• $ 7,3631
  • € 8,7169
  • 460.112
  • 1083.83
Haber Hattı
Haber hattı
0530 708 54 54
Bip""/
Haber hattı
0530 708 54 54
Reklamı Kapat

Boris Johnson galiba iş başına gelecek!

Boris Johnson, en son duruma göre, seçimle İngiltere’nin başbakanı olacakmış gibi görünüyor!

Ekim 2019 tarihinde ülkeyi Avrupa Birliği’nden çıkaracak ve de İngiltere’yi masum bir yaklaşımla bağımsız yapacak ve kendisi yönetecekti.

Johnson aslında birkaç kuşak evvel Türk vatandaşı olan bir aile kökeninden gelmiş ve ailesi İngiltere vatandaşı olmuştu. Boris Johnson 54 yaşında. Karşısında rakip olarak, salt 34 destekçisi olan ama dışişleri uzmanlığından gelen Jeremy Hunt bulunuyordu. Ama parlamento, Brexit girişimini üç defa reddetmişti. Jeremy Hunt aynı zamanda ‘no Brexit’ anlaşmasını da reddetmeye çalışmıştı. Bu durumda ise sonraki başbakan seçimde mücadele edip kazanacaktı veya ikinci bir referandumu yeniden kazanmak için çabalayacaktı.

Muhafazakar Parti seçmenlerine göre, Bay Johnson’un en büyük kazanma şansı, normal vatandaşlardan oy alabilmesiydi. İngiltere, finansal anlaşma ve vatandaşların haklarının korunması ve İrlanda adasının fiziki hudut durumunu ortadan kaldıran bir yaklaşımı gündeme getirecekti. Diğer taraftan da Avrupa Komisyonu, tam üç adet şart olacağını gündeme getiriyordu.

Birincisi, Britanya boşanma faturasını ödeyecekti. İkincisi, AB vatandaşlarının İngiltere’deki haklarını koruyacaktı. Üçüncüsü ise İrlanda üzerinde sert bir hudut bulunmayacaktı. Eğer anlaşma olamazsa, Bay Johnson Avrupa Birliği'ne 49.6 milyar sterlinlik ülke borçlarını ödemeyecekti.

Bay Johnson’un temel görüşü ise, AB'nin yeni duruma iyimser bakması gerektiği şeklindeydi. Aslında, konservatif partililerin liderlik yarışlarında, ilk aday olanlar genelde pek kazanamazlardı. Bu nedenle Bay Johnson Londra Belediye Reisi olduğunu gündeme getiriyordu. Ama dışişlerinde görev yaptığını ise gündeme getirmiyordu. Bay Johnson sadece muhafazakar partiyi bir araya getirmekle uğraşacağını gündemde tutmakta ve sık sık da konuyu gündeme getirmekteydi.

Bakalım neler olacak?

Alibeyköy'de trafik magandası kadına saldırdı!

Alibeyköy'de trafik magandası kadına saldırdı!

Bayraktar AKINCI TİHA'nın ikinci protopi ilk uçuş testini başar&#

Bayraktar AKINCI TİHA'nın ikinci protopi ilk uçuş testini başarıyla tamamladı

Doğal klima özelliği ile 'Buzluk Mağarası' yaz aylarında

Doğal klima özelliği ile ''Buzluk Mağarası'' yaz aylarında ilgi görüyor

Tarçınla kilo vermenin en kolay yöntemi

Tarçınla kilo vermenin en kolay yöntemi