaptığı ‘Sevgili Komşum’ birbirinden farklı profilde insanların oturduğu bir apartmana taşınan bir kadının tam yeni bir hayata adım attığını ve artık daha güvende olduğunu düşündüğü anda, evin gerçek sahibinin çıkagelmesini ve bundan sonra tüm apartman sakinleri için hayatın bambaşka bir şekil almasını konu alıyor.

Film, en başında seyirciyi saran merak duygusuyla her anında tahmin edilebilecek gibi gözüküp sağ köşeden girip sol köşeden çıkıyor ve seyircinin tüm tahminlerini yavaş yavaş çökertiyor. Buraya kadar şahane! Ta ki hikâyenin virajlarından kendi de yorulan anlatıcı kişi tahmin edilebilir hale gelene kadar… Onur Ünlü’nün ‘Cingöz Recai’ ve ‘Aşkın Gören Gözlere İhtiyacı Yok’ gibi son dönemdeki birbirinden farklı türdeki işlerine baktığımızda ‘Sevgili Komşum’ hikâye anlatımı ve sürükleyicilik bakımından daha geniş bir kitleye ulaşabilir gibi gözüküyor. Tabii bunda Erkan Can, Emre Altuğ, Selin Şekerci, Sezin Akbaşoğulları ve Selim Bayraktar’ın muntazam oyunculuklarının da etkisi büyük.

ZAMANDA YOLCULUK

Yönetmenliğini Volkan Kocatürk’ün yaptığı, Burak Can, Sude Zulal Güler, İbrahim Yıldız, Yurdaer Okur, Pelin Akil ve Rüzgar Aksoy’un başrollerini paylaştığı ‘Keşif’ bugün vizyona giren diğer filmlerden. Zamanda yolculuk yapan 3 gencin kendilerini Çanakkale Savaşı’nın ortasında bulup dönemin tüm gerçeklerini kendi gözleriyle görmelerini konu alan film gençlere hayattaki amaçlarını sorgulatma fikriyle yola çıkıyor. Hikâyesinin merkezine, Türk Sineması’nda pek fazla örneği olmayan zamanda yolculuk konusu alan ‘Keşif’, hem gençlik hem de fantastik türü zorlama olmayan, samimi bir dille harmanlıyor.

<p>TRT'nin dijital platformu Tabii'nin iddialı dizilerinden biri olan Rumi, 2. sezonuyla platformda

Rumi'nin 2. sezon fragmanı yayınlandı

İşgalci İsrail Batı Şeria'da ablukaya devam ediyor... Cenin Mülteci Kampı'na baskın

300 bin TL ile 350 bin TL arası! İşte adeta teklif yağan ikinci el otomobil modelleri…

Anadolu kökenli 41 eser Türkiye'ye dönüyor... Yurtdışına yasadışı yollarla kaçırılmışlardı