• $8,2989
  • €10,0858
  • 489.97
  • 1444.87
08 Aralık 2013 Pazar

Bir Fenerbahçe klasiği

Dün Rize’de, Rizespor ile F.Bahçe arasında oynanan maçta Türk Futbolu’nun şu andaki futbol düzeyinin ne kadar düşük olduğunu gösteren bir maç oynandı. F.Bahçe, 144 milyon euro’luk bir takım. Rizespor ise 18 milyon euro’luk bir takım. F.Bahçe ligin lideri, Rizespor ise 13’ncüsü. Ama iki takımın arasındaki tek fark F.Bahçe’nin fiziğinin Rize’den daha kuvvetli olduğu ve maçın son bölümünde daha çok koşan takım olmasıydı. F.Bahçe, maçın ilk 15 dakikasında 6. dakikada Sercan’ın kafasından ve 11 ve 13. dakikada Kweuke’nin ayağından üç tane gol yiyebilirdi. Kweuke sadece 11. dakikasında pozisyonu gole çevirdi ve Rize maça 1-0 galip başladı. Maçın bundan sonraki gidişatı F.Bahçe’nin son zamanlarda kazandığı son dakika maçları gibiydi. Orta sahada ne F.Bahçe’nin ne Rize’nin hakimiyeti vardı. Her iki takımın oyuncularıda çok yüksek sayıda top kaybı yapıyorlardı. Oyuna hakim olan bir takım yoktu. F.Bahçe kadro farkını maçın ilk devresinde sahaya akssettiremiyordu. Bu durumda kurtuluş çaresi duran toplardan gol atmaktı. Nitekim F.Bahçe 47. dakikada Cristian’ın attığı mükemmel frikikle 1-1 eşitliği sağladı.
Maçın ikinci devresinde F.Bahçe uyandı, 52. dakikada Emenike’nin, 58. dakikada da Alper’in gollük vuruşlarını Rize kalecisi Serkan kesti. 61. ve 90. dakikada ise Rize’nin iki gol pozisyonunu Volkan çeldi. F.Bahçe’de 70. dakikada Alper’in yerine giren Webo, 84. dakikadaki korner atışında Rize savunması tarafından unutulunca kafa ile F.Bahçe’yi galip getiren golü attı. Bundan son bir Ersun Yanal klasiği vardı. 86’da Sow’u dışarı alıp Selçuk’u oyuna sokarak ne kadar endişeli olduğunu gösterdi.
Ersun hoca’yı iki çift lafımız var; Birincisi Emenike, kapalı savunmaya oynayacak bir takım değil. sırtı dönük oynamaya mecbur olduğu anda fiziki özelliklerini kullanamaz hale geliyor. Emenike ya kenarda oynar, ya da oynamaz. İkincisi; F.Bahçe’de yeterince terör yapan oyuncu var. Alves, Egemen, Caner gibilerini sayabiliriz. Ama bu maçta Mehmet Topal’da bu kadroya eklendi. Kötü şeyler olmadan evvel bu oyuncuları ikaz etmesi gerekiyor.

<p>İşgalci İsrail'in işgal altındaki Doğu Kudüs'te Filistinlilere yönelik müdahalesi devam ederken,

Kudüs'te tepki çeken görüntü! Mescid-i Aksa'dan alevler yükselirken Yahudiler Kudüs Günü'nü kutladı

Demir yoluyla taşınan bor, seramik ve mermer miktarı arttı

Bakan Karaismailoğlu, Trabzon'da inceleme ve ziyaretlerde bulundu

Osmaniye'de tarlada bulunan yaban kedisi yavruları bakıma alındı