• $9,262
  • €10,7921
  • 526.391
  • 1409.56
31 Aralık 2010 Cuma

Mutlu yıllar

Bugün 2010 yılının son günü. Güzellikleri ve çirkinlikleri ile bu sene de bitti gitti işte. Bugüne kadar zamanı tutabilen mi olmuş? Akıp gidiyor avuçlarımızın arasından bizlere nanik yaparak. Bizlerse sadece önümüzden pervasızca geçişini izlemekle yetiniyoruz, zaman denilen hainin.

Bizi terk edeceğini bile bile tüm varlığımızı sunduğumuz bir sevgili 'zaman'. Sadakatsiz ve acımasız, kimsenin gözünün yaşına bakmıyor giderken. Eh, bize de gidene kal demek yakışmaz zaten. 'Öyleyse git gidebildiğin yere, gelirsem arkandan gözüm kör olsun' diyerek devam edelim.

Ben bugün sizlere yeni yıl güzellemeleri derledim. Özlü sözlerden...
'Geçen yılın sözcükleri geride bırakılan dile aittir, yeni yılın sözcükleri ise yeni bir ses bekler.' (Thomas Elliott)

'Birçok insan eski alışkanlıklara yeni bir başlangıç yapabilmek için yeni yılı bekler.' (Anonim)

'Yılbaşı günü, herkes için doğum günüdür.' (Charles Lamb)

'Yeni bir yıl, aynı hedefler...' ( Joe King)

'Yeni yılda niye gece yarısına kadar otururuz bilir misiniz? İyimserler, yeni yılın gelişini görmek için beklerler, kötümserler eski yılın bitip gittiğini garanti altına almak için.' (Bill Vaughn)

'Geçtiğimiz yılı çöp sepetine atalım, çünkü mükemmel değildi. Ve Tanrı'ya şükredelim çekip gittiği için.' (Brooks Atkinson)

'Tüm problemlerinizin yeni yıl için aldığınız kararlar kadar kısa sürmesini dilerim'
(Joey Adams)

'Zaman mutsuzlukların ilacı ya da mutlulukların katili değil, onlar hep oralarda bir yerlerde durmaya devam ediyorlar. Zaman anılarımızı ya da yaşananları değil, bizleri değiştiriyor. Onunla birlikte akan biziz. Hızla akan bir nehir gibi oradan oraya kıvrılarak ama mutlaka kendi yatağımızda akıyoruz. Bir gün denizlerle buluşana, yani gerçek huzuru bulana dek akmaya devam edeceğiz... Zamanı rakamlandırmışız ya bir kere. İşte yani bir başlangıç daha yaptık zamanların birinden...' (Deniz Ülke)

2011 yılının herkese mutluluk ve huzur getirmesini dilerim. 'Bu da geçer' dediğimiz günlerin az, 'geçmesin, bitmesin' dediğimiz günlerin çok olması umuduyla...

<p>İstanbul Altınbaş Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Eray Güçlüer, terör örgütü DHKP-C operasyonuna i

Kılıçdaroğlu'nun iddiası yeniden gündemde

Fenerbahçe, Trabzon'a ayak bastı

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (16 Ekim 2021)

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Angela Merkel ortak basın toplantısı düzenledi