• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
16 Aralık 2013 Pazartesi

Berbat futbol

G.Saray, bu hafta içinde tarih yazan bir takım olmuştu. Şampiyonlar Ligi’nden İtalyan dünya devi Juventus’u dışarı itip, gruptan çıkmak az bir iş değildi. Eğer Juventuslular, G.Saray’ın dün Ankara’da ligin 15.’si olan
G.Birliği ile yaptığı maçtaki oyununu izlemiş olsalardı herhalde “Biz kime yenilmişiz” diye dövünürlerdi.
G.Saray maça Burak’ı dışarıda bırakarak 4-3-1-2 sistemi ile başlamıştı ve ileride Drogba ve Umut Bulut oynuyorlardı. Sneijder da onların arkasında. Bu takım maçın ilk devresinde 5 ve 25. dakikalarda iki net gol pozisyonu üretti. Ancak sonuç gelmedi. 6. dakikada ise Stancu, savunmanın arkasına atılan bir topta sol ayağı ile uzak köşeye bir şut yuvarladı ve top yerden üç defa zıplayarak kaleci Muslera’nın elinin üzerinden gol oldu. İlk yarıda bu gol ve pozisyonlar dışında söylenebilecek hiçbir şey yoktu.
Kimsenin kıpırdama niyeti yoktu
Nitekim Mancini paniğe kapıldı ve 36. dakikada sol bekteki Hakan Balta’yı alıp 3-5-2 benzeri bir sisteme döndü. Ancak bu müdahalenin gidişatı değiştirdiği söylenemez. Maçın ikinci devresinde G.Saray, biraz canlandı ve düzeyi düşük futbolumuzda biraz canlanma bile 6 tane gole gidebilecek pozisyon üretti. Ama 56. dakikada yine Drogba’nın bireysel becerisiyle vurduğu kafadan skor eşitlendi.
Mancini yine çabaladı, bu sefer Sabri’yi sağ bek pozisyonuna alarak ileri sürdü, Aydın’ı forvet arkasına aldı ama G.Saray takımı o kadar gayretsiz ve beceriksiz bir futbol oynuyordu ki, Ankara’ya iki puan bırakarak sahadan ayrıldı.
G.Saray, Juventus ile çarşamba günü oynamıştı, bu maç cumartesi günü oynanacaktı, istekleri ile pazara alınmıştı ama dört gün sonra bile kimsenin kıpırdamaya niyeti yoktu.

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı

İşgalci İsrail, içlerinde hamile bir kadınında bulunduğu ailenin tüm fertlerini öldürdü

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi