• $7,4183
  • €8,9862
  • 437.528
  • 1467
17 Eylül 2011 Cumartesi

Fener bu hafta hırslı

Geçen hafta F.Bahçe hem eksik oyuncuları nedeniyle hem de şike operasyonlarının yarattığı gerilimle maça durgun ve donuk başlamıştı. Ancak G.Antep'te karşılarında gol atma potansiyeli olan bir takım olduğunu bildiklerinden karşılaşmaya en başından konsantre başladılar.
İlk 5-10 dakikadan sonra oyun bir orta saha çekişmesine döndü. F.Bahçe bu maçta savunmada daha tedbirli oynadı ve geçen hafta verdiği açıkları vermedi. Alex ve Caner'i ilk 11'de oyuna başlatarak Cristian'ı da mümkün olduğunca ileri sürerek daha yüksek dozda hücum etkinliği yapmaya çalıştı. F.Bahçe'de sürpriz denecek kadar çok katkı yapacak oyuncu da Ziegler'di. Ziegler her yakaladığı pozisyonda sol kanattan hücum ederek ataklarını geçen haftanın aksine iyi paslarla sonuçlandırarak olumlu katkı yaptı.
BORAL MAÇI ÇEVİRDİ
F.Bahçe aslında 5. dakikada Bilica ile gole kavuşabilirdi ama kafa vuruşu direği sıyırarak çıktı. 24. dakikada Wagner'in gol olabilecek şutunu Volkan çeldi. 28. dakikada Olcan'ın 25 metreden attığı müthiş şut ile de Fenerbahçe mağlup duruma da düştü. Ancak belirttiğim gibi F.Bahçe bu hafta arzulu ve kazanmak için çalışan bir görüntü veriyordu. Mehmet Topuz'un sakatlanmasına rağmen onun yerine giren Uğur Boral'ın katkısı maçın çevrilmesini sağladı. 35 ve 54. dakikalarda Alex kale ağzındaki karambollerde iki tane gol üreterek F.Bahçe'yi öne geçirdi. Ancak bence Olcan'ın sakatlığından sonra Wagner'in de oyundan alınması G.Antep'in gol atma kapasitesini çok düşürdü. Artık bu noktadan sonra olabilecek şey F.Bahçe'nin farka gitmesiydi o da gerçekleşti. Maçın son yarım saatinde G.Antep takımının yorgun görüntüsü de F.Bahçe'nin işini kolaylaştırdı. Maçı başından itibaren hırslı oynamak galibiyeti getiren faktör oldu.

<h3>Akşam Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kartoğlu, CHP'nin 'Militan' provokasyonunu AKŞAM TV

CHP neden 'Militan' provokasyonu yapıyor?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

İstanbul'da etkili olan yağışlı hava, trafikte yoğunluğa neden oldu

Yıldırım çarpmasının vücutta bıraktığı ilginç izler