• $9,2973
  • €10,7933
  • 527.489
  • 1413.01
22 Nisan 2013 Pazartesi

Üçüncüsünde sıçrayamadı...

F.Bahçe dün Ankara'da kaybettiği üç puanla lig şampiyonluğunu bırakmış olabilir. Maç öncesinde yorumcular iki takımın orta sahasının kapışması şeklinde bir değerlendirme yapmışlardı. Ama G.Birliği, F.Bahçe'yi yanılttı. Oyunu her zaman kendi yarı sahasında karşıladı, geri dörtlüsü adeta kendi 18'i içinde oynuyordu ama çok akıllı bir savunma yapıyorlardı. Üstelik kalede onlarca pozisyonu engelleyen çok başarılı kaleci Ramazan vardı.

F.Bahçe'nin Meireles, Cristian ve önlerinde Salih'ten oluşan orta sahası, oyunda daha başından itibaren bir faktör olamadı. Tersine G.Birliği'nin planlı kontratakları daha 5. dakikada Gençler'i 1-0 öne geçirdi. O dakikadan itibaren maç hep Gençler kalesinde oynandı ama G.Birliği savunması ve kalecisi Ramazan'ı geçmek mümkün olmadı.

İlk devrede Webo bir faktör olamadı, ikinci devrede oyuna alınan Sow ile Webo ikilisi sonuca ulaşamadı. Aykut Kocaman en sonunda Caner'i sol beke çekip, Mehmet Topuz'u orta alana alıp, Cristian'ı çıkarttı. Aykut Hoca, sonra da Krasic'i oyuna aldı. F.Bahçe'nin bu değişikliklere rağmen Ramazan'ı geçebilecek bir gol becerisi ortaya çıkaramadı. F.Bahçe'de becerikli ayaklar dururken kaleci Volkan, savunmada Egemen ve ileride Kuyt gayretli oyunculardı.

F.Bahçe, Eskişehir ile oynadığı iki maçta son 10 dakikada birkaç tane kritik pozisyon vermiş, gol yemiş ve direklerle kurtulmuştu. Çekirge bir sıçradı, iki sıçradı, üçüncüsünde sıçrayamadı.

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Haftanın gündemine oturan en önemli gelişmelerden biri Uzay Yolu

Elon Musk ve Jeff Bezos arasında sular durulmuyor | TeknoZone #5

Servis minibüsüyle kamyonet çarpıştı: 2 ölü, 11 yaralı

Motosiklet kazası sonrası şartlı uzlaşma

Binlercesi kıyıya vurdu! İzmit Körfezi'nde korkutan görüntü