• $15,6159
  • €16,3188
  • 908.052
  • 2407.2
18 Eylül 2016 Pazar

ABD seçimi ve yalanlarla oy almaya çalışmak!

ABD seçimini, adayların durumundan hoşlanmasam da yakından izlemek zorunda olduğum için medyadan her gün yakından izlemekteyim! Gördüklerim ve okuduklarım da hiç hoş şeyler değil.

Ancak son günlerde Trump iyice saçmalamaya başladı ve sonunda da saçma yalanı ile yakalandı ve kıvırtmaya mecbur kaldı. Detayları Financial Times gazetesinin18 Eylül tarihli sayısının kapak sayfasından özet olarak ve de 5. sayfasından detaylı olarak izleyebilirsiniz. Ben size medyadan kısa bir özet aktaracağım.

Bilindiği gibi Obama ABD’deki ilk zenci Başkan. 11 yıl içinde yaşadığım Amerika’da, ben de biliyorum ki, birçok kentte ve eyalette, ırkçılığın ve ayırımcılığın hakim olabildiği bir ülkedir.

Seçim yaklaşırken de Trump rakibi Clinton’un hasta ve kadın olmasından ve de ona destek veren Obama’nın da zenci olmasından istifade ederek oy almaya kalktı. Detaylar aşağıda.

Geçiğimiz hafta Trump, Başkan Barack Obama’nın ABD’de doğmadığını iddia ederek ortalığı karıştırdı. Ama birçok kimse bu girişiminin ırkçılık olduğunu ve gerçek dışı olduğunu söyleyince de konuyu tersine çevirdi ve de "2008 yılında Hillary Clinton bu ABD’de doğmama sözünü gündeme getirmişti" dedi. "Ben ise Obama’nın ABD’de doğduğunu gündeme getirmeye giriştim. Size şimdi açıkça söylüyorum ki Obama ABD’de doğmuştur!" demeye de mecbur kaldı.

Halbuki Trump bu ABD’de doğmama konusunu birkaç yıl evvel kendisini siyasete sokabilmek için gündeme getirmişti. Bu iddia ile kazandığı ilgi geçen yıl başkan adaylığını deklare ederken de oldukça işine de yaradı.

16 Eylül gününde ise Trump yeni açtığı ve Washington’da Beyaz Saray'dan biraz ötede olan otelin açılışında yaptığı konuşmada tükürdüğünü yaladı ve "Obama’nın ABD’de doğduğunu her kişiye duyuruyorum!" diyerek toplumu aldatmaya girişti.

Ama Clinton hastalığına rağmen, 2016 seçimini bir komedi tiyatrosu haline getiren Trump’ı eleştirmek ve itham etmek için ortaya çıktı. Clinton "Trump bağımsızları kendi kanadına çekmeye girişmek için ve çifte standard dolu iddialarının ırkçılık yapmasına kızmamaları için, yani kararsız Cumhuriyetçileri yeniden kazanmak için tezinden vazgeçti!" diyor.

Şu andaki son değerlendirmelerde Clinton, Trump’ın yüzde 1.5-2 kadar önünde bulunuyor denmekte!

<p>T-129 ATAK ilk uçuşunu 17 Ağustos 2011 tarihinde gerçekleştirdi. Helikopterin ilk teslimat ise  2

TAARRUZ VE TAKTİK KEŞİF HELİKOPTERİ - T129 ATAK

Ormanların kralının zor anları! Hayatta kalmak için her şeyi yaptı...

Farkında olmadan evinizi kirleten 8 eşya

Hayali pilot olmaktı! Hevesini gidermek için bakın ne yaptı?