• $16,9802
  • €17,501
  • 984.321
  • 2404.95
28 Eylül 2018 Cuma

Bırakma Beni

Henüz izlemediyseniz, Cannes ödüllü Bosnalı yönetmen Aida Begic’in yazıp yönettiği ‘Bırakma Beni’ (Never Leave Me) vizyondayken kaçırmamanız gereken filmlerden... Savaşta ailelerini kaybettikten sonra yetimhaneye gönderilen 3 Suriyeli çocuğun hikâyesini konu alan film, en zor koşullarda bile hayallere tutunmayı ve umutla yeni bir hayata başlamayı yüreğe dokunan bir anlatımla beyazperdeye taşıyor. Savaş mağduru çocukları iyileştirmek amaçlı bir atölye projesi sonucu filme dönüşen yapımda mülteci kampından seçilen çocukların gerçek hikâyelerini izliyoruz. Bu arada filmin 2019 Oscar ödüllerinde Bosna Hersek adına “En İyi Yabancı Film” kategorisinde aday olarak seçildiğini de belirtelim.

GERİ DÖNDÜ!

Bir zamanların ünlü TV dizisi ‘Alias’ ile tanıdığımız ve sert kadın rollerine büründüğü aksiyonu bol yapımlarla romantik filmler arasında gidip gelen filmografisine rağmen pek bir sevdiğimiz Jennifer Garner ‘İntikam Meleği’ (The Peppermint) ile yeniden karşımızda… Filmin konusuna gelince, bir uyuşturucu çetesinin hain bir saldırısı sonucu kocasını ve kızını kaybeden Riley North, sistemin ailesinin katillerini cezalandırmadığını görünce öfkesini dindirmek üzere ortadan kaybolur. Geri döndüğünde ise, ailesinin öldürülmesine sebep olan ya da göz yuman kim varsa kendi adalet anlayışına göre cezalandırmaya başlar.

İntikam temalı aksiyon filmlerini sevenleri mutlu edecek yapımda özellikle Jennifer Garner’ın oyunculuğu ve dövüş sahnelerindeki çevikliği öne çıkarken, Equalizer (Adalet), John Wick gibi bu türün en çok bilinen ve geniş hayran kitlesine sahip yapımlara kıyasla senaryodaki boşluklar nedeniyle hikâyenin belli noktalarda eksik kaldığını görüyoruz. Büyük bir acı sonrası başkarakterin dönüşümünü ve yepyeni bir amaçla yola çıkışını izlerken tamamen seyirci hisleriyle eksik noktaları birleştiriyoruz ancak aradaki dönüşümün nasıl, ne şekilde olduğu hakkında en ufak bir ipucu veya referans bile filmde verilmiyor. Riley North tek başına kendi adaletini getirirken karşı saflarda yer alan kötü polis (dedektif Stan Carmichael) aşamada altı tam olarak doldurulamıyor ve artık son kertede adeta tek kart hareketiyle filmin tüm gizemi aydınlanıyor. ‘Taken’ filminin yönetmeni Pierre Morel’in yönettiği film, yine de hızlı aksiyon sahneleri sayesinde sürükleyiciliğini kaybetmeden ilerliyor.

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı