• $7,4153
  • €8,9807
  • 437.482
  • 1467
21 Eylül 2011 Çarşamba

Orta sahasız olmuyor

F.Bahçe'de büyük bir şölen vardı. Ama şölen futbolda değildi. Şöleni oluşturan, tribünleri dolduran kadınlar ve çocuklardı. TFF'nin aldığı doğru bir kararla maç tam bir şenlik ortamında oynanıyordu. Bir kez daha söyleyeyim; seyircisiz futbol, futbol değil... 
Maç başında F.Bahçe oyuna hakim olacakmış gibi gözüktü ama birkaç dakika sonra Manisaspor oyuna ortak oldu; 4-5-1 sistemiyle orta sahayı kaptı.
Dramatik durumu şöyle söyleyelim; İlk gol girişimi 35'te Yiğit Gökoğlan ile Manisa'dan geldi. Ve Volkan pozisyonu kurtardı. Klukowski'nin çıkıp Ferhat'ın girmesi, sakatlanan Selçuk'un yerine Gökay'ın alınması maça biraz tempo getirdi. Gökay ve Caner orta sahada çok koşarak F.Bahçe'yi canlandırdılar. Alex ve Semih'in ayağına top değmemişken, 41'de Caner'in pasıyla Senegalli Dia golü attı...
ÖZDEŞ'TEN DOĞRU HAMLE
İkinci yarıda Manisa'nın başına bir de felaket geldi. Nizamettin ikinci sarıdan atıldı. İyi bir teknik adam görüntüsü veren Kemal Özdeş, forvetten Kahe'yi çıkartıp Mehmet Güven'i alarak orta saha hakimiyetini devam ettirme kararını verdi. Alex'in oyundaki ilk icraatı 57'de çektiği ve İlker'in kurtardığı şuttu.
F.Bahçe bastırıyordu ama geçmişten biliyoruz ki; F.Bahçe geride az adamla kaldığı zaman hata yapıyor. Nitekim 65'te oluşan bir karambolde savunmadan çıkan Ömer, kale ağzında kafayı vururken Bilica'nın da ayağına temas eden top Volkan'ı aştı ve skor eşitlendi.
SON VURUŞLAR ETKİSİZDİ...
Maçın sonuna doğru F.Bahçe baskıyı artırıyor; pozisyonlara da giriyor ama gol atamıyordu. Bütün maç boyunca toptan uzak kalan Semih ve Dia'nın yerine giren Bienvenu de son vuruşlarda etkisiz kaldılar.
Peki Fenerbahçe neden puan kaybetti?
Birincisi yorgundu... İkincisi orta sahayı doksan dakika boyunca elde edemedi.
Defalarca söyledim; Eğer F.Bahçe'yi yenecekseniz, orta alanı kaybetmeyeceksiniz..

<p><span>MHP lideri Devlet Bahçeli partisinin grup toplantısında önemli açıklamalarda bulundu. HDP E

PKK'nın bir kolu gibi çalışan HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Klozeti açınca dev yılanla göz göze geldi! İşte o korku dolu anlar...

Eren-5 operasyonunda 53 sığınak ile 62 depo kullanılamaz hale getirildi