• $7,3742
  • €8,9822
  • 443.005
  • 1551.57
21 Ekim 2012 Pazar

Mükemmel bir maçtı

Dün Bursa'da mükemmel bir maç oynandı. Her iki takımın da çok koştuğu, her iki takımın kalecisinin de yıldızlaştığı bu maçta Bursaspor'un görüntüsü şampiyon olduğu seneki performansına yakındı. Maç genelinde oyunu kontrol eden takım da Bursaspor oldu.
Bu maç aslında çok önemliydi. Her iki takımın da eksikleri vardı. Ama buna rağmen her iki takımın da ispat etmesi gereken bazı şeyler vardı.
F.Bahçe, Alex'siz son iki maçını kazanmıştı. Üstelik bunun biri UEFA Avrupa Ligi, diğeri derbi karşılaşmasıydı. Bunun tesadüf olmadığını göstermek zorundaydı. Bursaspor ise ligde 10'ncu durumdaydı ve kazandığı takdirde 5. durumdaki F.Bahçe'yi yakalayacaktı. Kaldı ki, Bursa'nın hücum performansı iyiydi ama savunması zayıftı. Ama maçta Bursaspor hem forvette çoğalarak hem de orta alana büyük çapta hakim olarak pozisyonları bulan taraf oldu. Ancak ikinci devrede özellikle maçın son demlerinde F.Bahçe'de maçı kazanabilecek fırsatlar buldu.
VOLKAN VE CARSON SÜPERDİ
Geçtiğimiz haftalarda kilo almış, moralsiz ve formsuz gözüken Volkan Demirel, birçok pozisyonu durdururken, maçın son 20 dakikasında golleri engelleyen Carson oluyordu.
Dünkü maçta Batalla, N'Diaye, İbrahim ve  Carson gibi oyuncular Bursa'ya hayat verirken, Vederson zayıf gözüktü. F.Bahçe'de Volkan, Sow ve ikinci devrede oyuna giren Miroslav Stoch takımı ayakta tutan oyunculardı.
İlk devrede pasif gözüken Cristian Baroni, temponun daha da düştüğü ikinci yarıda önemli katkı yaptı. Kocaman'ın ilk 11'e koyduğu Krasic, kötü oynamadı ama yerine giren Stoch, daha etkili hücum katkısı yaptı. Bir futbol yorumcusu olarak bu maçtan büyük keyif aldığımı ve her iki takımında iyi oynadığını söylemem gerekli.

<p>Merkez Bankası Para Politikası Kurulu faiz kararını açıkladı. Yüzde 17 olan politika faizi artmad

Yılın ilk faiz kararı

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Muğla'da deniz suyu 20 metre çekildi

Ankara'nın en yaşlı iki kadınına koronavirüs aşısı yapıldı