• $13,5266
  • €15,2946
  • 776.035
  • 1981.04
12 Ekim 2017 Perşembe

IMF Ekonomi Raporu

IMF her yıl biri ilkbahar, biri de sonbaharda olmak üzere global ekonomiyi ve tüm ülkelerin ekonomilerinin detaylarını inceleyen kabaca 250-300 sayfalık raporlar yayınlar. Bu yıl da IMF raporu 10 Ekim tarihinde yani iki gün önce yayınlandı.

Aşağıda, önümüzdeki birkaç gün rapordaki verilerden faydalanarak Türkiye ekonomisinin karşılaştırmalı durumunu size sunacağız. Tablo rapordan alınan IMF’in global reel büyüme istatistiklerini aktarıyor.

Tabloda görüldüğü gibi 2017 yılında Türkiye’nin reel büyümesi ve de gelişmekte olan tüm gariban ülkelerin ortalama reel büyümesi, global büyüme verisinden ve de gelişen ülkelerin büyümesinden oldukça büyük.

İşte büyüme tahminleri

Önümüzdeki birkaç günde önemli ülkelerin çok daha fazla sayıda ekonomik verilerini, daha da geniş ve detaylı olarak yayımlayacağız.

Ancak bir şey unutulmamalı. IMF yüzlerce ülke hakkında ayni anda verileri aktarıyor. Bu çok sayıda ülkeyi ve birçok verileri içeren rapor bir veya iki aydan önce hazırlanıp, yayınlanamaz. Bu nedenle en son dönem veri sayıları küçük farklılıklar içerir.

Yarın devam edilecek!

<p> </p>

Muhalefet yatırıma neden karşı?

AFAD'dan Afganistan'daki ihtiyaç sahibi 2 bin aileye gıda yardımı

Antalya'yı fırtına vurdu! Dev dalgalar oluştu, ağaçlar devrildi

1,5 ton skunk ele geçirildi