• $13,563
  • €15,2946
  • 776.869
  • 1981.04
1 Eylül 2013 Pazar

Nihayet F.Bahçe

Geçtiğimiz haftalarda fizik kondisyon zayıflığı, takım oyunu eksikliği, sistemsizlik ve düşük tempo ile eleştirilen F.Bahçe bu sefer kendi sahasında Sivas’a 5 gol atarak maçı 5-2 kazandı. Ersun Yanal, lisansı yeni çıkan Holmen’i, Selçuk ve Meireles ile beraber orta sahaya koymuştu. Holmen’in katkıları maçı değiştiren önemli bir faktör oldu. Holmen, hem orta alandaki üçlüde etkiliydi hem prese önemli katkı yaptı hem de hücumu zenginleştirdi. F.Bahçe böylece oyunun her iki yanını da oynayan bir oyuncu kazanmış oldu.

Diğer taraftan son birkaç maçtır çok eleştirilen Emenike, santrfor pozisyonundan sağ açığa alınmıştı. Bu da çok isabetli bir değişiklik oldu. Emenike, kapalı savunma oynayan rakiplere karşı santrfor pozisyonunda çok etkili olamıyordu ama sağ kanatta çok daha fazla etkili oldu, rakipleri biri birde geçerek gol pozisyonu ve goller üretti.

F.Bahçe maça yavaş başlamakla beraber 15. dakikada Emenike’nin ortasında Kuyt ile golü bulduktan sonra kanat ataklarını en önemli silah haline getirdi. Emenike’nin sağ da oynamasına rağmen Kuyt da sol kanatta oynayarak çok başarılı oldu. F.Bahçe’nin farklı skora ulaşmasına önemli bir faktör de Sivas kalecisinin yan toplarda yaptığı hatalardı. 32 de kornerden gelen topa Alves kafayı vururken, ikinci golün oluşmasında yine bariz kaleci hatası vardı. 35’te üçüncü golde de Borjan yine topu ıskaladı.

Maçın bitiminde F.Bahçe 9 tane gole dönük hücum yapıp bunlarda 5 tane golü bulmuştu. Sivas ise ilk devrede ancak 45’te Burhan ile ilk ciddi sayılabilecek hücum girişimini yaptı. Özetle bu haftaki F.Bahçe geçmiş haftalardakinden daha farklı ve daha pozitifti.

<p>Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'ne bağlı Usluca  Mahallesi'nin büyük bir bölümü baraj suyu altında ka

Servis yok, kayık var

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı

Antalya'yı fırtına vurdu! Dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

1,5 ton skunk ele geçirildi