• $7,403
  • €9,0147
  • 440.845
  • 1542.45
24 Ekim 2012 Çarşamba

G.Saray şanssızdı...

Dün G.Saray çok şanssızdı. Tabiat G.Saray'a çok kötü davranmıştı. Bu çamurda, bu zeminde futbol oynamak mümkün değildi. Tabii bu ilk defa olmuyor. Ali Sami Yen'de kar altında bir Werder Bremen maçı oynanmış ve Rotariu son dakikada topu çizgiden içeri vuramamıştı. Üstelik G.Saray yediği golde de çok şanssızdı. Kendi oyuncusuna çarpıp giren tesadüf bir gol yemişti.
Bunları söylüyoruz ama düşünülmesi gereken bazı şeyler de var;
ARTIK DEŞİFRE OLDUK
Artık Türk futbolu yani hem Milli takım hem de G.Saray iyice analiz edilmiş durumda. Alan savunmasına gol atma becerisi olmadığını, sekiz kişilik savunmayı kolay geçemediğimizi artık tüm takımlar biliyor. Bundan sonra da hep kalabalık alan savunmasına karşı oynayacak. Üstelik penaltı kaçırma marifetimiz de var ve kornerleri ortalamak yerine pas atma mantığı ne? Üstelik forvetlerimiz düz oyuncular, kapalı savunmaya karşı etkili olmaları mümkün değil ve sadece fizik gücü ile bu sahada gol atmak çok zor. Tabii bir de rakibin üstüne iyice abanıp kontrataktan gol yeme huyumuzda var. Kötü zemin de yerden oynamakta uzun süre ısrar etmemizin nedenini de anlayamıyorum. Bu zeminde %60 top hakimiyeti demek yavaş oynamak demektir.
DOLDUR-BOŞALT OLMUYOR
Maçın %60'ını on kişi oynayan rakibi de bulmamıza rağmen düzgün orta yapamadığımızdan golü çok zor buluyoruz. Havadan oynama bizim yaklaşımımızda tesadüfi doldur-boşalt demek. Halbuki havadan topları kenardan ve kaleciye uzak yere atmamız doğru değil miydi?
Sonunda G.Saray'ın akıllı oynayan elemanı Amrabat, bir tane güzel orta yaptı ve 76. dakika da olsa golü bulabildik. Futbolumuzu zor günler bekliyor...

<h3>Süper Lig'in 20. haftasında Fatih Karagümrük ve Beşiktaş karşı karşıya geldi. Maç Kara Kartal'ın

Beşiktaş-Karagümrük maç yorumu

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, yarıyıl tatili zilini çaldı

Bülent Turan, 1915 Çanakkale Köprüsü inşaatında incelemelerde bulundu