• $32,2511
  • €35,0023
  • 2418.47
  • 10676.7
7 Aralık 2018 Cuma

Boldi dörtnala

Gerçek yaşam hikâyesinden sinemaya uyarlanan yapımları bu sezon daha fazla beyazperdede görmeye başladık. Birçok sinemaseverin dikkatini ‘Müslüm’ filmi ile çeken biyografik uyarlamalara şimdi de ‘Şampiyon’ ekleniyor. Yönetmenliğini Ahmet Katıksız’ın yaptığı film, 90’lı yılların efsane yarış atı ‘Bold Pilot’un sahibi olan Atman Ailesi’nin kızı Begüm Atman ile genç jokey Halis Karataş’ın bir araya gelişini ve tüm zorluklara rağmen aşkın kazanmasını konu alıyor.

At yarışıyla ilgilenmeyenlerin bile sevgisini kazanan Bold Pilot’ın başarıya doğru dörtnala koşan hikâyesi daimi jokeyi olan Halis Karataş (Ekin Koç), sahibi Özdemir Atman’ın (Fikret Kuşkan) kızı Begüm Atman (Farah Zeynep Abdullah) ile Boldi’yi sahiplenmiş sevmiş herkesin gözünden yeniden hayat buluyor. Babasının tüm itirazlarına karşın İstanbul’a jokey olmaya giden Halis Karataş’ın Özdemir Atman’ın sahip olduğu taylar arasında daha 2 yaşındaki Boldi’yi seçip yetiştirmek istemesiyle başlayan hikâye oldukça ilham verici… Boldi zor bir taydır; Halis de inatçı. Haliyle zoru başarmak için iyi bir takım olurlar ve birlikte önemli yarışlar kazanırlar. Bu sırada Boldi’nin bakımını üstlenen Begüm ile Halis arasındaki arkadaşlık da büyük bir aşka dönüşmektedir. Halis ve Boldi’nin başarmak için, Begüm için yılmadan çalışması, Begüm’ün de hayata tutunması için umut olur.

UMUDUN YOLCULUĞU

1996 yılındaki 70.Gazi Koşusu’nda Bold Pilot’ın kırdığı rekora da yer veren film aslında unutulmaz bir at yarışından ve fevkalade güçlü bir attan ziyade, umudun yolculuğunu konu alıyor. ‘Şampiyon’, bir canlının zaferinin bir ailenin toparlanıp yeniden güç buluşundaki ve hatta bir aşkın başlayışındaki gücünü etkileyici bir hikâye anlatımıyla ele alıyor ve bir an için bile sürükleyiciliğini kaybetmiyor. Ekin Koç, Farah Zeynep Abdullah ve Fikret Kuşkan’dan oluşan oyuncu kadrosu ise filmin yoğun dramatik yanını verebilmede oldukça doğru bir seçim… Bold Pilot gibi efsane bir atı anlatırken seyirciyi de filme dahil edip, Bold Pilot sevenlerin de heyecanını ve duygusunu hissettirmeye çalışmak hikaye örgüsünü daha da güçlendirmiş. Daha önce at yarışı izlememiş ve hatta hiç merak etmemiş birçok izleyiciyi bile uzun süre etkisi altında bırakacak olan ‘Şampiyon’, Halis ve Begüm’ün aşkını ve umudun gücünü merkezine alırken atçılık sporunun ardındaki emeğe ve inanca dikkat çekmesiyle de kıymetli…

<p>19 Mayıs'ta İbrahim Reisi ve Azerbaycan Cumhurbaşkanı İlham  Aliyev birlikte baraj açılışı yaptı.

İRAN CUMHURBAŞKANI İBRAHİM REİSİ KİMDİR?

Kapış kapış gidiyor: 80.000 TL'den başlıyor! İşte ikinci el araba modelleri

2024 bekçi alımı ne zaman?

Serenay Sarıkaya Mardin'de!