• $13,5317
  • €15,3365
  • 788.749
  • 1979.83
25 Ocak 2017 Çarşamba

Trump ne ile uğraşıyor?

Yeni ABD Başkanı Donald Trump, cuma günü iş başına geçtikten sonra cumartesi günü ABD’nin hemen her kentinde oldukça kalabalık protestolarla karşılaştı. Protestolara karşı ise, hep olduğu gibi 'Twitter' protestoları ile cevap vermeye çalıştı.

Washington’da yüz binlerce protestocuyu televizyondan izledikten sonra attığı ilk tweet "Daha yeni seçim oldu, bu insanlar seçimde oy vermemişler mi?" şeklinde bir yaklaşımda idi. Ancak birkaç saat sonra tezini değiştirdi. Yeni bir tweet ile "İnsanların görüşlerini söylemek ve protesto hakkı demokrasilerde tabii ki var!" diyerek pozisyonunu değiştirdi.

Trump, yemin törenini de tweet ile gündeme getirdi. "Televizyonlarda izleyen sayısı 31 milyon kişi , müthiş bir rakam!" dedi ve ilave etti. "4 yıl evvelki yemin törenindeki izleyen sayısının, Nielsen’e şirketine göre, bu seferki 31 milyon kişilik insan tarafından izlenme rakamından (Obama’nın 2013 yılındaki ikinci seçilmesi) 11 milyon daha az olduğunu" vurgulayarak sevinerek açıkladı. Halbuki Nielsen verilerine göre Obama’nın ilk seçildiği 2009 yılı töreninde tam tamına 37.8 milyon kişi tarafından izlenmişti. Obama İlk atandığı 2009 seçimde Trump’ın ilk seçiminin olan rakamından tam 7 milyon kişi fazla insan tarafından izlemişti.

Trump pazar günü İsrail Başbakanı B. Netanyahu ile görüştü. Diğer taraftan sürekli gündeme getirilen, ödediği vergilerin ne zamanda ne kadar olduğu konusu hakkında da bir 'White House' personeli tarafından yapılan açıklamayla, "Seçimde çok konuştuk, artık konuşmayacağız!" diyerek konuşmadı.

Ocak ayının onbirinde bir toplantıda CIA ve diğer benzer ajanslarının kendisi hakkında bilgi sızdırdıkları şeklinde bir ithamda bulunmuş ve de ithamları da devam ettirmiş ve "Bu tür şeyler sadece Nazi Almanyasında olabilir!" demişti. Sonra da bu cumartesi günü CIA binasına bir sulh ziyareti yaptı. CIA Başkanı John Brennan ise bu tezi tamamen reddeden bir açıklama yaparak "Trump utanmalı!" dedi. Trump bu hafta sonu gerçekleştirdiği CIA ziyareti esnasında da özellikle medya mensuplarına hakaretler yağdırmış ve "Medya habercileri dünyanın en az dürüst insanları!" demişti.

Demokratların temsilcisi Schumer ise "Trump artık seçim kampanyasında değil, artık başkan! Atanma törenini izleyen sayısı ile uğraşacağına, cumartesi günü Washington, New York, Boston ,Los Angeles ve Chicago gibi kentlerda toplanan protestocuların gündeme getirdiği sorunlara çözüm bulmakla uğraşması gerekiyor!" diyordu. Washington’daki protesto toplantısı da, izleyenlere göre Trump’ın başkanlık yemini töreninden daha fazla insan tarafından izlenmişti.

Trump artık şu 'tweet' sohbetlerini bir kenara bıraksa iyi olacak!

<p>1-DUNE</p><p>Okunması zor bir kitabın sinema uyarlamasını pek çok insan dört gözle bekledi

2021'in öne çıkan ve en çok konuşulan filmleri

Topladığı tahtalardan öyle bir şey yaptı ki...

Son hali hayran bıraktı! Hurdalıktan 2000 dolara satın aldı

Tesla'nın koltuğunu kestiler! Bakın içerisinden neler çıktı