• $17,9525
  • €18,4101
  • 1034.43
  • 2857.45
23 Mart 2018 Cuma

Bildiğimiz Tomb Raider Yeni Lara Croft

İlk kez 2001 senesinde izlediğimizde, konusundan çok izleyenlerin dikkatini başrol oyuncusu Angelina Jolie’ye çeken Tomb Raider 17 yıl aradan sonra günümüze uyarlanmış yeni sürümüyle ve belki de ilk yola çıkış amacına en uygun versiyonuyla karşımızda!

Filmin konusuna gelince, gizemli konulara merak salan zengin işadamı Richard Croft’un kraliçe Himiko’nun mezarını bulmak için Lara’yı ardında bırakmasından bu yana 7 sene geçmiş, kendisinden bir daha haber alınmayan babasının bıraktığı mirasa el sürmeyen Lara ise Londra’da bisikletli kuryelik yaparak hayatını kazanmaktayken babasının bıraktığı bir bilmeceyle karşılaşıyor ve babasının izini sürmek üzere yola çıkıyor. Bir video oyunundan sinemaya uyarlanan maceracı arkeolog Lara Croft karakteri Angelina Jolie’nin de varlığıyla yıllar içinde daha cesur bir kimliğe bürünmüş olsa da Alicia Vikander ile yeni Tomb Raider’da kendi ayaklarının üstünde duran, zeki ve güçlü bir Lara Croft görüyoruz.

Indıana Jones’u özleyenlere…

Haliyle karşımızda mini şortlar yerine kargo pantolonların içinde daha sert bir Lara Croft var. Filmin, daha doğrusu Jolie’nin hayranları Vikander’ı nispeten sıkıcı bulsa da yeni Lara Croft izleyicinin de kendine daha yakın hissedebileceği bir karakter. Tabii filmde adeta Indiana Jones’un kadın versiyonu gibi oradan oraya uçan kaçan, dayanıklılık testinden geçercesine tüm klişe tuzaklara fizik ve zihin gücüyle hazırlıklı bir kadın kahramandan bahsediyoruz ve serinin önceki filmlerine göre en büyük fark da bu… Film, ana karakterin ele alınış şeklindeki temel farklılığı merkezine alarak, Lara ve birlikte denize açıldığı Lu Ren’in baba sorunsalına da kıyısından köşesinden değinmeye çabalıyor. Yönetmen Roar Uthaug, karakterin yolculuğunu ve nereden nereye gittiğini anlamak açısından hikâyeyi en başa sarıp boşlukları doldurmaya çalışırken temposu yüksek, hızlı bir aksiyon filmi yapmış. Alicia Vikander’ın rolüne insanüstü bir çabayla hazırlandığını gösteren performansı, Dominic West’in doğal karizması, Walton Goggins’in filmin kötü karakteri Mathias Vogel’i canlandırırken ‘kötülük yapmakla istediğini elde etmek’ arasında tutturduğu makul denge oyunculuklarda öne çıkıyor. Tomb Raider, önceki filmleriyle kıyaslandığında sürükleyiciliği ve yarattığı heyecanla kendi için bir yükseliş yakalıyor ve 2 saatlik iyi bir seyir sunuyor.

<p> </p>

6'lı masa paralel bir YSK mı oluşturdu?

Sanki o değil bir başkası! Feride Hilal Akın'ın yaptırdığı estetik yok artık dedirtiyor

Stranger Things'in yıldızı Millie Bobby Brown sitem etti: Benim neyimden nefret ediyorlar?

'Şimdi Beşir düşünsün!' Aşk-ı Memnu'nun Cemile'si Pelin Ermiş'e kim 40 yaşında der ki...